sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Frezarki

4.6363636363636 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.64 (11 głosów)
Frezarki

Frezarki obrabiają różne powierzchnie narzędziem zwanym frez. Frezowanie polega na zdejmowaniu małych części materiału. Frez kręci się wokół własnej osi i zdejmuje wióry, a frezarka przenosi go w wybrane miejsca po materiale. Frezowanie stosuje się w celu nadania wybranemu przedmiotowi pożądanego przez nas kształtu. Dobrym przykładem są meble – wszystkie „rowki” , wgłębienia i kształty powstałe na powierzchni drewnianej to efekt frezowania.

Występują dwa rodzaje frezowania:

Przeciwbieżne – prowadzenie krawędzi tnącej przeciwnie do kierunku prowadzenia materiału. Wyrzucane wióry są większe, wyrzucane „przed” narzędzie. Często stosowane, ponieważ siły działające na materiał są mniejsze.

Współbieżne – krawędź tnąca i materiał są prowadzone w tym samym kierunku. Wióry wyrzucane są „pod” narzędzie. Od samego początku do końca zapewnia precyzyjne i równe cięcie.

Frezarki oferowane przez nasz sklep posiadają regulowanie głębokości frezowania. Co ważne, urządzenie informuję o aktualnej głębokości. Moc 900W umożliwi szybką pracę a lekka konstrukcja precyzyjne wykonywanie nacięć po dużych powierzchniach. Prowadnica i adapter umożliwi wykonywanie prostych cięć, a zastosowanie odpowiednich końcówek – podłączenia zbiornika na odpadki. Do frezarki dołączony jest frez prosty 6, pozostałe dokupią Państwo w kategorii narzędzia stolarskie.

Przeczytaj o frezarki do drewna

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png