sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Śruby kulowe i nakrętki

4.9090909090909 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.91 (11 głosów)
Śruby kulowe i nakrętki

Przekładnie kulowe to podstawowa grupa przekładni mechanicznych w precyzyjnych maszynach obróbczych. Bardzo duża popularność ich zastosowania sprawiła, iż posiadamy w naszej ofercie olbrzymią gamę produktową, jeśli chodzi o śruby kulowe oraz nakrętki kulowe, których precyzyjne zespolenie tworzy przekładnię, charakteryzującą się wysoką precyzją pracy, brakiem luzów oraz wytrzymałością i możliwością przenoszenia bardzo dużych obciążeń. Przekładnie kulowe stosowane są niemalże w każdym rodzaju obrabiarek CNC, maszyn, gdzie wymagane jest precyzyjne pozycjonowanie oraz przenoszenie dużych obciążeń i prędkości.

Śruby kulowe

Śruba kulowa jest to śruba, która posiada specjalnie przygotowany gwint kulowy, który dzięki niezwykle precyzyjnemu nacięciu oraz wykonaniu, pozwala bezluzowo współpracować z nakrętką kulową. Posiadamy w ofercie bardzo szeroką grupę śrub kulowych od renomowanych producentów. Oferta obejmuje śruby kulowe firmy HIWIN,a także VTX, Rexroth czy NSK lub INA. Jest to bez wątpienia najwyższa liga, jeśli chodzi o precyzyjnie wykonane elementy przekładni kulowych. Dodatkowo, zarówno gwinty jak również samo wykonanie końcówek śrub kulowych poddawane jest stosowanej obróbce termicznej, pozwalając osiągnąć jak najlepsze parametry. Na potrzeby naszych klientów mamy możliwość wykonania gwintów, a także odpowiedniego wykończenia śrub kulowych, dostosowując je do systemu mocowania oraz samego łożyskowania.

Nakrętki kulowe

Nakrętki kulowe wraz ze śrubami kulowymi tworzą przekładnie kulowe. Nakrętka wykonana jest z wysoką precyzją, wyposażona w stosowane kulki, które poprzez łączenie nakrętki i śruby tworzą jednolity mechanizm. Od precyzji wykonania nakrętki, a także poddania jej stosowanej obróbce cieplnej, zależy trwałość całej przekładni kulowej. W naszej ofercie znajduje się bardzo bogata grupa nakrętek kulowych. Oferujemy nakrętki kulowe marki HIWIN oraz VTX, a także specjalne obudowy do nakrętek kulowych. Precyzyjne nakrętki kulowe charakteryzują się prawie całkowitą redukcją luzów, co powoduje, że są obecnie częściej stosowane niż nakrętki trapezowe w połączeniu ze śrubami trapezowymi. Specjalne obudowy pozwalają na zamocowanie ciężkich i dużych pod kątem gabarytów podzespołów, które są pozycjonowane.

Szeroka oferta przekładni kulowych

Pełna oferta przekładni kulowych, to nic innego jak oferta gotowych do montażu podzespołów składających się ze śruby kulowej oraz nakrętki kulowej. Na potrzeby klientów przygotujemy końcówki oraz uzbroimy całą przekładnię zarówno w łożyska, jak również w całe oprawy łożyskowe. Tak przygotowana przekładnia kulowa jest gotowa do pracy oraz przenoszenia obciążeń stosowanych do jej gabarytów oraz możliwości.

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu z naszymi wyspecjalizowanymi w tej grupie materiałów doradcami technicznymi. Oferujemy wyłącznie przekładnie sprawdzonych producentów, charakteryzujące się najwyższą jakością oraz efektywnością pracy.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png