sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Szczypce i ściągacze

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.90 (10 głosów)
Szczypce i ściągacze

Szczypce i ściągacze to narzędzia bardzo przydatne przy przytrzymywaniu, zaciskaniu czy ściąganiu izolacji. Są niezbędne dla każdego elektryka, mechanika czy jubilera poza tym powinny znajdować się w każdym przydomowym warsztacie. Głównym zadaniem szczypiec jest przytrzymywanie i manipulowanie elementem, wyciąganie, dociskanie. Ściągacie natomiast precyzyjnie nacinają i ściągają izolację czy gumę. Wiele odmian szczypiec i ściągaczy powstało z myślą o wszystkich użytkownikach, dlatego tak naprawdę nie sposób wymienić wszystkie ich funkcje.

Szczypce Segera służą do zdejmowania i zakładania pierścieni Segera, bez ryzyka ich uszkodzenia. Znajdują zastosowanie w motoryzacji i przemyśle.

Szczypce zaciskowe dzięki specjalnemu mechanizmowi zapadkowemu pozwalają utrzymywać stały, regulowany nacisk na podtrzymywanym elemencie. Szczególnie przydatne w hydraulice i mechanice.

Szczypce półokrągłe to zazwyczaj małe, precyzyjne narzędzia. Ich krawędź pozwala nie tylko na trzymanie, ale także na obcinanie niektórych elementów.

Ściągacze izolacji to szeroka kategoria. Znajdują się w niej zarówno proste noże, pojedyncze ściągacze na przykład do kabli koncentrycznych, do gumy, do obcinania kabli jak i zaawansowane, automatyczne obcinaki do każdego typu kabli.

Szczypce okrągłe, podobnie jak półokrągłe to precyzyjne narzędzia, jednak są odporne na znacznie większe ciężary.

Szczypce płaskie to narzędzie do ściskania, wyciągania i kształtowania elementów. Ząbki na ich powierzchni umożliwiają pewny chwyt, a odpowiedni kształt pozwala używać ich także przy małych mechanizmach.

Szczypce tnące boczne są idealne gdy chcemy przyciąć coś, bez uszkadzania wszystkich jego elementów. Szczypce tnące czołowe maksymalizują siłę nacisku, dzięki czemu kompletnie przecinają różne materiały.

Szczypce uniwersalne nadają się zarówno do wyciągania drobnych elementów jak i obcinania izolacji z kabli.

Szczypce proste wydłużone oraz szczypce wygięte wydłużone to najbardziej precyzyjne odmiany szczypiec służące do chwytania najmniejszych elementów znajdujących się w najtrudniej dostępnych miejscach.

Szczypce spawalnicze pozwolą nam zacisnąć i przytrzymać duże spawane elementy takie jak rury.

Praski, końcówki przewodów to narzędzia które zgniatają lub zaciskają końcówki na kablach.

Warto zakupić nowoczesne i funkcjonalne szczęki w naszym sklepie, do każdego przydomowego warsztatu i przemysłowej firmy. To gwarancja dobrze wydanych pieniędzy i długotrwałej pracy.

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png