sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Szczypce segera

4.7777777777778 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.78 (9 głosów)
Szczypce segera

Szczypce Segera (Szczypce do pierścieni Segera) to specjalne szczypce które wygodnie i bez ryzyka uszkodzenia mechanizmu pozwalają zakładać i zdejmować pierścienie Segera. Pierścień Segera (pierścień osadczy sprężynujący) znajduje zastosowanie w zabezpieczaniu łożysk, tarcz, kół zębatych. Występują 2 typy zabezpieczeń poprzez pierścień Segera – wewnętrzne i zewnętrzne. Posiadamy szczypce do obu typów. Poza tym mamy też narzędzia odpowiednie do, na przykład, zdejmowania i zakładania zawleczek na pierścieniach. Różnią się one kształtem – szczypce do pierścieni zewnętrznych i wewnętrznych są na końcu zakrzywione, szczypce do ściągania zawleczek – proste.

 Wygodne zestawy umożliwią Państwu kompletne operacje na wszystkich typach pierścieni Segera oraz zaoszczędzą czas i pieniądze potrzebne na zakup każdego elementu osobno. Część chwytająca naszych szczypiec jest wykonana z twardego materiału, odpornego na korozję. Rączka pokryta wygodną gumą, zapewnia pewny chwyt szczypiec przez cały okres pracy.

Szczypce Segera to narzędzia ręczne stosowane głównie w przemyśle, motoryzacji oraz mechanice. Mają bardzo konkretne zastosowanie, dlatego najczęściej wykorzystywane są podczas prac profesjonalnych. Do czego służą szczypce Segera i jak prezentują się poszczególne modele? Dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Do czego służą szczypce Segera?
Szczypce Segera nazywane są bardziej precyzyjnie szczypcami do pierścieni Segera. Służą do montażu oraz demontażu pierścieni osadczych sprężynujących, które określane są jako pierścienie Segera. Pierścienie te znajdują się w konstrukcjach maszyn, gdzie wykorzystywane są do ochrony łożysk, tulei, a także tarcz przed przesunięciem osiowym. Szczypce Segera umożliwiają proste i szybkie założenie oraz zdjęcie wąskich pierścieni bez ryzyka ich zniszczenia. Końcówki szczypiec wkłada się w otwory pierścieni, a następnie zaciska rączki i wyciąga pierścień z kanalika, w którym jest ulokowany.

Szczypce do segerów rodzaje
Szczypce do segerów  dzielą się na kilka różnych rodzajów. Każdy z nich wyróżnia się inną budową oraz zastosowaniem. Można wśród nich wyróżnić szczypce Segera wewnętrzne proste, wewnętrzne wygięte, zewnętrzne proste oraz zewnętrzne wygięte.
Jeśli chodzi o szczypce wewnętrzne, stosuje się je głównie do pracy z pierścieniami osadczymi wewnętrznymi. Z kolei szczypce zewnętrzne znajdują zastosowanie przy pracy z pierścieniami zewnętrznymi. Wewnętrzne szczypce Segera mają smuklejszą budowę, dlatego dużo łatwiej jest nimi manewrować. Szczypce zewnętrzne są zwykle masywniejsze i nieco większe. Jeśli zaś chodzi o podział na szczypce proste oraz wygięte, wynika on ze sposobu formowania części roboczych. Modele proste będą idealnym wyborem do pracy z łatwo dostępnymi pierścieniami, a wygięte sprawdzą się wtedy, gdy pierścienie oraz ich otwory są trudniej dostępne i mniej widoczne. Warto mieć na uwadze fakt, że każdy rodzaj szczypiec Segera będzie przydatny do innych zastosowań, dlatego w swojej skrzynce narzędziowej warto mieć wszystkie cztery.

Szczypce do pierścieni segera charakterystyka
Każde ze szczypiec Segera mogą mieć nieco inne cechy charakterystyczne. Przede wszystkim dostępne są one w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je z łatwością dobrać do konkretnych zastosowań. Co więcej, produkowane są z różnych materiałów. Ostrza narzędzi najczęściej wykonywane są ze stali węglowej, choć dostępne są także modele z ostrzami ze stali chromowo-wanadowej pokrytej niklem. Są to niezwykle mocne i trwałe materiały, które zapewniają szczypcom odporność na uszkodzenia. Ponadto niektóre modele są specjalnie wzmacniane, dzięki czemu można je stosować przy dużych obciążeniach.

Podejmując temat szczypiec Segera warto również wspomnieć o rękojeści, która jest istotnym elementem tych narzędzi. Ich jakość jest bardzo istotna dla komfortu pracy. Dobrze wyprofilowane rączki sprawiają, że operowanie szczypcami jest po prostu wygodne. Ważne, by były również pokryte powłoką antypoślizgową. Dzięki temu narzędzie nie wyślizgnie się z rąk podczas pracy.
Wśród różnych modeli szczypiec Segera dostępne są także szczypce z wymiennymi głowicami. Wybierając tego rodzaju narzędzie możliwe będzie montowanie i demontowanie różnego rodzaju pierścieni osadczych wewnętrznych oraz zewnętrznych.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png