sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Wiertła do metalu

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)
Wiertła do metalu

W naszej ofercie znajdziecie Państwo bogatą ofertę wierteł do wiercenia w różnych rodzajach metalu, wykonanych z różnych rodzajów materiałów o najwyższej jakości. Oferujemy wiertła do wiercenia w różnych rodzajach stali, począwszy od zwykłych stali poprzez stale narzędziowe aż po różne gatunki stali wysokostopowych i stali nierdzewnych. Sprzedajemy wiertła do najtwardszych rodzajów stali. Mamy również wiertła do metalu do wiercenia w metalach miękkich (aluminium, miedź, itp.) czy w różnych stopach metali (żeliwo, mosiądz czy brąz). W nasze ofercie znajdują się wiertła do metali z różnymi rodzajami mocowań, najbardziej popularne wiertła walcowe (również o dużych średnicach z uchwytami stoczonymi), wiertła z mocowaniem na stożek Morse'a czy wiertła z mocowaniem na sześciokąt 1/4". Posiadamy wiertła do metali o różnych długościach pozwalających wiercić w materiałach o dużej grubości czy w miejscach o trudnym dostępie.

Wiertła do metalu - rodzaje

Wiercenie to inaczej usuwanie za pomocą wiertła niedużych części obrabianego materiału, czyli wiórów. W trakcie wiercenia mamy do czynienia z wytwarzaniem się temperatury i nagrzewaniem wiertła, elementu obrabianego i wiórów. Z siłami skrawającymi, które nieraz powodują uszkodzenie wiertła, i siłami tarcia powodującymi zmianę geometrii ostrza, czyli popularnie mówiąc wiertła się tępią. Ważna jest również geometria ostrza, w której warto zwrócić uwagę na korektę ścinu. Wiertła do metalu z korekcją ścinu mają krótszy ścin i jednocześnie dłuższą krawędź skrawającą. Narzędzia tego rodzaju nadają się do wiercenia bez punktowania.

Wybór odpowiedniego wiertła do metalu będzie odpowiednio zależał od rodzaju obrabianego materiału. Przykładowo wiertła szlifowane precyzyjnie posiadają jakość przemysłową do wiercenia stali niestopowych oraz stopowych, żeliwa szarego oraz żeliwa ciągliwego. Dodatkowo, przydadzą się również do stopów miedzi, mosiądzu wysokoniklowego, grafitu, a także żelaza spiekanego.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png