sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Prowadnice liniowe THK

4.7272727272727 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.73 (11 głosów)
Prowadnice liniowe THK

Prowadnice liniowe THK to kolejna z propozycji sklepu Akcesoria CNC. Firma THK oferuje prowadnice liniowe szynowe, które są jednym z głównych produktów tej firmy. Ruch liniowo-obrotowy został połączony z praktycznym użyciem. Do zastosowania w mechanizmach bardzo precyzyjnych, dużej sztywności i szybkości, ale również tam gdzie zależy na oszczędzaniu energii i bardzo długim okresie użytkowania. Istnieje wyraźny podział na:

Prowadnice szynowe HSR – w tych prowadnicach kulki umiejscowione są w 4 rzędach wewnątrz wózka. Tam, gdzie jest obszar obciążenia – kulki biegną między rowkami wózka i szyny, a potem wracają przez kanały powrotne płytek końcowych. Ich budowa daje pewność małej siły tarcia oraz miarodajnego ruchu. Jednakowa nośność we wszystkich kierunkach. Można dostać wersje prowadnic odpornych na korozję.

Prowadnice szynowe SHS – wartości obciążeń statycznych i dynamicznych jest na wszystkich kierunkach taka sama i ma jednakowe wymiary. Minimalne drgania i taki sam stabilny ruch. Pracują bardzo cicho i nie mają dużych wymagań serwisowych.

Prowadnice szynowe SR – w tej prowadnicy kulki prowadzone są obiegowo w 4 rzędach między rowkami łukowymi szyny i wózka, potem wracają przez elementy zawracające i kanały powrotne płytek końcowych podobnie jak w przypadku prowadnic szynowych HSR. Mają też zamontowane klatki, które zabezpieczają kulki przed wypadnięciem. Nie są one wysokie, za to bardzo sztywne, dzięki czemu ruch jest bardzo równy i niezwykle dokładny.

Interesuje Cię prowadnica liniowa THK ? Zapytaj już dziś o ofertę!

 

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png