sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Płytki mocujące

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.90 (10 głosów)
Płytki mocujące

Choć pozornie płytki mocujące pasy zębate są jedynie dodatkowym elementem, jest to element, bez którego niemożliwe będzie prawidłowe zamontowanie pasa, który występuje jako pas otwarty, a nie zamknięty. Jest to więc podstawowy element wyposażenia całej przekładni. Płytki mocujące w naszej ofercie posiadają zróżnicowaną podziałkę oraz zróżnicowany kształt zębów, tak aby łatwo i jednocześnie bezpiecznie można było wykorzystać je do mocowania pasa. Płytka mocująca może również posłużyć jako element eliminujący możliwość ślizgania się pasa lub jako ogranicznik ruchu dla całej przekładni.

Parametry techniczne płytek mocujących pasy zębate

Płytki mocujące pasy zębate najczęściej wykonane są ze stopów aluminium. Pozwala to przede wszystkim na łatwiejsze i jednocześnie bardziej efektywne wykorzystanie ich w lekkich przekładniach, gdzie dodatkowa praca na każdym kilogramie robi znaczącą różnicę. Dodatkowo, płytki posiadają określoną podziałkę, przez co zęby są dostosowane bezpośrednio do uzębienia pasa. Zastosowanie odpowiednich płytek sprawia, że możliwe jest ich sparowanie, czyli połączenie wraz z pasem za pomocą śrubunku, co pozwala na dociśnięcie pasa i utrzymanie w określonej pozycji.

Zamocowanie pasa za pomocą płytek eliminuje ryzyko wystąpienia poślizgów na łączeniu lub dodatkowego strzępienia się pasa, co jest niestety później efektem znacznego osłabienia się mechanizmu, a w końcowym efekcie prowadzi do całkowitego uszkodzenia przekładni i konieczności wymiany pasa zębatego.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png