sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Książki techniczne

4.7 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.70 (10 głosów)

Szeroka oferta książek technicznych w naszym sklepie to przede wszystkim odpowiedź na rosnące oczekiwania, które stawiane są obecnie kadrze inżynierskiej oraz programistycznej.

W ostatnich latach coraz częściej obserwuje się również rozwój nowoczesnych technologii, w tym języków programowania maszyn, aplikacji projektowych oraz systemów CAM.
Stąd też konieczność regularnego zaznajomienia się z literaturą jest podstawowym czynnikiem, który niejako wymusza od inżynierów nieustanny rozwój. Stąd też nasz wyselekcjonowany zbiór literatury technicznej pod postacią książek technicznych oraz poradników.

Posiadamy w ofercie książki dla:

- programistów oraz operatorów maszyn CNC. Są to poradniki pozwalające na zaznajomienie się tak z podstawami jak i zaawansowanymi aspektami programowania maszyn, w tym z frezowaniem, toczeniem oraz innymi operacjami obróbczymi.

- dla programistów CAM oraz rysowników CAD. Są to książki, które przeznaczone są dla inżynierów, chcących rozwijać swoją wiedzę dotyczącą oprogramowania CAM oraz rysowania detali w systemach CAD.

- dla szeroko rozumianej kadry technicznej. Są to pozycje, które zapewniają dostęp do aktualnej wiedzy inżynieryjno-mechanicznej, zapewniającej podstawowe oraz zaawansowane wiadomości z takich aspektów jak metrologia, obróbka, spawalnictwo, inżynieria materiałowa oraz język angielski techniczny.

Wierzymy, iż tak bogata oferta zapewni Państwu dostęp do podstawowej oraz zaawansowanej wiedzy technicznej, gwarantując jednocześnie dostęp do podstawowych, zaawansowanych i specjalistycznych wiadomości inżynieryjnych.

Komputerowe wspomaganie proj. CAD podstawy
"Komputerowe wspomaganie projektowania CAD. Podstawy" to podręcznik przeznaczony dla wszystkich zawodów, w których wykorzystuje się komputerowe wspomaganie projektowania na poziomie technikum i szkoły policealnej. Podręcznik powstał na podstawie wieloletnich doświadczeń autorów w dziedzinie wdrażania do szkolnictwa metod komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania. W książce usystematyzowano wiedzę z zakresu terminologii dotyczącej komputerowego oprogramowania wspomagającego pracę we współczesnym przemyśle oraz opisano ogólne zasady obsługi programów i metodykę ich nauczania.
35,70 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Poradnik Mechanika
Poradnik mechanika – w bardzo zwartej i przejrzystej formie przedstawia niezbędne dane, jakich potrzebuje konstruktor, technolog i mechanik zajmujący się budową maszyn i urządzeń. Jest cennym źródłem informacji również dla specjalistów z innych dziedzin, a także dla uczniów i studentów. Bogata i atrakcyjna szata graficzna, składająca się z kolorowych ilustracji, rysunków, wykresów i tabel, ułatwia wyszukiwanie prezentowanych treści.
78,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Modelowanie 2D AUTOCAD 2006 PL -podstawy
Zeszyt ćwiczeń dla uczniów średnich szkół technicznych zawiera podstawowe informacje umożliwiające naukę programu CAD oraz wykonane w tym programie przykładowe konstrukcje rysunkowe 2D i ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Jednym z ćwiczeń jest projekt przekładni zębatej.
22,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Modelowanie 2D i 3D w programie AUTODESK INVENTOR
Ćwiczenia dla uczniów średnich szkół technicznych zawierają podstawowe informacje umożliwiające naukę programu CAD oraz wykonane w tym programie przykłady dokumencji 2D i 3D, jak również ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Jednym z ćwiczeń jest projekt przekładni zębatej.

Zeszyt ćwiczeń podzielono na trzy części:
Część 1 – Podstawowe informacje o programie – obejmuje omówienie interfejsu programu CAD
oraz zasad korzystania z tego narzędzia do wykonywania dokumentacji 2D i 3D.
Część 2 – Rysowanie i modyfikacja obiektów – zawiera ćwiczenia 2D i 3D wprowadzające do pracy
z programem CAD. Ćwiczenia, oprócz opisu kolejnych kroków wykonania, zobrazowano
rysunkami i opatrzono komentarzami do wykonywanych poleceń.
Część 3 – Projekt elementów przekładni – zawiera opis wykonywania modeli 3D i dokumentację elementów przekładni zębatej oraz kompletny projekt rysunkowy elementów tej przekładni.
22,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Modelowanie 2D - BRICSCAD V7 PL - podstawy
Zeszyt ćwiczeń dla uczniów średnich szkół technicznych zawiera podstawowe informacje umożliwiające naukę programu CAD oraz wykonane w tym programie przykładowe konstrukcje rysunkowe 2D i ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Jednym z ćwiczeń jest projekt przekładni zębatej.

Zeszyt ćwiczeń podzielono na trzy części:
Część 1 – Podstawowe informacje o programie – obejmuje omówienie interfejsu programu CAD oraz zasad korzystania z tego narzędzia do wykonywania dokumentacji 2D.

Część 2 – Rysowanie i modyfikacja obiektów – zawiera ćwiczenia 2D wprowadzające do pracy z programem CAD. Ćwiczenia, oprócz opisu kolejnych kroków wykonania, zobrazowano rysunkami i opatrzono komentarzami do wykonywanych poleceń.

Część 3 – Projekt wałka, koła zębatego i korpusu przekładni – zawiera przykłady dokumentacji płaskiej wybranych elementów przekładni zębatej oraz kompletny projekt rysunkowy elementów tej przekładni.
22,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Modelowanie w programie SOLID EDGE - podstawy
Ćwiczenia dla uczniów średnich szkół mechanicznych zawierają podstawowe informacje o programie Solid Edge oraz zbiór łatwych ćwiczeń wprowadzających użytkownika w tajniki modelowania 3D. Przedstawiono modelowanie elementów przekładni zębatej oraz wykonanie kompletnej dokumentacji technicznej.

Zeszyt ćwiczeń podzielono na cztery części: 
Część 1 - Program Solid Edge - zawiera podstawowe informacje o programie oraz omówienie interfejsu programu.
Część 2 - Modelowanie w programie Solid Edge - zawiera ćwiczenia przedstawiające podstawy modelowania w przestrzeni trójwymiarowej oraz tworzenie prostych zespołów.
Część 3 - Modelowanie wybranych elementów przekładni - zawiera przykłady wykonania modeli elementów przekładni zębatej - wałka oraz koła zębatego.
Część 4 - Wykonanie dokumentacji elementów przekładni - obejmuje opis wykonania dokumentacji płaskiej wykonanych modeli.
22,20 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Analiza tolerancji w konstrukcji i technologii maszyn. Zbiór zadań
Autorzy: Jezierski J., Kowalik M., Siemiątkowski Z., Warowny R.
Rok wydania: 2009     Oprawa: Miękka     Format: 16.5x23.5cm

Zadania umieszczone w tym zbiorze dotyczą analizy tolerancji w konstrukcji i technologii maszyn.
46,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Angielsko-polski słownik budowlany z wymową
Słownik zawiera ok. 10000 angielskich terminów z dziedziny budownictwa i architektury, a także dziedzin z nimi powiązanych, takich jak spawalnictwo, inżynieria lądowa i wodna, inżynieria sanitarna, budowa maszyn, materiałoznawstwo, oraz ich odpowiedniki lub objaśnienia w języku polskim. Podano transkrypcję fonetyczną (wymowę) wszystkich terminów angielskich.
35,70 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Angielsko-polski słownik spawalniczy
Słownik zawiera około 5000 podstawowych terminów angielskich z dziedziny spawalnictwa, a także z dziedzin z nią powiązanych, takich jak elektrotechnika, metaloznawstwo, wytrzymałość materiałów, wraz z ich odpowiednikami lub objaśnieniami w języku polskim.
35,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
AutoCAD 2004 i AutoCAD Mechanical 2004 w zagadnieniach technicznych
Autorzy: Bobkowski Grzegorz, Biały Witold
Rok wydania: 2009     Oprawa: Miękka     Format: 19.0x24.0cm

Na wstępie Autorzy krótko opisali możliwości komputerowego wspomagania w działalności technicznej przy użyciu najczęściej spotykanych systemów CAD/CAE/CAM/CAMM.
44,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Diament. Otrzymywanie i zastosowanie w obróbce skrawaniem
Autor: Jaworska Lucyna
Rok wydania: 2009     Oprawa: Miękka     Format: 14.3x20.4cm

W książce przedstawiono zagadnienia dotyczące zastosowania nowoczesnych materiałów diamentowych w procesach obróbki skrawaniem.
30,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Druty ze stali i stopów specjalnych. Wytwarzanie, przetwarzanie, zastosowanie
Autorzy: Łuksza Janusz, Skołyszewski Andrzej, Witek Franciszek, Zachariasz Władysław
Rok wydania: 2009     Oprawa: Miękka     Format: 16.5x24.0cm

Książka stanowi kompendium najnowszej wiedzy o procesach ciągnienia drutów ze stali stopowych.
122,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Elastyczna automatyzacja wytwarzania
Autorzy: Honczarenko Jerzy
Rok wydania: 2000    Oprawa: Miękka    Format: 17.0x24.0cm

Stosowane formy organizacji produkcji, aktualne zagadnienia automatyzacji produkcji i środki elastycznej automatyzacji w zakładach przemysłu maszynowego- struktura, działanie...
43,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Francusko-polski słownik budowlany
Słownik zawiera ok.10 000 terminów z zakresu budownictwa i architektury, a także z dziedzin z nimi powiązanych, takich jak hydraulika, spawalnictwo, inżynieria, budowa maszyn, oraz ich odpowiedniki lub objaśnienia w języku polskim. Słownik przeznaczony jest dla osób związanych z branżą budowlaną, studentów kierunków technicznych, tłumaczy, przydatny również dla wyjeżdżających do pracy do krajów francuskojęzycznych.
32,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Gwintowniki wygniatające
Książka poświęcona jest zagadnieniom obejmującym konstrukcję, projektowanie i wykonanie gwintowników wygniatających. Książka adresowana jest do studentów kierunków mechanicznych wyższych uczelni technicznych oraz inżynierów zajmujących się problematyką narzędzi i nowoczesnych technologii wytwarzania.
29,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Inżynieria materiałowa. Stal
Książka poświęcona stali - jednemu z najważniejszych materiałów konstrukcyjnych. Książka jest podstawowym podręcznikiem na temat stali, przeznaczonym dla studentów wydziałów metalurgicznych, inżynierii materiałowej i mechanicznych. Będzie też przydatna dla inżynierów zajmujących się wytwarzaniem i przetwarzaniem stali oraz wykonywaniem gotowych wyrobów lub części stalowych.
60,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Inżynieria powierzchni
Na rynku brakuje opracowania dotyczącego inżynierii powierzchni, a ta książka tę lukę wypełnia. Przedstawiono w niej w sposób nowatorski i kompleksowy podstawowe zjawiska fizyczne i chemiczne oraz metody konstytuowania warstwy wierzchniej elementów maszyn. Książka jest adresowana do studentów inżynierii materiałowej, metalurgii, mechaniki oraz kierunków pokrewnych, na których są prowadzone wykłady z zakresu problematyki stosowania materiałów inżynierskich. Z pewnością będzie też przydatna dla inżynierów zajmujących się tą tematyką.
32,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Koła zębate. T.1. Konstrukcja
Trzytomowe dzieło Koła zębate dotyczy szeroko pojętych problemów konstruowania, wykonania i montażu oraz sprawdzania kół zębatych. W tomie 1 przedstawiono: klasyfikację kół i przekładni zębatych, zasadnicze zależności geometryczne i kinematyczne przekładni walcowych i stożkowych o zębach prostych, śrubowych i łukowych, a także przekładni hipoidalnych oraz ślimakowych (walcowych i globoidalnych), wytyczne dla konstruktorów dotyczące obliczeń wytrzymałościowych oraz kształtowania kół i przekładni zębatych.
54,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Koła zębate. T.2. Wykonanie i montaż
Trzytomowe dzieło Koła zębate dotyczy szeroko pojętych problemów konstruowania, wykonania i montażu oraz sprawdzania kół zębatych. W tomie 2 przedstawiono: metody obróbki walcowych i stożkowych kół zębatych, zębatek oraz przekładni ślimakowych walcowych i globoidalnych, podstawowe schematy obrabiarek, wiadomości o narzędziach (konstrukcja i ostrzenie), warunki obróbki i wytyczne doboru metody obróbki w zależności od wymaganej dokładności i wielkości produkcji, montaż przekładni zębatych.
56,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Koła zębate. T.3. Sprawdzanie
Autor: Ochęduszko Kazimierz
Oprawa: Miękka     Format: 16.5x23.7cm

W tomie 3 przedstawiono: metody sprawdzania poszczególnych elementów uzębienia kół oraz zazębienia przekładni walcowych, stożkowych i ślimakowych, odchyłki błędów uzębienia kół...
35,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Komputerowo wspomagane wytwarzanie maszyn
Autorzy: Przybylski Włodzimierz, Deja Mariusz
Rok wydania: 2009     Oprawa: Miękka     Format: 16.5x23.5cm

W książce zawarto nowoczesną wiedzę na temat technik CAx służących do komputerowego wspomagania działań inżynierskich we współczesnym przedsiębiorstwie produkcyjnym.
46,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Lutowanie w budowie maszyn
Autor: Nowacki Jerzy
Rok wydania: 2009     Oprawa: Kartonowa     Format: 16.5x24.0cm

Książka jest poświęcona lutowaniu - jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej fizykochemiczne aspekty, metody i tendencje rozwojowe procesu lutowania, scharakteryzowano budowę oraz właściwości spoiw i topników.
32,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Mały słownik techniczny ang-pol, pol-ang
Słownik zawiera około 20 000 haseł w każdej części, stanowiących wybór terminów z różnych gałęzi techniki i przemysłu. Opracowany na podstawie dużych słowników naukowo-technicznych WNT, został poprawiony i uzupełniony o terminologię dziedzin szybko rozwijających się, takich jak informatyka i telekomunikacja.
51,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Mały słownik techniczny niem-pol, pol-niem
Słownik obejmuje: 30 000 haseł wyjściowych i około 50 000 odpowiedników, terminy specjalistyczne oraz z pogranicza języka technicznego i języka ogólnego, pisownię niemiecką według nowych zasad ortografii, skróty niemieckie i polskie, zestaw pierwiastków chemicznych według symboli.
40,01 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Napawanie i natryskiwanie cieplne. Technologie

W książce przedstawiono :

- analizę przyczyn zużycia powierzchni roboczych części maszyn i urządzeń

- opis większości materiałów stosowanych w przemyśle światowym do napawania i natryskiwania cieplnego

- obszerne omówienie wszystkich nowoczesnych technologii nakładania warstw wierzchnich

- przykłady warunków technologicznych procesów napawania i natryskiwania cieplnego części różnego rodzaju i o różnym kształcie

45,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Narzędzia skrawające
W technologiach kształtowania elementów maszyn nadal wiodącą rolę odgrywa obróbka skrawaniem. Jednym z ważniejszych elementów procesu skrawania są narzędzia i to właśnie im poświęcona jest ta książka...
69,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Niemiecko-polski słownik budowlany
Wydanie: (2009 Warszawa)
Stron: 364    Format: 10.5x19.5cm    Oprawa: Kartonowa Foliowana

Słownik zawiera ok. 15 000 niemieckich terminów związanych z budownictwem i architekturą wraz z ich polskimi odpowiednikami. Znajdują się w nim terminy geodezyjne, związane z przygotowaniem terenu, sprzętem...

Słownik jest adresowany przede wszystkim do osób związanych z branżą budowlaną, tłumaczy oraz wszystkich korzystających z niemieckich materiałów i katalogów firm związanych z budownictwem

40,01 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Odlewnictwo
Autorzy: Perzyk Marcin, Waszkiewicz Stanisław, Jopkiewicz Andrzej

Książka zawiera nowoczesną wiedzę z zakresu technologii odlewnictwa. Przedstawiono w niej podstawy procesów odlewniczych, technologie odlewnicze...
50,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Podstawy konstrukcji maszyn T.1. Obliczenia konstrukcyjne, tolerancje i pasowania, połączenia
Autorzy: Skoć Antoni, Spałek Jacek

W tomie 1 przedstawiono: - wprowadzenie do konstrukcji maszyn (kryteria projektowania, charakterystyki obciążeń, opis materiałów konstrukcyjnych)...
62,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Podstawy konstrukcji maszyn T.1. Obliczenia konstrukcyjne, tolerancje i pasowania, połączenia
Autorzy: Skoć Antoni, Spałek Jacek, Markusik Sylwester
Rok wydania: 2008     Oprawa: Twarda     Format: 17.0x24.2cm

W tomie 2 przedstawiono: - zarys dynamiki maszyn - zagadnienia obliczania i kształtowania konstrukcyjnego takich elementó i zasobów, jak: - osie i wały maszynowe, elementy podatne, łożyska ślizgowe, hamulce promieniowe.
65,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Podstawy projektowania procesów technologicznych typowych części maszyn
Autor:  Chomczyk Włodzimierz

Podstawy konstrukcji maszyn to praktyczny podręcznik, w którym przedstawiono rozwiązania konstrukcyjne powszechnie stosowane w maszynach i urządzeniach...
39,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych
Autor: Grzesik Wit
Rok wydania: 2010     Oprawa: Miękka     Format: 16.5x24.0cm

W książce przedstawiono obecny stan wiedzy o kształtowaniu ubytkowym materiałów konstrukcyjnych ostrzami o definiowanej geometrii.
68,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Polsko-angielski słownik budowlany z wymową
Słownik zawiera ok. 12000 podstawowych terminów z dziedziny budownictwa i architektury, a także dziedzin z nimi powiązanych, takich jak spawalnictwo, inżynieria lądowa i wodna, inżynieria sanitarna, budowa maszyn, materiałoznawstwo, oraz ich odpowiedniki lub objaśnienia w języku angielskim. Podano transkrypcję fonetyczną (wymowę) wszystkich odpowiedników angielskich.
37,80 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Polsko-niemiecki słownik budowlany
Słownik zawiera ok. 20 000 polskich terminów wraz z ich niemieckimi odpowiednikami z dziedziny architektury i budownictwa, samą budową i wykonawstwem oraz wyposażeniem, instalacjami, ciepłem dla domu, zabezpieczeniem budynku bądź mieszkania, a także z obowiązującymi przepisami.

Uwzględniono również liczne skróty i oznaczenia używane w budownictwie.
40,01 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Pomiary geometryczne powierzchni
Autor: Adamczak Stanisław
Rok wydania: 2009     Oprawa: Twarda     Format: 17.0x24.5cm

Struktura geometryczna powierzchni elementów maszyn jest z jednej strony wynikiem procesu technologicznego, a z drugiej – czynnikiem warunkującym właściwą eksploatację gotowego wyrobu. Dlatego tak istotne znaczenie we współczesnej technice ma jej pomiar i ocena.
33,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Pomiary gwintów w budowie maszyn
Autor: Malinowski Jan, Jakubiec Władysław, Płowucha Wojciech
Rok wydania: 2009     Oprawa: Miękka     Format: 16.4x24.0cm

Książka ta stanowi wynik wieloletnich prac badawczych autorów. Przedstawiono w niej tolerancje i metody pomiaru śrub i nakrętek ogólnego przeznaczenia, a także pomiary gwintów walcowych o zarysie niesymetrycznym, dokładnych gwintów walcowych wewnętrznych oraz gwintów stożkowych...
54,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Poradnik frezera
W poradniku podano podstawy frezerstwa z uwzględnieniem tolerancji, pasowań, struktury geometrycznej powierzchni, terminologii i oznaczeń w obróbce skrawaniem oraz charakterystyki procesu frezowania. Opisano rodzaje frezów oraz różne odmiany frezarek. Poza tym przedstawiono wiadomości o wyposażeniu frezarek...
65,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Poradnik tokarza
Autor: Dudzik Karol, Górski Eugeniusz

Poradnik zawiera wiedzę niezbędną tokarzowi do wykonywania pracy na tokarkach oraz półautomatach i automatach tokarskich, a więc: podstawy tokarstwa (tolerancje, pasowania, strukturę geometryczną powierzchni, charakterystykę procesu toczenia), wiadomości o budowie tokarek i ich eksploatacji, nożach tokarskich, ich wykonywaniu, zamocowaniu i ostrzeniu, doborze parametrów skrawania, wyposażeniu tokarek (uchwytach obróbkowych, narzędziowych i przyrządach tokarskich) oraz pomiarach przy toczeniu.
80,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Programowanie obrabiarek NC/CNC
Autor: Grzesik Wit, Niesłony Piotr, Bartoszuk Marian
Rok wydania: 2010     Oprawa: Miękka     Format: 16.5x24.0cm

Niniejszy podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów mechanicznych o specjalnościach: technologia maszyn, automatyzacja procesów technologicznych i inżynieria produkcji, a także mechatronika.
46,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Programowanie sterowników przemysłowych
Autor: Kasprzyk Jerzy

Sterowniki przemysłowe są nieodłącznym elementem systemów automatyki i sterowania wszelkiego rodzaju maszyn, urządzeń i procesów przemysłowych. Autor, wykorzystując doświadczenia zebrane przez lata prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz kursów specjalistycznych, przedstawił jednolitą, spójną i przejrzystą koncepcję programowania sterowników PLC, opartą na zaleceniach i definicjach wprowadzonych w normie IEC 61131...
44,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Przekładnie śrubowe kulkowe
Autor: Sobolewski Jerzy Z.
Rok wydania: 2011     Oprawa: Miękka     Format: 16.5x23.5cm

Jest to jedyna dostępna na rynku wydawniczym pozycja na temat właściwości i projektowania przekładni śrubowych kulkowych, zwanych śrubami tocznymi.

32,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Przykłady obliczeń z podstaw konstrukcji maszyn T.1.
Autorzy: Mazanek Eugeniusz, Kania Ludwik, Dziurski Andrzej

Dane materiałowe niezbędne do wykonania obliczeń, praktyczne przykłady obliczeń elementów maszynowych poddanych obciążeniom zmiennym oraz przykłady obliczeń: - złączy spawanych - śrub i złączy śrubowych - połączeń wciskowych i kształtowych - sprężyn - zaworów - wałów maszynowych kształtowych i wałów korbowych.
56,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Przykłady obliczeń z podstaw konstrukcji maszyn Tom 2
Książka jest zbiorem przykładów obliczeniowych z podstaw konstrukcji maszyn, odpowiadającym programowi studiów z zakresu tego przedmiotu na wydziałach mechanicznych wyższych szkół technicznych. Poszczególne rozdziały są poprzedzone wprowadzeniem zawierającym podstawowe zależności, dane materiałowe i wyciągi z norm niezbędne do wykonania obliczeń.
54,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Roboty medyczne
Autor: Podsędkowski Leszek
Rok wydania: 2010     Oprawa: Miękka     Format: 16.5x23.5cm

Pierwsza na rynku książka o tej tematyce. Przedstawiająca najnowsze osiągnięcia w dziedzinie konstrukcji robotów medycznych i ich zastosowań do prowadzenia zabiegów operacyjnych.
63,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Roboty przemysłowe
Autor: Honczarenko Jerzy
Rok wydania: 2010     Oprawa: Miękka     Format: 16.5x24.0cm

Książka traktuje o bardzo ważnej i ciągle rozwijającej się dziedzinie, jaką jest robotyzacja procesów wytwarzania w dyskretnych systemach produkcyjnych.
50,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Rysunek techniczny maszynowy
W książce podano zbiór najważniejszych informacji z dziedziny rysunku technicznego opracowany z uwzględnieniem Polskich Norm. Omówiono szczegółowo zasady rysunku maszynowego oraz podano wiadomości z rysunku elektrycznego, architektoniczno-budowlanego i chemicznego dla mechaników, a także zasady gospodarki rysunkowej. Treść uzupełniono licznymi przykładami rysunków opracowanych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Książka jest przeznaczona dla personelu inżynieryjno-technicznego biur konstrukcyjnych i projektowych oraz zakładów przemysłowych, a także dla słuchaczy uczelni i szkół technicznych wykonujących projekty i inne prace rysunkowe.
45,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Smary plastyczne
Autor: Czarny Ryszard
Rok wydania: 2009     Oprawa: Miękka     Format: 16.0x24.0cm

W książce przedstawiono: podstawy teoretyczne smarowania, rodzaje i właściwości smarów plastycznych, zwłaszcza ich właściwości tribologiczne i reologiczne, procesy wytwarzania smarów i stosowane dodatki...
36,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Spawalnictwo
Książka zawiera wiedzę z dziedziny spawalnictwa w zakresie zgodnym z wymaganiami znowelizowanych programów nauczania spawalnictwa na uczelniach technicznych. Autor przedstawia w sposób usystematyzowany zasadnicze zagadnienia spawalnictwa, a mianowicie: procesy cieplne, procesy spawania, zgrzewania, lutowania, metalurgię, spawalność materiałów, naprężenia i odkształcenia, zasady projektowania i wytrzymałość połączeń, spawalnicze metody nakładania powłok, cięcie termiczne oraz kontrolę jakości. Na uwagę zasługuje właściwa z dydaktycznego punktu widzenia forma i kolejność przedstawiania procesów i metod spawalniczych. Autor podaje definicję zjawiska lub procesu, wyjaśnia je, charakteryzuje urządzenia, techniki i parametry, wreszcie omawia zakres i dziedziny stosowania.
49,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Spawalnicze gazy osłonowe i palne
Książka jest pierwszą w kraju monografią na temat gazów stosowanych w spawalnictwie, w której w sposób wyczerpujący i usystematyzowany przedstawiono zagadnienia niezbędne do poznania roli gazów w procesach cieplnych i metalurgicznych zachodzących podczas spawania i procesów pokrewnych. Książka polecana przede wszystkim inżynierom spawalnikom i osobom zajmującym się technologiami spawalniczymi w zakładach produkcyjnych, gdyż znajdą w niej zarówno prkatyczne wskazania dotyczące wyboru optymalnego gazu osłonowego lub palnego, jak i wyjaśnienie zjawisk fizykochemicznych uzasadniających ten wybór. Będzie ona również przydatna pracownikom ośrodków badawczych i uczelni oraz studentom wydziałów mechanicznych, zwłaszcza specjalizujących się w spawalnictwie.
45,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Stal dupleks w konstrukcjach spawanych
Dzięki składowi chemicznemu i ferrytyczno - austenitycznej mikrostrukturze stal dupleks ma najlepsze cechy chromowej stali ferrytycznej i chromowo-niklowej stali austenitycznej, a więc ma doskonałe właściwości mechaniczne: plastyczność, wytrzymałość na rozciąganie i ciągliwość oraz odporność na korozję ogólną, wżerową i naprężeniową. Mimo upływu około 50 lat od wynalezienia, jej zastosowanie wciąż się zwiększa, przede wszystkim w budowie konstrukcji dla przemysłu wydobywczego ropy i gazu, chemicznego, petrochemicznego, stoczniowego, papierniczego oraz farmaceutycznego.
39,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png
Zdjęcia użytkowników forum
Zdjęcie użytkownika forum