sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Wiertarki

4.7 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.70 (10 głosów)
Wiertarki

Wiertarki są podstawą wyposażenia każdego domu, nie wspominając o profesjonalnym zastosowaniu. Bardzo często pojawia się konieczność, by po prostu zrobić dziurę w ścianie na obraz. Przy obróbce drewna czy innych materiałów wywiercone otwory umożliwiają łączenia ich w większe konstrukcje. Wiertarki już od dawna posiadają szereg rodzajów, pozwalających na znacznie więcej niż tylko „robienie dziur”.

Wiertarki bez udaru to ich najprostszy typ. Silnik wprowadza w ruch obrotowy zamontowane w niej wiertło. Użytkownik dociskając je do materiału, powoduje, że wiertło wbija się coraz bardziej w element.

Wiertarka udarowa to popularny i użyteczny rodzaj wiertarki. Poza wykonywaniem zwykłych obrotów wiertłem, jak w wiertarce bez udarów,  urządzenie wykonuje ruchy które, jak młot „stukają” w materiał, powodując jego przebijanie.  Jest to szczególne przydatne dla grubych, problematycznych  ścian. Wiertarki udarowe zależnie od mocy, dadzą sobie radę z wieloma twardymi materiałami, ale czasami mogą nie wystarczyć. Wtedy warto rozejrzeć się za dedykowanym dla takich ciężkich sytuacji urządzeniem – młotowiertarką albo nawet młotem udarowym.

Wiertarko – wkrętarka to praktyczne połączenie siły, poręczności i ruchów obrotowych wprawiających wiertło w ruch. Nie potrzebują stałego zasilania z sieci, wiercą otwory oraz potrafią odkręcać i przykręcać elementy.

Wiertarki stołowe to narzędzie przeznaczone dla profesjonalnych zastosowań. Jest to stacjonarna wiertarka o dużej mocy i precyzji. Umieszczamy w niej element, a następnie wiercimy otwór. To dużo wygodniejsze niż trzymanie na przykład deski i wiercenie w niej kolejnych otworów „na oko”.

Wiertarki to wspaniałe narzędzia zaskakujące swoimi użytecznymi odmianami. Ale funkcjonalność  jak i wydajność każdej wiertarki można zwiększyć używając odpowiednich wierteł, dostępnych w naszym sklepie.

Wiertarka to zdecydowanie najbardziej funkcjonalne i uniwersalne elektronarzędzie, które przydaje się nie tylko w warsztacie czy na budowie, ale również w każdym gospodarstwie domowym. Jest to idealne narzędzie do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Znacząco ułatwi i przyspieszy wywiercanie otworów w różnego rodzaju podłożach. Dzięki niemu można swobodnie łączyć ze sobą elementy konstrukcyjne, składać meble oraz pozostałe elementy wyposażenia, także naścienne. Wybierając wiertarkę pamiętaj o tym, by dopasować odpowiednią moc do materiałów, z którymi będziesz pracować. W ofercie naszego sklepu internetowego EBMiA.pl znajdziesz szeroki wybór wiertarek do prac remontowo-budowlanych o różnej mocy. Zapraszamy do zakupów!

Dzięki temu, że wiertarki mają bardzo szerokie zastosowanie, można ich używać do wielu zróżnicowanych prac – zarówno w warunkach domowych, jak i w warsztacie czy garażu. Oczywiście w sprzedaży posiadamy także bardziej zaawansowane wiertarki udarowe, które przeznaczone są do pracy z twardymi materiałami. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia znanych i cenionych marek, w tym wiertarki AEG, Bosch, CMT Orange Tools, Condor, Dedra, Optimum, DeWALT, DWT, Hitachi, Hobby Stayer, Stanley oraz Makita. Elektronarzędzia posiadają wygodne rękojeści, dzięki czemu praca z nimi jest bardziej efektywna i wygodna. W niektórych modelach istnieje opcja elektronicznego doboru prędkości obrotowej, dzięki której można z łatwością dopasować ustawienia do konkretnego zastosowania. Wśród naszych produktów znajdziesz także wiertarki z blokadą włącznika do pracy ciągłej, a także z ogranicznikiem głębokości wiercenia.

Szukasz wiertarki do prac domowych? W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szereg wariantów, dzięki czemu z łatwością dopasujesz konkretny model do swoich potrzeb. W sprzedaży posiadamy urządzenia do wiercenia w drewnie, metalu czy tworzywach sztucznych. Jeśli chodzi o wiertarki bezudarowe, będą doskonałym wyborem do składania czy naprawy mebli oraz sprzętów do użytku codziennego.

Wiertarka udarowa to urządzenie niezbędne podczas remontów. Przyda się szczególnie, jeśli planujesz zmiany w instalacji elektrycznej lub chcesz powiesić meble na ścianie. Urządzenie wyposażone w udar posiada funkcję jednoczesnego wiercenia ruchem posuwistym i obrotowym. Świetnie sprawdza się przy pracy z nawet bardzo twardymi materiałami, takimi jak ceramika budowlana czy beton.

Wiele osób stających przed wyborem wiertarki udarowej zastanawia się, na jaki udar się zdecydować – mechaniczny czy pneumatyczny. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Jeśli za pomocą wiertarki nie planujesz wykonywać bardzo wymagających i zaawansowanych prac budowlanych, udar mechaniczny będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Jeśli zaś masz zamiar przeprowadzać trudne prace remontowe, takie jak chociażby skuwanie płytek czy ocieplanie budynku, zdecyduj się na zakup wiertarki z udarem pneumatycznym.

Jednym z najważniejszych aspektów, który warto wziąć pod uwagę przed zakupem wiertarki jest sposób zasilania. Większość użytkowników zdecydowanie wybiera elektronarzędzia zasilane akumulatorowo. Takie rozwiązanie zapewnia swobodę ruchów i możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Nie musisz martwić się o długość kabla zasilającego czy dostępność gniazdek elektrycznych. Weź jednak pod uwagę, że wiertarki zasilane za pomocą akumulatora mają zwykle mniejszą moc. Oprócz tego w przypadku wielogodzinnej pracy będziesz potrzebować dodatkowego akumulatora.

Wiertarki z kablem zasilającym, które pobierają prąd z gniazdka również mają wiele zalet. Umożliwiają wykonywanie otworów, a także żłobień w twardych materiałach bez żadnych ograniczeń. Ładowarki zasilane elektrycznie mają bowiem dużo większą moc niż te, które mają energię z akumulatora. Elektronarzędzia z kablem zasilającym są używane najczęściej przez ekipy remontowo-budowlane. W ofercie sklepu internetowego EBMiA.pl posiadamy bogaty wybór wiertarek elektrycznych, dzięki czemu dobierzesz odpowiedni model do swoich potrzeb.

Warto także wspomnieć kilka słów o kwestiach bezpieczeństwa podczas użytkowania wiertarek. Wśród naszych urządzeń znajdziesz takie, które posiadają specjalne uchwyty zapewniające stabilizację podczas pracy oraz gwarantujące wygodne utrzymanie elektronarzędzia w dłoniach. Posiadamy w sprzedaży także wiertarki z czujnikami przeciążenia. Powiadamiają one użytkownika o zbyt dużym poborze energii. Jeszcze inną opcją podnoszącą poziom bezpieczeństwa jest blokada, która chroni przed samoczynnym włączeniem się wiertarki.

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png