sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Oprawy łożysk

4.6363636363636 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.64 (11 głosów)
Oprawy łożysk

W naszych oferowanych oprawach łożysk dzięki zastosowaniu systemu smarowania, czyli tak zwanych kalamitek, istnieje też możliwość łatwego smarowania łożyska. Stąd właśnie łożyska wymagające niezwykle dobrego smarowania, pracujące na bardzo wysokich obrotach, z reguły są osadzane właśnie w łożyskowych oprawach. Naszą niewątpliwą zaletą stosowania łożyskowych opraw jest ich wysoka sztywność. Te oprawy utrzymują, dzięki wykonaniu w formie odlewu z żeliwa, a następnie dokładnemu obrobieniu, bardzo niskie tolerancje współosiowości i dają możliwość łożyskowania w sposób ciasny. Właśnie stąd często stosuje się w nich tak zwane łożyska igiełkowe.

Nasze wyjątkowe oprawy łożysk gwarantują także bardzo dobry dostęp do smarowania łożyska i stosunkowo łatwą jego konserwacje czy też wymianę. Albowiem łożyskowy zespół z bardzo dużym powodzeniem może pracować także przenosząc  obciążenia i działając na wysokich obrotach. Aktualnie istnieje aż kilkanaście typów opraw łożyskowych, dzięki czemu istnieje owa możliwość dostosowania ich do pewnej konstrukcji mechanizmu w którym następuje łożyskowanie. Wadą jest głównie stosunkowo bardzo wysoki koszt i duże gabaryty łożyskowych zespołów, przez co dosyć często nie mogą być one zastosowane nawet w małych mechanizmach. Nasze zespoły łożyskowe zastosowuje się przede wszystkim tam, gdzie łożysko wymaga pewnego zachowania wysokiej sztywności w czasie pracy oraz wymaga dość odpowiedniego smarowania. Dość często oprawy stosowane są także przy łożyskowaniu niezwykle długich wałów w celu uniemożliwienia ich skręcenia czy ugięcia. Oferowane oprawy łożyskowe stosuje się przy łożyskowaniu wielkogabarytowych wałów, gdzie istnieje pewne ryzyko nadmiernego obciążenia korpusu czy wrzeciona, na którym jest osadzone łożysko. Oprawa także dobrze przenosi drgania i właśnie dzięki czemu łożysko i dokładnie cały zespół nie jest na nie narażony. Trwałość naszych łożysk osadzonych w oprawach łożyskowych jest stosunkowo wielka, jednakże jest uzależniona od jakości wykonania wałka łożyskowanego.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png