sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Rękojeści nastawne bezpieczne (wciskane) ERS.p

4.8571428571429 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.86 (7 głosów)
Rękojeści nastawne bezpieczne (wciskane) ERS.p

Właściwości:

Rękojeści ERS.p - właściwościRękojeści ERS.p - właściwości


Informacje Techniczne


Ramię

Wzmocniony włóknem szklanym technopolimer na bazie poliamidu (PA). Czerwony napis "PUSH" nadrukowany na korpusie (unikać kontaktu z rozpuszczalnikami, alkoholem lub detergentami zawierającymi alkohol).


Kolor

Szaro-czarny, wykończony na mat.


Korpus

Wzmocniony włóknem szklanym technopolimer, kolor czarny, z radełkowaniem w wystającej części w celu ułatwienia zacisku. Śruba ze stali oksydowanej na czarno, sprężyna ze stali nierdzewnej AISI 302.


Montaż

Trzpień stalowy ocynkowany ze sfazowanym płaskim końcem zgodnie z UNI 947 : ISO 4753 (patrz Dane Techniczne).


Właściwości i zastosowania

Szczególnie przydatna w sytuacjach, kiedy kąt obrotu dźwigni jest ograniczony oraz w celu uniknięcia przypadkowych uderzeń mogących wpłynąć na siłę zacisku.


Trwałość

Dźwignie nastawne stosowane są przy powtarzających się cyklach zaciskania, czasami o dużej częstotliwości. Dlatego istotna jest trwałość (tzn. odporność na powtarzające się procesy mocowania i luzowania) tak całej dźwigni, jak i uzębień przenoszących siłę mocowania z ramienia na korpus (wtopkę lub trzpień gwintowany).
Liczne próby przeprowadzone w naszych laboratoriach, z odpowiednim wyposażeniem symulującym najtrudniejsze warunki pracy, wykazały, że dźwignie nastawne ERS. wytrzymują zaciskanie bez zniekształceń. Dobór materiałów i przemyślany kształt elementów ramienia umożliwia dźwigniom nastawnym ELESA osiągnięcie trwałości daleko większej niż wymagałyby tego zwykłe warunki pracy.


Instrukcja użycia

W celu przestawienia ramienia dźwigni w czasie zaciskania należy ją nacisnąć tak, aby nastąpiło wyzębienie sprzęgła i przekręcić do żądanej pozycji. Po puszczeniu ramienia sprężyna powrotna samoczynnie rozsprzęga zęby.
W razie przypadkowego uderzenia, dźwignia obraca się swobodnie bez wpływu na zacisk pozwalając w ten sposób na bezpieczną pracę.


Ergonomia i konstrukcja

Lekko wygięte ramię z pogrubieniem na końcu daje dłoni operatora poczucie pewnego i wygodnego chwytu oraz nadaje jej bardziej elegancki wygląd, podczas gdy kciuk w naturalny sposób spoczywa na przycisku.
Konstrukcja tej dźwigni jest taka sama jak dźwigni ERX., które zostały nagrodzone przez jury Industrial Design: Die Gute Industrieform Hannover 1995, Internationaler Designpreis des Landes Baden-Württemberg 1996/97.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png