sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Koła zębate do pasów calowych

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (8 głosów)
Koła zębate do pasów calowych

Koła zębate do pasów z podziałką calową należą do kategorii akcesoriów kół do pasów zębatych. Są elementem przekładni pasowych, gwarantującym przenoszenie mocy bez żadnego poślizgu. Koła  charakteryzują się możliwością bezszelestnej i ciągłej pracy w układach i elementach, gdzie przenoszenie dużych obciążeń jest niezbędne, w dodatku przy wielkich prędkościach. Koła te są wykonane w specjalnej, nowoczesnej technologii z bardzo wytrzymałych materiałów: żeliwa bądź stali. Koła wykonane ze stali znoszą bez problemów największe nawet obciążenia, mają wyższą wytrzymałość mechaniczną i cieplną, większą twardość, natomiast te wykonane z żeliwa są niezwykle wytrzymałe, odporne na działanie cieczy i olejów, zapobiegając tym samym powstawaniu korozji, i wydłużając okres eksploatacji. Koła do pasów calowych są wykonywane jako półprodukt i posiadają specjalny otwór technologiczny, który może być dalej obrabiany bądź mocowany za pomocą użycia standardowych tulei Taper Lock o średnicy otworu  od 10mm do 125mm. Dodatkowo, można również wykonać specjalny rowek wypustowy. Koła do pasów calowych pracują bardzo cicho i osiągają wysoką wydajność i sprawność.

W ofercie naszego sklepu posiadamy 4 modele z podziałkami XL, L, H oraz XH. W zależności od wybranego modelu, koła różnią się ilością zębów, wymiarami średnic i kół i otworów. Natomiast pewne jest, że wszystkie koła do pasów calowych pozwalają na stabilną, rzetelną, ciągłą, ekonomiczną i niezawodną pracę. Koła z podziałką calowa wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu, ważne więc, by były najwyższej jakości. Te oferowane w naszym sklepie wykonane są przez solidnego, znanego producenta z materiałów o najwyższych standardach, spełniających wszelkie normy atestów i certyfikatów bezpieczeństwa. Klient poszukujący odpowiedniego koła może więc wybierać spomiędzy przeróżnych rodzajów akcesoriów o odmiennych parametrach, bezbłędnie dopasowując je do konkretnego pasa, według aktualnych potrzeb.

Dostępne są koła o podziałce
XL - podziałka 1/5'' (5,08 mm)
L - podziałka 3/8'' (9,525 mm)
H - podziałka 1/2'' (12,7 mm)
XH - podziałka 7/8'' (22,22 mm)
Oznaczenia szerokości współpracującego pasa 
szerokość 075 - 3/4'' (19,05 mm)
szerokość 100 - 1'' (25,4 mm)
szerokość 150 - 1 1/2'' (38,1 mm)
szerokość 200 - 2'' (50,8 mm)
szerokość 300 - 3'' (76,2 mm)
szerokość 400 - 4'' (101,6 mm)  
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png