sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Oprawki zaciskowe do tulejek ER

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.90 (10 głosów)
Oprawki zaciskowe do tulejek ER

Oprawki zaciskowe do tulejek ER to najpopularniejsze rozwiązanie na rynku, ze względu na szeroki zakres zastosowania. Dostępne są one w czterech wariantach wykonania – dobierane są pod względem dopasowania do odpowiedniej oprawki maszyny. Oprawki zaciskowe są o tyle ważnym elementem wyposażenia maszyn, że w całym procesie obróbki skrawaniem zwiększane są regularnie parametry i prędkości obrotowe. W związku z tym konieczne jest zadbanie o ochronę łożysk wrzeciona maszyny i zastosowanie oprawek wyważanych. Pozwoli to zapobiec przedwczesnemu zużyciu wrzeciona i przełoży się na wysoką jakość obrabianych powierzchni.

Charakterystyka – oprawki zaciskowe do tulejek ER  

Oprawki zaciskowe ER charakteryzują się bardzo szeroką możliwością zastosowania. Jest to możliwe, dzięki mocowaniu wszystkich narzędzi, posiadających chwyt walcowy lub walcowy ze spłaszczeniem Weldona. W efekcie mogą być w nich montowane wiertła, frezy, a także mniejsze frezy składane. Tulejki zaciskowe posiadają możliwość mocowani narzędzi w zakresie 1 mm.

Cechują się one bardzo prostym montażem, składającym się z kilku kroków:

  1. Tulejki zaciskowe umieszczamy w nakrętce pod kątem,
  2. Wciskamy tulejki w nakrętkę,
  3. Zakręcamy element w oprawce,
  4. Wyjmujemy tulejki, a następnie powtarzamy czynność w odwrotnej kolejności.

W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje oprawek – oprawki zaciskowe ER Typ 7815, a także oprawki zaciskowe ER Typ 7812. Znajdą one swoje zastosowanie w szeroko pojętej obróbce skrawaniem, jako podstawowy element umożliwiających efektywne działanie.

Zastosowanie

Oprawki na tuleje zaciskowe to uniwersalne rozwiązanie, które znajdzie swoje zastosowanie w wierceniu i frezowaniu. Kluczowym aspektem jest dostosowanie tulei odpowiedniej do średnicy danego narzędzi i precyzyjne dokręcenie nakrętki przy użyciu klucza dynamometrycznego.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png