sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Łożyska liniowe, osprzęt

4.7777777777778 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.78 (9 głosów)
Łożyska liniowe, osprzęt

Szeroka gama łożysk liniowych oraz osprzętu, oferowana przez naszą firmę, to niewątpliwie nasza siła. Posiadamy w ofercie olbrzymią ilość łożysk, akcesoriów, osprzętu, prowadnic, a także nietypowych podzespołów, które doskonale sprawdzają się niemalże w każdych warunkach. Posiadamy same łożyska oraz obudowy do nich, specjalistyczne podpory do prowadnic i wałków, a także łożyska z tworzyw sztucznych, przystosowane do użytku w bardzo trudnych warunkach. Nasz sklep jest na tyle dobrze wyposażony, iż każde biuro konstrukcyjne powinno być w pełni usatysfakcjonowane naszą ofertą.

Łożyska liniowe, otwarte, zamknięte, regulowane i z kołnierzem, bardzo często służą jako precyzyjne elementy pozwalające na dokładną regulację maszyny oraz wszystkich jej podzespołów. Dzięki precyzyjnym łożyskom liniowym, istnieje możliwość bardzo dokładnego wysterowania maszyny, co gwarantuje precyzję podczas obróbki lub wykonywanych operacji. Niewątpliwą zaletą tego typu łożysk jest ich tanie zastosowanie. Są zdecydowanie tańsze niż śruby oraz nakrętki trapezowe, posiadają zdecydowanie większe możliwości jeśli chodzi o szybkość pracy, a także są w pełni przystosowane do pracy w trudnych warunkach, w przypadku łożysk z tworzyw sztucznych. Tak szeroka oferta, jest odpowiedzią na Państwa oczekiwania, które nam stawiacie. Chcemy, abyście Państwo z łatwością dobrali łożysko bezpośrednio do Waszych potrzeb, tak aby było ono w 100% sprawne oraz w 100% spełniało swoją funkcję.

Jako, że w naszym sklepie znajduje się pełny kolektyw łożysk liniowych, nie mogło również zabraknąć wałków liniowych. Posiadamy ich kompletną ofertę, która w pełni odpowiada zapotrzebowaniom. Wałki te są powierzchniowo hartowane, dzięki czemu posiadacie Państwo pewność, że wałek wytrzyma tarcie łożyska. Wałki są wykonywane w technologii obróbki poprzez szlifowanie, poprzedzone wcześniejszym hartowaniem, dzięki temu są to wałki bardzo precyzyjne. Zastosowanie ich w zależności od łożyska, pozwala na zastosowanie znacznie bardziej obciążonego mechanizmu, który gwarantuje precyzję oraz duże możliwości przenoszenia obciążeń. Każdy wałek jest przystosowany pod kątem pracy ciągłej, dzięki czemu długość ich pracy, nawet w trudnych warunkach jest bardzo wysoka. Trwałość wałków oraz całych mechanizmów można zdecydowanie podnieść poprzez zastosowanie specjalistycznych podpór. Podpory te pozwalają na wyjątkowo stabilne prowadzenie całego mechanizmu nawet na dużych odległościach, dlatego stosowane są nawet w dużych maszynach obróbczych, gdzie przenoszone obciążenia nie są tak duże.

Jednym z naszych wiodących produktów są łożyska liniowe produkowane przez firmę IGUS, które wykonywane są z tworzyw sztucznych. Łożyska te są nie tylko bardzo precyzyjne, ale również niezwykle wytrzymałe na pracę w trudnych warunkach. Ich zastosowanie może być podyktowane pracą przy dużej wilgotności i w agresywnej atmosferze. Wszystkie tego typu łożyska są w pełni przystosowane do pracy na niewielkich obciążeniach, cechuje je jednak bardzo duża precyzja. Dodatkowo, mogą być z powodzeniem stosowane tam, gdzie wymagana jest samosmarowność układu, ponieważ nie ma możliwości regularnego smarowania oraz konserwacji maszyny.

Nasza oferta obejmuje również pełen pakiet akcesoriów stosowanych w mechanizmach opartych na łożyskach oraz wałkach liniowych. Mechanizmy te to między innymi wszelkiego rodzaju obudowy, pokrywy oraz specjalistyczne tuleje toczne. Tak bogaty wybór jest gwarantem zakupu właściwych podzespołów, które mogą być stosowane w szeroko rozumianych mechanizmach łożysk liniowych. Dzięki precyzji wykonania podzespołów, bardzo dobrze dopasowanym elementom oraz niezwykle dużej funkcjonalności tego typu zastosowań, możliwe jest wykonanie bardzo precyzyjnych mechanizmów. Wałki liniowe oraz łożyska liniowe nie przenoszą dużych obciążeń, jednak są przystosowane do pozycjonowania mechanizmów z dużą dokładnością, a przy tym do bardzo szybkiej i stabilnej pracy. Dodatkowo jest to mechanizm znacznie tańszy niż ten, który oparty jest na prowadnicach liniowych, wózkach lub przekładniach zębatych, a tym bardziej przekładniach trapezowych i kulowych.

Łożyska liniowe to chętnie wybierane rozwiązanie ze względu na jego znakomitą precyzję. Dodatkowo ich dużą zaletą jest niewysoka cena. Są bowiem tańsze niż chociażby nakrętki trapezowe czy też śruby. Dodatkowo są one bardzo odporne na pracę w trudnych warunkach, a także zapewniają znakomitą szybkość. Jeśli planujesz zakup łożyska liniowego, ale nie masz pewności, na jakie rozwiązanie się zdecydować, zachęcamy Cię do lektury naszego poradnika.

Łożysko liniowe – co to jest?

Łożysko liniowe stanowi element większego systemu, wykorzystywanego w miejscach, w których wymagane jest przemieszczenie liniowe. Takie części zalicza się do kategorii rozwiązań techniki liniowej, która wyróżnia się znakomitą dokładnością prowadzenia oraz nieprzeciętną precyzją. Z tego też powodu technika liniowa wykorzystywana jest w mechanice, jak i automatyce.

Wybierając łożysko liniowe warto zwrócić uwagę na to, jak zostało wyprodukowane. Najlepszym wyborem są oczywiście precyzyjnie wykonane łożyska, bowiem będą one wyróżniały się dużo lepszą wytrzymałością, a także solidnością i niezawodnością. Takie łożyska dodatkowo pozytywnie wpływają na zmniejszenie oporów toczenia i zapewniają płynność i dokładność podczas sterowania konkretnymi elementami.

Łożyska liniowe rodzaje

Łożysko liniowe dostępne jest w różnych wariantach, podobnie zresztą jak łożyska ślizgowe czy też toczne. Wśród nich wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje, czyli łożyska zamknięte oraz otwarte.

Jeśli chodzi o łożyska liniowe zamknięte, są to bezsprzecznie najpopularniejsze modele łożysk. Zbudowane są z tulei stalowej, elementów tocznych, pierścieni uszczelniających, a także z kulkowego koszyka. Taki rodzaj łożyska stosowany jest w bardzo wielu różnych aplikacjach. Warto jednak pamiętać, że nie będzie ono odpowiednim wyborem, gdy prowadzący wałek widocznie ugina się pod ciężarem przemieszczanego elementu. Biorąc pod uwagę te kwestie, widać jasno, że łożyska liniowe zamknięte używane są przede wszystkich przy mniejszych odległościach. Dobrym przykładem są chociażby niepodparte wałki.

Drugi rodzaj, czyli łożyska liniowe otwarte swoją budową przypominają poprzedników, czyli łożyska liniowe zamknięte. Różnią się zaś tym, że w łożyskach otwartych komponent jest pozbawiony jednego z elementów, a dokładniej chodzi o to, że okrągły kształt nie jest domknięty w całości i ma pozostawioną maleńką szczelinę. Dzięki takiej właśnie budowie łożyska otwarte będą najlepszym rozwiązaniem przy większych obciążeniach. Sprawdzą się w aplikacjach, w których konieczne jest precyzyjne przemieszczanie napędu. Łożyska liniowe montuje się na podpartych wałkach. Warto na koniec dodać, że mają one jeden minus, który dla niektórych osób może być decydujący. Nie są najlepszym wyborem w przypadku trudnych warunków pracy oraz niekorzystnych warunków otoczenia.

Łożyska liniowe – jakie wybrać?

Jednym z rozwiązań, po jakie sięgają osoby, które szukają łożysk liniowych, są łożyska marki Bosch Rexroth oraz HIWIN. Takie łożysko liniowe zapewnia znakomitą dokładność pracy, bezproblemowe przenoszenie napędu oraz bezawaryjną pracę. Wykonane są z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Jeśli chodzi o łożyska HIWIN, mogą być one wykorzystywane zarówno w urządzeniach elektronicznych, jak również medycznych. Sięgają po nie również specjaliści z branży budowlanej oraz od automatyki.

Innym producentem wartym polecenia jest INA. Łożyska liniowe tej marki są przede wszystkim stosowane w branży lotniczej oraz motoryzacyjnej. Jeśli zaś szukasz tańszych łożysk, sięgnij po komponenty od dwóch znanych i cenionych producentów, czyli MGK oraz KG. Są to wciąż bardzo dobre łożyska liniowe, które sprawdzają się w trudnych warunkach.

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png