sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Wiertarki pneumatyczne

4.7777777777778 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.78 (9 głosów)
Wiertarki pneumatyczne

Wiertarki pneumatyczne tego typu cechują się solidniejszym wykonaniem, co daje im możliwość klasyfikacji jako urządzenia wysokiej jakości. W naszym sklepie można znaleźć wiertarki przemysłowe, cechujące się możliwością ciągłej pracy nawet w bardzo ciężkich warunkach. Prosta budowa urządzenia możliwa jest dzięki całkowitemu braku elementów elektrycznych.

Wiertarek pneumatycznych używa się również w przemyśle oraz w warsztatach mechanicznych. Stosowane są również w warunkach, gdzie zapylenie, jak i wilgotność są bardzo wysokie. Dodatkowo, w naszym sklepie internetowym można znaleźć wiertarki przeznaczone jedynie do warsztatów mechanicznych.

Wiertarki pneumatyczne - rodzaje

W zależności od potrzeb oraz oczekiwań klientów, wiertarki pneumatyczne dzieli się na podstawowe grupy: wiertarki przemysłowe, wiertarki warsztatowe. Pierwsze w nich przeznaczone są do ciągłej pracy w ciężkich warunkach przemysłowych. Urządzenia tego rodzaju cechują się zatem zwiększoną wytrzymałością oraz odpornościa na uszkodzenia, co gwarantuje bezawaryjne działanie nawet w najmniej korzystnych dla narzędzi warunkach. Wiertarki warsztatowe to natomiast idealne rozwiązanie dla osób oraz firm korzystających z wiertarek rzadziej niż to mogłoby się zdarzać w wypadku większych warsztatów przemysłowych. Urządzenia tego rodzaju są solidne, trwałe i niezawodne, a przy tym dostępne w bardzo korzystnych

Wiertarka jest urządzeniem, które możemy znaleźć w prawie każdym domu. Jest niezwykle przydatna przy wielu mniejszych i większych pracach, także tych profesjonalnych. Bez niej wykonanie starannych otworów byłoby po prostu niemożliwe. Znajduje zastosowanie zarówno podczas prac remontowych, montażowych, konstrukcyjnych, jak i wykończeniowych. Kiedy warto sięgnąć po wiertarkę pneumatyczną i jakie są jej największe zalety? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Poznaj zasady działania wiertarki pneumatycznej


Najpopularniejszym kryterium podziału wiertarek jest sposób zasilania. Dzięki niemu możemy wyróżnić trzy rodzaje urządzeń, czyli wiertarki elektryczne, akumulatorowe i pneumatyczne. Pierwsze działają po podłączeniu przewodu zasilającego do źródła prądu. Drugie zaś są bezprzewodowe, a działają dzięki naładowanemu akumulatorowi. Trzecie natomiast działają jedynie w zestawieniu z kompresorem. Napędza je bowiem siła sprężonego powietrza. Wiertarki pneumatyczne wyróżniają się tym, że posiadają złącze, do którego podłączany jest przewód powietrzny. Odpowiada on za doprowadzanie powietrza do sprzętu. Uruchamia ono mały silnik pneumatyczny, który zlokalizowany jest w środku wiertarki.

Jakie wyróżniamy rodzaje wiertarek pneumatycznych?


Wśród wiertarek pneumatycznych można wyróżnić wiertarki uniwersalne, proste, kątowe, a także pistoletowe. Jeśli chodzi o pierwsze z nich, to stosowane są one w do wykonywania otworów różnego rodzaju, ponieważ posiadają wymienne głowice. Z kolei wiertarek prostych używa się do wiercenia otworów o niewielkiej średnicy. Bardzo ważne, by podczas pracy narzędzie było trzymane pionowo. Trzecie z kolei, czyli wiertarki kątowe okazują się praktycznym urządzeniem w trakcie wykonywania prac w miejscach trudno dostępnych. Na koniec wiertarki pistoletowe – są one do kupienia w dwóch wersjach: do zastosowania w przemyśle oraz do zastosowania w warsztacie.

Jakie plusy mają wiertarki pneumatyczne?


Wiertarki pneumatyczne to urządzenia posiadające bardzo wiele plusów. Po pierwsze, nie przegrzewają się nawet podczas długotrwałej pracy, gdyż nie mają części elektrycznych. Oprócz tego są również dużo bezpieczniejsze. Sprawdzają się szczególnie w miejscach, w których panuje wilgoć oraz możliwość wystąpienia wybuchów. Można je więc stosować w warsztatach stolarskich, lakierniach, a także na świeżym powietrzu. Wiertarki pneumatyczne są także dużo wygodniejsze w użytku i znacznie lżejsze (na przykład od wiertarek elektrycznych). Dodatkowo podczas pracy z nimi nie trzeba używać dużej siły. Działają również dużo szybciej i są naprawdę wytrzymałe.
Warto zainwestować w wiertarkę pneumatyczną szczególnie wtedy, gdy posiadasz już sprężarkę oraz inne urządzenia, które są zasilane w podobny sposób. Nadaje się również przy regularnej pracy. Jeśli stosujesz wiertarkę tylko raz na jakiś czas, sięgnij po model akumulatorowy lub elektryczny. Dlaczego? Główną kwestią jest tu właśnie sprężarka, która pobiera sporo energii.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png