sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Nitownice

4.7142857142857 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.71 (14 głosów)
Nitownice

Nitownice ręczne to narzędzia używane od dawna, które wciąż oferują szereg atutów, dzięki którym nitowanie może być lepszy wyborem niż spawanie. Nitowanie to łączenie płaskich elementów za pomocą nitu -  krótkiego, metalowe pręta zakończonego główką. Polega ono na wyciskaniu nitu do otworu. Atutem takiego sposobu jest to, że można łączyć elementy mając do nich dostęp tylko z jednej strony. Poza tym na korzyść nitowania ręcznego przemawia koszt zakupu nitownicy i materiałów do niej, rzadką awaryjność oraz działanie bez dostępu do zasilania.

Nasze nitownice oferują wykonywanie różnych nitów, dzięki swoim wymiennym końcówką o średnicy od 2mm do 6,4mm. Mamy również nitownice przystosowane do wykonywania nitonakrętek M5 do M12. Nitonakrętki to elementy podobne jak nity, jednak gwintowane zewnętrznie. Specjalnie skonstruowana rękojeść nitownic zapewnia bezpieczeństwo przy pracy, amortyzację oraz wzmocnienie siły nacisku. Cała konstrukcja jest wytrzymała, nie pęka i rzadko się uszkadza.

Nitownica jest to narzędzie, które możesz wykorzystać zarówno podczas zaawansowanych prac budowlanych, jak również prostych zadań w przydomowym warsztacie. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Dowiedz się, do czego możesz wykorzystać nitownicę.

Jeśli szukasz szybkiego i sprawnego urządzenia do łączenia ze sobą różnego rodzaju elementów, postaw na nitownicę. Jest to narzędzie, które do pracy wykorzystuje metalowe elementy konstrukcyjne, czyli nity. Służą one do scalania dwóch niezależnych części. Nit zbudowany jest z główki i szyjki. Za sprawą nitownicy zostaje zamknięty w zespalanych elementach. Z pomocą nitów można połączyć ze sobą na przykład fragmenty tworzyw sztucznych, skór, blach, taśmowników, dźwigarów, wsporników, kształtowników, wiązarów, a nawet części maszyn.

Nitownice ręczne

Nitownice ręczne, jak sugeruje ich nazwa, wymagają użycia siły fizycznej podczas pracy. Mają bardzo wielu zwolenników. Stosują je zarówno amatorzy podczas drobnych zadań w przydomowym garażu, jak również profesjonaliści w swojej codziennej pracy. Największym plusem nitownic ręcznych jest fakt, że można nimi operować w absolutnie dowolnym położeniu. Świetnie sprawdzają się podczas tworzenia połączeń w konstrukcjach przestrzennych, takich jak stelaże, osłony czy obudowy. W sklepach remontowo-budowlanych może znaleźć różne rodzaje nitownic ręcznych, np. oczkownice, które stosowane są głównie podczas prac modelarskich, np. przy łączeniu filcu, papieru czy kartonu.

Nitownica jaką kupić?

Najistotniejszą kwestią jest komfort pracy z narzędziem. Właśnie dlatego przed zakupem nitownicy warto sprawdzić, jaką rękojeść posiada. Świetnym wyborem będzie urządzenie z gumową i długą rękojeścią. Nie można zapomnieć także o tym, by sprawdzić, czy nitownica jest dobrze wyważona. Ważną kwestią jest także szerokość oraz długość części roboczej. Należy dostosować ją do rodzaju wykonywanych prac. 

Jak widać nitowanie jest ciekawą alternatywą dla innych sposobów łączenia. Warunkiem wykorzystania wszystkich jej atutów jest zakup odpowiedniej nitownicy.

Specjalnie dla Państwa wybraliśmy te, które spełnią oczekiwania każdego klienta, amatora jak i profesjonalisty.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png