sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Nożyce

4.7777777777778 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.78 (9 głosów)
Nożyce

Nożyce to wszechstronne narzędzia spotykane wszędzie – w domu, warsztacie w największych firmach budowlanych. Są niezastąpione przy przecinaniu wszelkich rodzajów materiałów, od miękkich po najbardziej twarde. Ich budowa umożliwia zwiększenie siły nacisku naszych rąk. Jednak różne materiały wymagają różnych typów ostrzy i budowy nożyc. Dlatego podzieliliśmy dla Państwa nożyce na:

Nożyce wielofunkcyjne – ich budowa jest prosta, umożliwia korzystanie z nich zarówno jedną jak i obiema rękoma. Zapewniają wysoką precyzję podczas cięcia miękkich materiałów takich jak papier czy karton, a niektóre wersje nawet twardsze materiały. Rączka zapewnia pewny chwyt oraz amortyzację dla dłoni.

Nożyce do blachy to narzędzia dla profesjonalistów. Ich ostrza są krótkie, dla zwiększenia precyzji, a rękojeści długie, przystosowane dla użytkowania obiema rękoma. Maksymalizuje to siłę nacisku i pozwala przecinać metal. Rękojeści są pokryte zapobiegającą ślizganiu się powierzchnią, amortyzują mocną siłę tych nożyc. Same ostrza są bardzo odporne na wstrząsy i uderzenie w wersji z ząbkowaną powierzchnią zapobiegają zsuwaniu się nożyc z materiału.

Nożyce do prętów podobnie jak nożyce do blachy powstały z myślą o cięciu metalu. Jednak, o ile nożyce do blachy muszą równo i precyzyjnie wycinać kawałki blachy, to nożyce do prętów w jednej chwili maksymalizują nacisk aby przeciąć, wręcz złamać gruby pręt. Zapewnia to ich bardzo krótkie, ale wytrzymałe ostrze o specjalnym kształcie i długa rękojeść, której wygodnie i bezpiecznie można używać oburącz.

Nożyce do przewodów w przeciwieństwie do innych nożyc muszą poradzić sobie z grubą, elastyczną warstwą izolującą. Są krótsze niż pozostałe i umożliwiają użytkowanie jedną ręką. Nadają się do przecinania różnych kabli miedzianych, aluminiowych, koncentrycznych, jedno i wielo żyłowych. Nie zalecane są do cięcia większości rodzajów metali.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png