sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Pilniki

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.90 (10 głosów)
Pilniki

Pilniki to narzędzia do skracania i wykańczania powierzchni metalowych, drewnianych i innych. Posiadają metalową powierzchnię ze specjalnych stopów stali. Na tej powierzchni tworzone są nacięcia, najczęściej krzyżowe, które gęsto tworzą bardzo małe zęby, ustawione pod kątem do powierzchni. Umożliwia to ścieranie materiału warstwa po warstwie. Pilniki posiadają wiele odmian i kształtów. Pilniki trójkątne są odpowiednie do prac wykończeniowych. Ich kształt pozwala na piłowanie z wielu stron w trudno dostępnych miejscach. Szerokie, płaskie pilniki są odpowiednie do piłowania dużych powierzchni.

Pilniki okrągłe i owalne są idealne do powierzchni o profilu okrągłych i półokrągłych. Pilniki dzielą się także ze względu na gęstość ząbków piłujących. Mamy: zdzieraki, równaki, półgładziki, gładziki, gładziki podwójne, jedwabniki. Poza tym oferujemy także pilniki do metalu. To narzędzia bardzo silne, odporne na ścieranie. Praca z miękkimi metalami takimi jak aluminium, wymaga co jakiś czas oczyszczania pilnika. Najlepiej robić to szczotką drucianą , przesuwając ją wzdłuż nacięć.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png