sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Szlifierki

4.7142857142857 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.71 (14 głosów)
Szlifierki

Szlifierki to narzędzia często spotykane nie tylko w firmach budowlanych, ale także w przydomowych warsztatach. Bardzo często przychodzi nam wykończyć obrabianą powierzchnię poprzez szlifowanie – zdzieranie nierówności, tworzenie prostej, gładkiej powierzchni w celu idealnego współgrania między sobą dwóch elementów lub po prostu bezpiecznego trzymania lub estetycznego wyglądu. Taki jest cel szlifowania, który z pewnością osiągną Państwo, kupując szlifierkę w naszym sklepie. Mamy dla Państwa wiele rodzajów szlifierek, do domu jak i do największych firm o różnym sposobie szlifowania i dedykowanych dla różnych materiałów.

Szlifierki kątowe to najczęściej spotykane w przydomowych warsztatach wersje szlifierek. Są poręczne, a ich stosunek ceny do wydajności jest naprawdę dobry. Oferujemy Państwu ich wiele wersji od słabszych, do potężnych szlifierek kątowych dla profesjonalnych zastosowań. Dostępne z wieloma ciekawymi systemami i akcesoriami, także w wersji bezprzewodowej(akumulatorowej).

Szlifierka prosta jest przeznaczona przede wszystkim dla specjalistów, nadaje się do obróbki wielu materiałów. Powierzchnia szlifująca jest mała i zbita, dzięki czemu nadaje się do precyzyjnego dopracowywania szczegółów, także w trudno dostępnych miejscach.

Szlifierki mimośrodkowe wykonują jednocześnie dwa ruchy – obrotowy oraz oscylacyjny. Dzięki temu bardziej agresywnie niż inne szlifierki zdzierają kolejne warstwy z obrabianego materiału. Ich materiał szlifujący jest elastyczny, dzięki czemu mogą obrabiać powierzchnie proste jak i wypukłe kształty.

Szlifierki oscylacyjne, są silniejsze od zwykłych kątowych szlifierek, jednak nie tak agresywne jak szlifierki mimośrodkowe. Wykonują one wyłącznie ruchy oscylacyjne. Jest to bardzo efektywne przy obróbce prostych materiałów, ale dają radę także przy lekko zaokrąglonych. Ich kształt umożliwia dokładne szlifowanie krawędzi.

Szlifierki stołowe to urządzenia posiadające najczęściej dwie tarcze szlifujące. Jak sama nazwa wskazuje, nie obrabia się nimi materiału poprzez przesuwanie po nim szlifierki, ale na odwrót, materiał szlifuje się przesuwając go po obracającej się tarczy.

Szlifierka taśmowa to urządzenia w której funkcję szlifującą pełni taśma napędzana przez wałki. Jest stosunkowo łagodna, idealnie nadaje się do szlifowania drewna. Często posiada worek na odpady.

Szlifierki specjalistyczne to kategoria w której znajdą Państwo urządzenia do szlifowania powierzchni niestandardowych na przykład gipsu.

Multiszlifierki to zaawansowane urządzenie akumulatorowe. Dzięki obrotowemu trzpieniowi można na nich montować szereg użytecznych końcówek.

Zestawy szlifierek to opakowane w poręcznej walizce szlifierki jak i akcesoria do nich.

Na Wiedza EBMiA opisane są Rodzaje szlifierek

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png