sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Wałki zębate

4.8 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.80 (5 głosów)
Wałki zębate

Pełna oferta wałków zębatych jest odpowiedzią na Państwa oczekiwania związane z tego typu podzespołami używanymi w przekładniach. Wałki zębate są stosowane w określonych sytuacjach w zastępstwie kół zębatych. Ich zastosowanie pozwala na wykorzystanie większej powierzchni uzębionej oraz wykorzystanie pasów o dużych szerokościach lub też kilku pasów ułożonych w jednym zespole obok siebie. Wałki są więc alternatywnym systemem przenoszenia napędu za pomocą pasów uzębionych. Podobnie jak w przypadku zębów posiadają określoną podziałkę, która jest calowa lub metryczna oraz cechują się określoną budową zęba. Te bardzo efektywne rozwiązania, które stosowane są w wałkach zębatych, sprawdzają się przy przenoszeniu znacznych obciążeń przez pas, gdzie przyleganie pasa i praca pasów w grupie jest istotna.

 

Parametry techniczne i oferta wałków zębatych

Wałki zębate do pasów zębatych posiadają podziałkę calową lub metryczną oraz są przystosowane do łączenia z określonymi pasami zębatymi. Wykonane są ze stali lub rzadziej z aluminium, posiadają nakiełek lub też otwór pilotujący. Na życzenie klienta możemy dokonać na wałku stosownej obróbki, tak aby pozwolić na jego łatwe osadzenie. Wałki zębate mogą być również półfabrykatami do wykonania niestandardowych kół zębatych, na które zostaną osadzone niestandardowe pasy zębate. Wówczas, poprzez proces cięcia wałka, a następnie wykonania obróbki, nastąpi stworzenie koła do pasów uzębionych, tak aby koło to pozwalało na wykorzystanie w urządzeniu o nietypowych parametrach lub tym bardziej o nietypowych gabarytach.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png