sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Śruby trapezowe i nakrętki

3.9444444444444 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.94 (18 głosów)
Śruby trapezowe i nakrętki

Śruby oraz nakrętki trapezowe są podstawowymi elementami napędów maszyn oraz urządzeń. Jest to grupa produktów służąca do przenoszenia napędu i bardzo precyzyjnego prowadzenia elementów ruchomych w maszynach oraz wszelkiego rodzaju urządzeniach. Ze względu na olbrzymi wybór śrub oraz nakrętek, stosowanie tego typu podzespołów, najczęściej podyktowane jest specyficznymi wymaganiami urządzenia.

Szeroki wybór śrub oraz nakrętek w naszym sklepie, pozwala na precyzyjny dobór tego typu elementów oraz zastosowanie ich niemalże w każdym układzie ruchomym, osiągając jednocześnie bardzo wysoką precyzję pozycjonowania, możliwość przenoszenia bardzo dużych prędkości oraz obciążeń. Dokładamy wszelkich starań, aby dobór podzespołów był jak najbardziej trafny. Wybór śrub trapezowych uzależniony jest od środowiska w jakim pracuje śruba razem z nakrętką oraz od tego, jak może być dany element smarowany. Śruba trapezowa jest elementem, który doskonale przenosi siły nośne, a jednocześnie jest elementem samohamownym. Pozwala to osiągać niezwykłą precyzję, która gwarantuje bardzo wysoki standard pracy maszyny oraz dokładność produkowanych przez maszynę detali. Śruby trapezowe stosowane są niemalże w każdych maszynach oraz urządzeniach, bardzo popularne jest ich stosowanie między innymi w obrabiarkach oraz maszynach precyzyjnych. W naszym sklepie macie Państwo możliwość wyboru śrub trapezowych z gwintem metrycznym, wykonanych ze stali narzędziowych oraz ze stali nierdzewnej. W drugim przypadku, śruba z powodzeniem może pracować w agresywnym środowisku, a nawet w wodzie lub przy bardzo dużej wilgotności.

Nakrętka trapezowa jest nieodłącznym elementem współpracującym ze śrubą trapezową. Posiada gwint trapezowy, gwarantujący wysoką precyzję oraz nośność. Dzięki nowoczesnym materiałom oraz technologii, w naszym sklepie znajdują się nakrętki, które z powodzeniem stosowane są zarówno w warunkach, gdzie nie ma możliwości smarowania układu, jak również w miejscach, gdzie występuje agresywne środowisko, czyli duże zapylenie lub wilgotność.

Nakrętki brązowe oraz nakrętki brązowe z kołnierzem, cechuje bardzo duża wytrzymałość. Oferta naszego sklepu zawiera pełen pakiet nakrętek jednego oraz drugiego typu, ułatwiając tym samym ich dobór przez konstruktora. Dobór nakrętki charakteryzuje przede wszystkim jej specyfika pracy, możliwości jakie ma dawać, warunki w jakich ma nakrętka pracować, a także nośność jaką nakrętka powinna posiadać. Dobór nakrętek brązowych powinien być ściśle uzależniony od tych warunków i koniecznie powinien odbywać się w sposób przemyślany oraz rzetelny. Bardzo ważna jest również precyzja i dokładność pozycjonowania nakrętki, która porusza się na śrubie trapezowe, istotne są takie elementy jak tarcie, zużycie się nakrętki, środowisko pracy, wymiarowanie nakrętki, a nawet gładkość używanego brązu. Wymiarowanie względem użycia, to jeden z krytycznych zestawień związanych z prawidłowym doborem nakrętki trapezowej.

Nakrętki stalowe mogą być dobierane w środowiskach małoinwazyjnych oraz podatnych na wilgotność, a także zapylenie. Pozwalają na przenoszenie stosunkowo dużych sił nośnych i dobrze współpracują ze śrubami trapezowymi, gwarantując zdecydowanie mniejsze zużycie podzespołu. Nasza oferta opiera się o nakrętki ze stali narzędziowej, okrągłe oraz sześciokątne, w zależności od potrzeb konstrukcyjnych i użytkowych.

Nakrętki z tworzyw sztucznych, to również silna strona naszego sklepu internetowego. Posiadamy nakrętki trapezowe produkcji IGUS, a także wykonywane ze samosmarujących się materiałów, takich jak poliamid samosmarowny. Zastosowanie tego typu nakrętek, powinno być podyktowane przede wszystkim trudnymi warunkami pracy nakrętki, brakiem możliwości smarowania nakrętki oraz śruby, a także bardzo agresywnym środowiskiem. Dzięki bardzo bogatej ofercie naszego sklepu, konstruktor nie powinien mieć problemów z dobraniem nakrętki z tworzywa sztucznego. Ich dobór powinien być jednak dobrze przemyślany, bowiem przenoszą one mniejsze siły nośne, są znacznie mniej odporne na obciążenia mechaniczne, a także na tarcie. Jednocześnie jednak dzięki samosmarowności, gwarantują wieloletnią, nieprzerwaną i stabilną pracę.

Doskonale wiemy, jak istotną rolę odgrywają w każdej maszynie i w każdym urządzeniu napędu podzespoły składające się ze śrub oraz nakrętek trapezowych. Tego typu przekładnie często odpowiadają za posuwy w maszynach oraz za precyzyjne pozycjonowanie głowic, a nawet detali. Dokładamy wszelkich starań, aby bogata oferta naszego sklepu w pełni spełniała Państwa oczekiwania, dzięki czemu z łatwością dobierzecie Państwo podzespoły konieczne dla Państwa maszyn. Posiadamy śruby oraz nakrętki wyłącznie renomowanych producentów, wykonywane ze stali jakościowych, narzędziowych lub specjalnie przystosowanych do potrzeb użytkowników. Dzięki precyzji oraz samohamowności, z łatwością przekładnie tego typu są w stanie pozycjonować podzespoły z dokładnością do tysięcznych części milimetra. Zachęcamy do zadawania nam pytań, w razie jakichkolwiek wątpliwości z pewnością odpowiemy na nie wyczerpująco.

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png