sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Narzędzia pneumatyczne

4.7272727272727 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.73 (11 głosów)
Narzędzia pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne z wielu względów znajdują swoje szerokie zastosowanie w przemyśle, branży motoryzacyjnej oraz w odpowiednim utrzymaniu ruchu. Podstawową zaletą tych narzędzi jest jednak wysoka sprawność oraz bardzo niski koszt eksploatacji. Dlatego też to właśnie narzędzia pneumatyczne coraz częściej wypierają w pracy narzędzia elektryczne, działające za pomocą akumulatorów. Dodatkowo, również podzespoły, które wcześniej funkcjonowały jedynie w hydraulice.

Narzędzia pneumatyczne - funkcjonowanie

Narzędzia tego rodzaju napędzane są poprzez sprężone powietrze, dzięki czemu pracują znacznie bardziej ekonomicznie i taniej oraz są znacznie efektywniejsze. Dodatkowo, narzędzia pneumatyczne są również mniej awaryjne, ponieważ nie posiadają elektryki czy elektroniki, która jest najczęściej najbardziej newralgicznym elementem każdego narzędzia czy urządzenia.

Narzędzia pneumatyczne - rodzaje

W ofercie naszego sklepu znajdują się zarówno podstawowe narzędzia pneumatyczne, takie jak wiertarki, wkrętarki, specjalne szlifierki, młotki czy inne klucze pneumatyczne. Dodatkowo, można również znaleźć narzędzia stosowane w branży motoryzacyjnej, czyli wszelkiego rodzaju pistolety do przedmuchu oraz pompowania kół, jak również pistolety do piaskowania oraz specjalne pompy oleju. Nasz sklep bogaty jest także w asortyment narzędzi specjalistycznych, czyli specjalnych nitownic, zaciągarek, a nawet pistoletów do tynkowania. Pneumatyczne smarownice, wyrzynarki, balansery oraz zszywacze doskonale sprawdzą się w branży remontowo-budowlanej, gdzie niezbędna jest wysoka wydajność oraz duża precyzja.

Oferta narzędzi tego rodzaju gwarantuje dostęp do różnorodnych narzędzi pneumatycznych, które mogą być potrzebne nie tylko na halach produkcyjnych, ale również w warsztatach mechanicznych, placach budowy czy w lakierniach, a także innych zakładach usługowych. Urządzenia mogą być stosowane w praktycznie do każdego typu prac, a ich wysoka jakość pozwala na długie i solidne użytkowanie.

Narzędzia pneumatyczne są bardzo ważną częścią współczesnej branży przemysłowej. Technika wykorzystywana do działania tych urządzeń, czyli technika sprężonego powietrza lub gazu ma bardzo wiele zalet i szerokie zastosowanie. Jest to widocznie szczególnie wtedy, gdy porównuje się narzędzia pneumatyczne z elektronarzędziami.

Czy narzędzia pneumatyczne są drogie w utrzymaniu?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują zakup narzędzi pneumatycznych. Na pewno warto zauważyć, że eksploatacja urządzeń pracujących w oparciu o energię elektryczną nie wymaga zastosowania specjalnej instalacji sprężonego powietrza oraz inwestowania w sprężarkę, która przecież odgrywa kluczową rolę w pneumatyce. Dobrze jest jednak przyjrzeć się temu tematowi również z drugiej strony, ponieważ nie każdy dostrzega pewien aspekt, który przemawia za zastosowaniem narzędzi pneumatycznych. Mowa o często występujących awariach elektryczności, które uniemożliwiają pracę z elektronarzędziami. Takiego problemu nie doświadczą użytkownicy urządzeń pneumatycznych. Jest to więc rozwiązanie znacznie efektywniejsze, które sprawdzi się szczególnie do zastosowań profesjonalnych. Choć wymaga inwestycji na początku, w przyszłości odwdzięczy się doskonałą wydajnością oraz niezawodnością.

Narzędzia pneumatyczne a wygoda użytkowania

Wygoda użytkowania to zdecydowanie jedna z najczęściej wspominanych zalet urządzeń pneumatycznych. Wynika to przede wszystkim z ich niewielkich wymiarów, dużej poręczności oraz małej wagi. Narzędzia pneumatyczne w przeciwieństwie do elektronarzędzi nie posiadają ciężkiego akumulatora. To naprawdę ogromne ułatwienie, szczególnie w przypadku osób, które wiele godzin spędzają, pracując z różnego typu urządzeniami. Warto jednak wspomnieć, że narzędzia pneumatyczne zapewniają mniejszą dowolność ruchów i ograniczoną możliwość dotarcia do miejsc trudno dostępnych. Wynika to z faktu, że wymagają one ciągnięcia kabla odpowiadającego za doprowadzanie powietrza ze sprężarki.

Bezpieczeństwo pracy z narzędziami pneumatycznymi

Narzędzia pneumatyczne to bez wątpienia bezpieczne urządzenia, jeśli nie jedne z bezpieczniejszych. Wynika to z faktu, że nie posiadają żadnych części elektrycznych. Tu działanie opiera się na powietrzu lub gazie w sprężonej postaci. Przechodzą one do urządzenia za sprawą przewodów, co sprawia, że urządzenie nie iskrzy i nie ma żadnego ryzyka powstania pożaru czy wybuchu. Dzięki temu narzędzia pneumatyczne można z powodzeniem stosować nawet w trudnych warunkach pogodowych, np. podczas deszczu.

Jak zbudowane są narzędzia pneumatyczne?

Narzędzia pneumatyczne mają niezbyt skomplikowaną budowę, co jest niewątpliwie dużą zaletą, szczególnie, jeśli chodzi o naprawę tych urządzeń. Najistotniejszym komponentem jest silnik napędowy, który montuje się zazwyczaj na wrzeciono. Istotnym elementem jest również zawór otwierający i zamykający dopływ powietrza, odpowiadający za uruchamianie urządzenia. Budowa narzędzi pneumatycznych sprawia, ze są one mało awaryjne, a jeśli jakikolwiek element ulegnie zużyciu, można go w prosty i szybki sposób wymienić.

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png