sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Trzpienie frezarskie do uchwytów ze stożkiem | B

4.6363636363636 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.64 (11 głosów)
Trzpienie frezarskie do uchwytów ze stożkiem | B

Trzpienie frezarskie  do uchwytów ze stożkiem stanowią podstawowy i niezbędny element wyposażenia frezarek. Stosowane są przede wszystkim do mocowania frezów nasadzanych, wśród których znaleźć możemy walcowe, krążkowe, kątowe, tarczowe i inne. Chwyt stożkowy trzpienia frezarskiego umiejscowiony jest w stożkowym gnieździe wrzeciona w sposób bezpośredni, lub pośredni przy zastosowaniu tulei redukcyjnej, a następnie dociskany do gniazda śrubą przechodzącą przez otwór wrzeciona.

Trzpienie frezarskie z uchwytem do stożków znajdują swoje zastosowanie w szybkiej i sprawnej regulacji ruchomych komponentów maszyn. W przypadku wyciągnięcia przycisku lub pierścienia dochodzi zazwyczaj do wysunięcia trzpienia z elementu współpracującego. Wtedy możemy ustawić elementy maszyn w żądanej pozycji i ponownie zatrzasnąć trzpień.

W swojej ofercie posiadamy trzpienie frezarskie w trzech rodzajach:

- Trzpienie frezarskie ISO-B, TYP 5370, DIN 2080;

- Trzpienie frezarskie DIN-B, TYP 5374, DIN 69871-A;

- Trzpienie frezarskie BT-B, TYP 5373, MAS 403-BT;

Wszystkie komponenty znajdujące się w naszej ofercie wykonane zostały z wysokiej jakości stali chromowo-manganowej odpornej na uszkodzenia i niezwykle wytrzymałej, która pozwala na efektywne wykorzystanie przez wiele lat. Jest to możliwe, dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu w postaci nawęglenia na głębokości 0,7 mm, zahartowanie i precyzyjnego wyszlifowania. Ich twardość powierzchniowa wynosi 58 ± 2 HRC. Tolerancja kątowa stożka AT3.

Trzpień tokarski do idealne rozwiązanie do ustalania i mocowania przedmiotów cylindrycznych przelotowych i nieprzelotowych. Cechuje się tym, że elementem mocującym przedmiotu obrabianego jest mieszek wykonany z materiału o dwukierunkowym efekcie pamięci kształtu. W efekcie może być wykorzystywany jako pełnoetatowy uchwyt tokarski, wykorzystywany w przemyśle obróbkowym, w celu mocowania odmocowywania przedmiotów w trakcie obróbki.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png