sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Koła stożkowe

4.375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.38 (12 głosów)
Koła stożkowe

Koło stożkowe jest kołem uzębionym o przekroju stożkowym, przystosowanym do pracy w przekładniach mechanicznych, gdzie konieczne jest przeniesienie dużych obciążeń oraz przeniesienie napędu w kierunku prostopadłym, czyli tam gdzie konieczne jest kątowe przeniesienie napędu. Ze względu na swoją budowę, mogą z powodzeniem przenosić napęd pod zróżnicowanym kątem, mogą być również montowane na wale lub dystansie.

Koła stożkowe wykonywane są w podobny sposób jak koła zębate o zębach skośnych. Najczęściej wykonuje się je z wykorzystaniem specjalnych frezów kształtowych, często jednak możliwe jest ich wykonanie za pomocą specjalnych dłutownic bądź też poprzez wykorzystanie technologii nacinania lub elektrodrążenia. Wszystko uzależnione jest od potrzeb, jeżeli koło pracuje w wymagającej lub wysokoobrotowej przekładni, wówczas precyzja wykonania musi być wysoka. W takim wypadku zęby koła poddaje się obróbce termicznej a następnie szlifowaniu. Jeżeli natomiast koło pracuje w przekładni o niewielkich wymaganiach technicznych, wówczas nie ma konieczności stosowania obróbki.

Najczęściej koła stożkowe wykonuje się przystosowując je do konkretnych przełożeń. Począwszy od przełożeń 1:1, aż po przełożenia wartości 1:4. W ofercie znajdują się zróżnicowane koła o zróżnicowanych modułach i rozwiązaniach.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png