sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Multiszlifierki

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.90 (10 głosów)
Multiszlifierki

Multiszlifierki to zaawansowane i wszechstronne urządzenia nie tylko wśród szlifierek, ale także innych narzędziach dla amatorów i profesjonalistów. Składają się one z uchwytu oraz obrotowego trzpienia który pozwalana ma montaż różnych nakładek, zazwyczaj dostępnych w zestawie. Pozwalają one na szlifowanie, polerowanie, cięcie, grawerowanie, frezowanie i wiele więcej. Dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu przydadzą się osobą zajmującym się ciężką obróbką materiałów, jak i precyzyjnymi pracami, na przykład jubilerskimi. Ich dodatkowym atutem jest to, że nie są zasilane bezpośrednio z sieci, tylko za pomocą akumulatora. Czyni to z nich wszechstronne narzędzie Multitool, które pozwoli zaoszczędzić Państwu czas i miejsce.

Nasze multiszlifierki dostępne są wersjach mocy od 130W do 175W. Każda z nich zawiera w zestawie komplet nakładek oraz sprzęt potrzebny do ich wymiany. Wyposażone są w systemy płynnej regulacji prędkości czy zwiększania wydajności. Ich kompaktowe wymiary i ergonomiczne uchwyty pozwalają na długotrwałą pracę. Całości dopełnia wytrzymała walizka, pozwalająca na bezpieczne przenoszenie i przechowywanie wszystkich elementów multiszlifierki.

Co to jest multiszlifierka?

Multiszlifierka, jak sama nazwa wskazuje jest narzędziem wielofunkcyjnym. Bardzo przydaje się podczas majsterkowania, ponieważ można do niej dopasować wiele nakładek. Dzięki temu multiszlifierka ma duży zasób możliwości i szerokie zastosowanie.  

Do czego używa się multiszlifierki?
Multiszlifierka zbudowana jest z podłużnego uchwytu i trzpienia obrotowego, który posiada wymienne nakładki. To urządzenie to 3w1 – spełnia zadania wiertarki, szlifierki oraz frezarki, nie tracą przy tym na jakości. Dodatkowo multiszlifierka ma niewielki rozmiar, dzięki czemu można ją wygodnie transportować i wykonywać z jej pomocą nawet bardzo precyzyjne prace. Sprawdzi się do cięcia, szlifowania, czyszczenia, polerowania, wiercenia, grawerowania, rzeźbienia, frezowania, żłobienia oraz ścierania.

Kto powinien zainwestować w multiszlifierkę?
Szerokie zastosowanie multiszlifierki sprawia, że z jej funkcji będą zadowoleni zarówno rzemieślnicy, którzy na co dzień zajmują się obróbką różnego rodzaju materiałów, jak również przez domowych majsterkowiczów czy hobbystów. Multiszlifierki są bardzo chętnie wykorzystywane m.in. przez rzeźbiarzy, grawerników, a także zegarmistrzów. Ich możliwości cenią także modelarze, jak również osoby, które szukają wielofunkcyjnych narzędzi do swojego domowego warsztatu.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem multiszlifierki?
Na rynku dostępne są multiszlifierki z różnych półek cenowych. Znajdzie się więc wśród nich zarówno coś dla początkujących, jak i profesjonalistów. Możesz mieć jednak pewność, że wybierając rozwiązanie od sprawdzonego i cenionego producenta zyskasz urządzenie wydajne, trwałe i odporne na uszkodzenia. Ważnym elementem jest z całą pewnością obudowa multiszlifierki, która pozwoli Ci ocenić, czy została ona wykonana solidnie. Ponieważ pracuje ona na wysokich obrotach, warto zwrócić uwagę także na uchwyt, który powinien być ergonomiczny. Wybierz taki, który jest pokryty gumą, ponieważ zapewni on stabilizację podczas pracy i zniweluje drgania urządzenia. Istotnym aspektem jest także waga multiszlifierki. Często przy cięższych modelach konieczne jest użycie stojaka wiertarskiego lub prowadnicy. Niektóre rodzaje urządzeń posiadają także ucho albo hak, co znacząco ułatwia wygodne przechowywanie ich w zasięgu ręki. Przed zakupem multiszlifierki warto także sprawdzić, czy posiada ona regulację prędkości obrotowej, gdyż taka funkcjonalność bardzo ułatwia obróbkę materiałów o zróżnicowanej twardości.

Jak używać multiszlifierki – co jest najważniejsze?
Podczas pracy z multiszlifierką bardzo ważna jest ochrona oczu, szczególnie przy obróbce szkła oraz materiałów ceramicznych. Odprysk szkła spod końcówki szlifującej może bowiem poważnie uszkodzić gałkę oczną. Jeśli urządzenie podczas pracy generuje drgania, nie wolno próbować ich tłumić tkaninami, ponieważ uniemożliwi to jego prawidłową wentylację, co może w krótkim czasie doprowadzić do awarii multiszlifierki, a nawet do pożaru. Jeśli podczas pracy występują drgania, najlepszą opcją będzie użycie materiałowych rękawic.

Dremel zestaw tarcz do cięcia 38mm SPEEDCLIC
167,98 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png