sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Listwy i koła zębate

4.5454545454545 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.55 (11 głosów)
Listwy i koła zębate

Listwy i koła zębate to najczęściej wybierane elementy precyzyjne służące do stworzenia specjalnych prowadnic w maszynach. Gwarantują bardzo dużą dokładność pozycjonowania, są zdecydowanie bardziej odporne na przeciążenia w stosunku do prowadnic liniowych i wszelkiego rodzaju przekładni ze śrubami z gwintem trapezowym, a ponadto mogą przenosić znacznie większe obciążenia, które ewidentnie sprawdzają się w przypadku dużych i ciężkich maszyn. Dlatego prowadnica z listwy zębatej, wraz z kołem zębatym, tworząca przekładnie jest bardzo często stosowana w różnego rodzaju maszynach obróbczych, nie tylko w przypadku biegów jałowych, które opierają się na przesunięciu niewiele ważących podzespołów.

Listwa zębata jest to listwa, na której nacinane zostają zęby. Nasz sklep oferuje pełną gamę listw zębatych, przystosowanych do stosowania w maszynach, urządzeniach, a nawet w urządzeniach ręcznych, gdzie posuw stanowi siła operatora. Listwy wykonywane są przeważnie poprzez frezowanie lub dłutowanie. Zdecydowanie rzadziej stosuje się cięcie listew, gdyż wówczas ich dokładność znacznie spada. Potężna oferta naszego sklepu, obejmuje listwy wykonywane z materiałów całkowicie odpornych na korozję lub z materiałów, które są pokrywane antykorozyjnie za pomocą procesów chemicznych. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się listwy z zębami hartowanymi oraz standardowe listwy zębate. W przypadku listw z zębami hartowanymi, z powodzeniem mogą być one stosowane przy przenoszeniu dużych, a nawet bardzo dużych obciążeń. Taka listwa doskonale sprawdza się w bardzo trudnych warunkach, gdzie istnieje ryzyko złamania zęba listwy. Listwy odporne na korozję, stosowane są w środowisku agresywnym, w miejscach, gdzie wymagana jest duża precyzja, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości materiałowych listw. Dobór listwy zębatej powinien w znaczącej mierze być uzależniony od obciążeń, które dana listwa przenosi, a także od tego, w jaki sposób pracuje całość przekładni oraz konstrukcji.

Koła zębate są nieodłącznym elementem każdej przekładni zębatej. Nasz sklep może zaoferować Państwu koła zębate pojedyncze oraz podwójne, wykonane w różnych klasach dokładności, które mogą być stosowane do bardzo wymagających konstrukcji, jak również w miejscach, gdzie nie ma wymaganej dokładności. Koło zębate jest nieodłącznym elementem przekładni zębatej, jednocześnie może współpracować z listwami zębatymi, które to listwy razem z kołami tworzą przekładnie, pozwalające na prowadzenie urządzenia po osiach maszyn. Koła zębate wykonywane są metodami frezowania lub dłutowania. Przeważnie wykonuje się je specjalistycznymi frezami kształtowymi, gdzie zarys zęba jest precyzyjnie odwzorowany w kształcie frezu. Metodą wykonywania kół zębatych jest również wykonywanie ich za pomocą specjalistycznych dłutownic, w tym dłutownicą Maga oraz Fellowsa, a także za pomocą ciągadeł, na przeciągarkach, które pozwalają na wykonywanie długich zarysów zębów. Oferując koła zębate, dbamy o to, aby konstruktorzy odpowiednio je dobierali. Koło dobiera się stosunkowo trudno, dlatego w razie potrzeby jesteśmy do dyspozycji konstruktorów lub mechaników utrzymania ruchu.

Przekładnie wykonywane ze złożenia listwy zębatej oraz koła zębatego, stosowane są bardzo szeroko w różnego typu ploterach. Dzięki temu, łatwiej jest zachować osiowość dwóch pracujących jednocześnie silników oraz geometrię maszyny. Dzięki dużej wytrzymałości, z powodzeniem mogą one być stosowane również na ploterach, gdzie belka jest ciężka, takich jak plotery tnące, jak również w maszynach obróbczych, w tym między innymi w ploterach frezujących. Nasz sklep dostarcza listwy i koła zębate wyłącznie markowych producentów. Służymy pomocą w dobrze oraz zestawieniu tych podzespołów, dzięki czemu staramy się zmniejszać problemy z doborem oraz końcowym zakupem tego typu podzespołów. Każda przekładnia musi być odpowiednio sprawdzona, my dokładamy wszelkich starań, aby elementy te trafiły do Państwa w pełni przystosowane do użytku oraz zgodne z wymaganiami, jakie im stawiacie.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png