sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Sprzęgła jednokierunkowe

4.7272727272727 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.73 (11 głosów)
Sprzęgła jednokierunkowe

Sprzęgła jednokierunkowe to bardzo specyficzna grupa sprzęgieł stosowanych głównie w maszynach, w których możliwa i konieczna jest zmiana biegów i gdzie konieczne jest wysprzęglenie oraz wprowadzenie maszyny w tak zwany bieg jałowy. Sprzęgła jednokierunkowe mają możliwość przenoszenia momentu obrotowego w jednym kierunku. Jednocześnie są to sprzęgła, które w przypadku zmiany kierunku ruchu, rozłączają się, pozwalając na osiągnięcie biegu jałowego. W ten sposób możliwe jest późniejsza jego zmiana. Ruch nieobciążony, czyli jałowy następuje w momencie rozłączenia się współpracujących elementów sprzęgła. Nasza szeroka oferta sprzęgieł obejmuje sprzęgła o różnych typach oraz rozmiarach, dostępnych w bardzo szerokiej gamie. Sprzęgła przenoszą różne wartości momentu obrotowego, w zależności od zastosowanego rodzaju sprzęgła oraz jego wielkości.

Parametry techniczne sprzęgieł jednokierunkowych

Sprzęgła jednokierunkowe charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami technicznymi. W zależności od wielkości sprzęgła przenoszą większy lub mniejszy moment obrotowy. Mogą pracować w środowisku nieprzyjaznym, uniemożliwiają jednocześnie zmianę kierunku pracy ruchu jałowego lub przy wysprzęgleniu pozwalają na ruch jałowy w kierunku przeciwnym do przenoszonego momentu obrotowego. Sprzęgła jednokierunkowe dostępne są w wersjach kulkowych, igiełkowych, wałeczkowych, a także w licznych wersjach mieszanych. Pracują doskonale z maszynami taktującymi lub urządzeniami, gdzie niezbędna jest  blokada ruchu powrotnego lub regulacja biegu w zależności od zapotrzebowania.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png
ebmia.pl/wiedza