sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Piły ręczne

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (12 głosów)
Piły ręczne

Piły ręczne to narzędzie niezbędne w pracy stolarskiej, ale w odpowiedniej wersji poradzą sobie także z metalem czy na przykład z gipsem. To co ważne w pile to jej zęby. Od nich zależy jak szybko przebiegnie cięcie i jak będzie wyglądał efekt końcowy. Szeroko rozstawione zęby szybko i mocno przetną wybrany materiał. Bliskie sobie żeby będą bardzo dokładne, a powierzchnia którą po sobie zostawią gładka i prosta. Kąt pod którymi są ustawione zęby także wpływa na agresywność, zęby ustawione pod kątem mniejszym niż 90˚ są odpowiednie do ciecia wzdłuż włókien, zęby o kącie ponad 90˚ do cięcia w poprzek włókien. Piły o zębach ustawionych pod kątem 90˚ to piły uniwersalne. Ważny jest też materiał z których wykonano zęby. Tarcza musi być twarda i nie łamliwa, a zęby nie tępiące się, hartowane. Sama rączka także musi być jak najbardziej ergonomiczna i wygodna, aby przy częstych ruchach i pracy przy pile dłoń była bezpieczna od urazów.

Oferujemy Państwu wiele odmian pił ręcznych, różniących się zastosowaniem, rozstawem i kątem ustawienia zębów.

Piła płatnica jest silnym narzędziem, którym z łatwością potniemy gałęzie, drewno i inne materiały. Nie wykonamy nią precyzyjnych cięć czy otworów. Piły płatnice dostępne są w różnych wersjach, różniący się przede wszystkim długością,  gęstością zębów(11 zębów na cal/ 8 zębów na cal i inne), typem rączki.

Piła do metalu to przydatne narzędzie. Składa się z ramki, rączki i wymiennego brzeszczotu. To brzeszczot tnie metal, jest bardzo sztywny. dużo mocniejszy i grubszy niż w innych piłach. W naszych piłach do metalu można zamontować brzeszczoty 300mm na różne sposoby, pod kątem 90˚ czy 45˚. Mamy także piłę która pozwoli używać aż dwóch brzeszczotów jednocześnie. Brzeszczoty różnych typów mogą Państwo zakupić  klikając tutaj.

Piły do gipsokartonu to małe, poręczne narzędzia. Ich budowa pozwala na wygodne wbijanie się w materiał i szybkie cięcie go. Oferują różne pozycje pracy, pod kątem 45˚ i 90˚, wygodne, ergonomiczne rączki. Składane ostrze zwiększa bezpieczeństwo w trakcie przechowywania.

W tej kategorii znajdziesz bogaty wybór wysokiej jakości pił ręcznych. To narzędzia, które znajdą zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym, jak również w profesjonalnym warsztacie. Piły dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego Akcesoria CNC to akcesoria od najlepszych producentów. W sprzedaży posiadamy narzędzia marki Bahco, Heytec, Juco, Stanley oraz Yato. Przydadzą się na przykład podczas odnawiania mebli, a także w trakcie zaawansowanych prac remontowo-budowlanych. Są to akcesoria na lata wykonane z najwyższej jakości stali. Charakteryzują się niezawodnością oraz wyjątkową trwałością.

Wybierając piłę ręczną warto zwrócić uwagę na rękojeść, która wbrew pozorom jest bardzo istotnym elementem tego narzędzia. Dobrze dobrana rękojeść zapewni wygodę podczas pracy. Dzięki temu nawet wielogodzinne operowanie piłą nie skończy się odciskami na dłoniach. W naszej ofercie znajdziesz piły w różnych rozmiarach i z różną liczbą zębów, dzięki czemu dopasujesz odpowiedni rodzaj narzędzia do konkretnych zadań, a także do powierzchni, z którą pracujesz. Ciekawą opcją są także piły ręczne z wymiennymi brzeszczotami, dzięki czemu można w każdej chwili wymienić go, jeśli będzie już zużyty.

Piła ręczna to po prostu niezbędne narzędzie, jeśli chcesz coś przeciąć, skrócić lub dopasować do siebie. Okaże się niezwykle przydatna podczas niemal wszystkich prac remontowo-budowlanych. Dzięki temu, że piły ręczne mają stosunkowo niewielkie rozmiary, można mieć je zawsze w podręcznej skrzynce narzędziowej. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz piły ręczne dostosowane do cięcia różnego rodzaju materiałów. Mimo tego, że mają inne zastosowanie, ich budowa jest dość podobna. Każda piła ręczna składa się bowiem z dwóch elementów, czyli z brzeszczotu oraz rękojeści. O właściwościach konkretnej piły ręcznej decydują zaś zęby piły, które znajdują się na brzeszczocie. To od ich liczby, kształtu i rozmieszczenia zależy, jakie materiały będzie można ciąć przy pomocy danej piły ręcznej.

Piła ręczna to narzędzie służące do przecinania oraz docinania konkretnych materiałów. Sprawdzi się na przykład do cięcia drewna. Piła do drewna będzie idealnym wyborem podczas konstruowania własnych mebli, gdyż pozwoli na proste i szybkie dopasowanie do siebie poszczególnych elementów, np. drzwiczek czy półek. W naszej ofercie znajdziesz także piły do zastosowania podczas prac hydraulicznych. Pomogą na przykład podczas przecinania rur PCV. Jednym z popularniejszych rodzajów pił ręcznych, są piły do przycinania elementów metalowych. Najczęściej stosowane są w profesjonalnych warsztatach oraz serwisach. Mamy także piły do cięcia płyt kartonowo-gipsowych oraz cegieł. Dzięki nim można przycinać także profile do odpowiednich rozmiarów. Oferujemy także specjalne otwornice, które posiadają podwójne brzeszczoty. Takie narzędzia sprawdzą się podczas tworzenia zabudowy podtynkowego WC. Z ich pomocą można w prosty sposób wyciąć otwory na rury.

Piły ręczne to naprawdę praktyczne akcesoria, które posiadają wiele plusów. Po pierwsze fachowcy cenią je za niewielki rozmiar, dzięki czemu można je mieć zawsze ze sobą i nie zajmują wiele miejsca. Także ich przechowywanie w warsztacie nie jest problematyczne. Z tego powodu bardzo często są wybierane jako alternatywa dla dużych, ciężkich i nieporęcznych elektronarzędzi, których można użyć właściwie tylko w warsztacie. Pomimo tego, że piła ręczna wymaga użycia siły, jest znacznie praktyczniejszą opcją na co dzień. Jeśli do tego jej rodzaj zostanie dobrze dopasowany do konkretnego zastosowania, praca z piłą będzie naprawdę komfortowa. Większość pracy wykonają bowiem zęby na brzeszczocie. Jeśli więc szukasz odpowiedniego narzędzia do cięcia cegieł, sięgnij po piłę z dużymi i szeroko rozstawionymi zębami. Do drewna natomiast odpowiednie okażą się piły z maleńkimi zębami osadzonymi gęsto.

Jednym z typów pił ręcznych są piły uniwersalne. Umożliwiają one pracę z większością popularnych materiałów wykorzystywanych podczas prac budowlano-remontowych. Posiadają bowiem zęby wykonane ze stali odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zatem potrzebujesz jednej piły, która będzie przeznaczona do domowych zastosowań, wybierz właśnie piłę uniwersalną.

Oprócz tego w ofercie naszego sklepu EBMiA.pl dostępne są także wysokiej jakości piły do zastosowań profesjonalnych. Przy takich narzędziach warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Jeśli chodzi o brzeszczot, najlepszym wyborem będzie wysokogatunkowa stal, która zabezpieczy go przed uszkodzeniami, dzięki czemu piła posłuży Ci przez lata. Pamiętaj, że zęby zahartowane metodą indukcyjną, szlifowane jednokrotnie lub dwukrotnie są jeszcze ostrzejsze przez co praca z piłą jest jeszcze wygodniejsze, gdyż nie wymaga dużego nakładu siły.

Ostatnia kwestia to kształt i materiał pokrywający rączkę. Bardzo ważne jest, by dobrze trzymało się ją w dłoni. Szukaj takiej o ergonomicznym kształcie, który pozwoli Ci na długą i efektywną pracę z narzędziem. Dobrym rozwiązaniem są także rączki antypoślizgowe, które ochronią przed wysunięciem się piły z ręki podczas pracy.

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png