sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Sprzęgła helikalne

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)
Sprzęgła helikalne

Przenoszenie niskich momentów obrotowych w niewielkich maszynach oraz urządzeniach możliwe jest na przykład za pośrednictwem sprzęgieł SCT oraz SCP. Jest to bardzo rozbudowana grupa sprzęgieł. Sprzęgła SCT wykonane są z aluminium, natomiast sprzęgła SCP wykonywane są z tworzyw sztucznych. W ten sposób przenoszenie momentu obrotowego możliwe jest przy bardzo wysokiej dokładności oraz bezluzowej pracy. Pełna oferta sprzęgieł SCP oraz SCT jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na tego typu produkty. Ponadto, zapewnia łatwy dobór oraz wykorzystanie sprzęgieł do indywidualnych potrzeb. Sprzęgła tego typu najczęściej stosowane są w niewielkich maszynach oraz niewielkich urządzeniach, gdzie wykorzystuje się je do bezluzowej pracy i przenoszenia momentu obrotowego.

Parametry techniczne sprzęgieł SCT oraz SCP

Budowa obu sprzęgieł różni się przede wszystkim zastosowanym materiałem. Sprzęgła SCT wykonane są z lekkich oraz bardzo wytrzymałych stopów aluminium, natomiast sprzęgła SPT wykonywane są z tworzyw sztucznych. Sprzęgło składa się z dwóch piast, połączonych na stałe specjalnym, bardzo elastycznym miechem. Piasty są nierozłączne.

Sprzęgło jest odporne na brak osiowości wałów w trzech, różnych płaszczyznach. Piasty montowane są w pełni zaciskowo, dzięki czemu praca sprzęgła jest całkowicie bezluzowa. Dzięki temu, że sprzęgła wykonane są z aluminium lub tworzyw sztucznych, są odporne na działanie olejów, zasad, a także wody. W ofercie naszego sklepu dostępna jest bardzo szeroka gama wymiarowa sprzęgieł SCT oraz SCP.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png
ebmia.pl/wiedza