sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Noże tokarskie składane

4.7272727272727 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.73 (11 głosów)
Noże tokarskie składane

Noże tokarskie składane firmy PAFANA służą przede wszystkim do toczenia wewnętrznego i zewnętrznego, ale także do przecinania i wycinania, gwintowania i rowkowania w kilku systemach mocowania, które zostaną pokrótce opisane:

- system „P” to ujemna geometria noży, gdzie kąt przyłożenia płytki zawsze jest równy 0°. Płytki trójkątne, kwadratowe, rombowe i negatywne mocuje się z użyciem kołka na powierzchni otworu cylindrycznego, a wspomaga się także klinem zaciskowym i śrubami. Ten rodzaj systemu ma zastosowanie w obróbce zgrubnej i wyróżnia się tym, że nie ma tam elementów mocujących o luźnej strukturze, a cała wymiana płytki jest bardzo łatwa do wykonania,

- system „S” – do użycia w płytkach mających otwór stożkowo-łukowy. Jest to mocowanie wyróżniające się bardzo dużą dokładnością, dlatego swobodnie może posłużyć przy obróbce wykańczającej w toczeniu i wytaczaniu otworów. Znajdzie zastosowanie we wszystkich maszynach, które mają niewielką przestrzeń roboczą (maszyny CNC).

- system „C” – polecany dla płytek, które nie mają otworów. Noże tokarskie mają tu dwie geometrie gniazdek płytki – dodatnią (kąt przyłożenia 11°) i ujemną (kąt przyłożenia 0°). Te narzędzia z geometrią ujemną sprawdzą się w obróbce zgrubnej, zaś geometria dodatnia pozwala na toczenie detali i obróbkę wykańczającą. Dodatkowo łamacz wióra, który można nałożyć pozwala na regulację położenia krawędzi.

- system „M” – z przeznaczeniem do płytek z otworem cylindrycznym o płaskiej powierzchni lub tam, gdzie występuje prasowany łamacz wiórów. Te noże znajdują zastosowanie w toczeniu zewnętrznym i w toczeniu znacząco większych otworów, mają także dwie odmiany: tam gdzie płytkę mocuje się stosując klin z górnym dociskiem. Dzięki temu systemowi obróbka będzie zdecydowanie sprawna i bardzo wydajna.

- system „P-K” – płytki z ujemną geometria noży, gdzie kąt przyłożenia wynosi 0°. Jeżeli obróbka wymaga wysokiej sztywności i stabilności zamocowania płytki oraz ułatwienie spływu wióra to te płytki będą niezastąpione. Płytki w tym systemie wymieniane są bardzo szybko i niezwykle sprawnie, nie ma tam też elementów mocujących luźnych, ale jest za to powtarzalność położenia ostrza. Istnieje także możliwość zamocowania płytki w takiej pozycji, która przypomina odwróconą pozycję noża.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png
ebmia.pl/wiedza