sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Wyrzynarki

4.7142857142857 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.71 (14 głosów)
Wyrzynarki

Wyrzynarki to urządzenia służące do cięcia i tworzenia wgłębień przede wszystkim w drewnie, ale także w innych materiałach. Ich głównym przeznaczeniem jest tworzenie nieregularnych kształtów, ale przy odpowiednim użyciu mogą też ciąć długie, proste linie lub otwory. Rodzaj wykonywanej operacji oraz obsługa danego rodzaju materiału zalezą od odpowiednio dobranego brzeszczotu. Brzeszczot jest wymieniany za pomocą odpowiednich narzędzi, ale posiadamy w ofercie także wyrzynarki z beznarzędziową wymianą brzeszczotu. Aby zapoznać się z naszą ofertę brzeszczotów kliknij tutaj.

Od wyrzynarki wymaga się, aby posiadała energię wystarczającą do drążenia i przecięcia wybranego materiału. Poza tym liczy się precyzja wykonywania pracy, odporność na warunki otoczenia takie jak zapylenie i bezawaryjność. Te wszystkie cechy spełniają wybrane przez nas wyrzynarki, dzięki wysokiej jakości podzespołom, dodatkowym akcesoriom oraz nowoczesnym technologią wspomagania pracy.

Mamy dla Państwa wyrzynarki wielu firm oraz rodzajów. Najważniejszym podzespołem jest jej silnik u nas od 380W do 750W. Wiele możliwości regulacji takich jak regulacja wysokości cięcia, regulacja kąta brzeszczotu, szybkości cięcia to przydatna opcja. Dbałość o wygodny, ergonomiczny chwyt i lekkość urządzenia, przy jednoczesnym zachowaniu jej wytrzymałości zapewni maksymalną wygodę, nawet przy długim czasie pracy.

Wyrzynarka – do czego służy?

Wyrzynarka to niezastąpione urządzenia każdego stolarza, ponieważ pozwala szybko i wygodnie przycinać materiały drewniane. Jest idealnym wyborem, kiedy szukamy narzędzia poręcznego i mobilnego jednocześnie. Z pewnością nie może jej zabraknąć w żadnym profesjonalnym warsztacie. Przyda się także amatorom, którzy lubią dokonywać samodzielnych prac remontowych czy stolarskich.

Na początek warto wiedzieć, że wyrzynarki używa się nie tylko do drewna. Może pracować także z innymi materiałami, takimi jak tworzywa sztuczne, płyty gipsowo-kartonowe, płyty izolacyjne i z wieloma innymi powierzchniami. Z tego powodu wyrzynarkę uważa się za bardzo wszechstronne urządzenie. Warto wyposażyć w nią nie tylko profesjonalny warsztat, ale też kolekcję narzędzi, którą każdy ma w domu.

Zalety wyrzynarek

Do największych zalet tego urządzenia należy zaliczyć niebywałą precyzję oraz wygodę użytkowania. Pozwala bardzo szybko i sprawnie tworzyć zaokrąglone kształty i otwory w drewnie czy płycie pilśniowej, a do tego pozbawione kanciastych krawędzi. Świetnie nadaje się do różnego typu cięć krzywoliniowych. Z jej pomocą możemy też wycinać otwory o dużej średnicy.

Ale jest także wiele innych rodzajów prac, w których przyda się dobrej klasy wyrzynarka. Chodzi o prace, takie jak na przykład dopasowywanie czy tworzenie nowych mebli, niewielkich przedmiotów lub konstrukcji. Wyrzynarka okaże się wręcz niezbędna w czasie różnych prac remontowych. Na przykład przy wykładaniu podłogi panelami czy parkietem. Urządzenie pozwoli precyzyjnie dociąć drewno i tworzywo sztuczne, które łatwo dopasujemy do różnych przeszkód typu listwy i rury.

Najpopularniejszym typem urządzeń z tej rodziny jest oczywiście wyrzynarka do drewna. Możemy jej jednak użyć także do wycinania otworów w tworzywach sztucznych, w gipsie czy styropianie. W ten sposób zwykła wyrzynarka stanie się nieocenionym pomocnikiem prac związanych z ocieplaniem poddasza czy ścian w domu.

Wyrzynarki rodzaje

Czym kierować się przy wyborze nowej wyrzynarki do warsztatu? Z pewnością warto zwrócić uwagę na sposób zasilania. Do kupienia są między innymi wyrzynarki elektryczne (sieciowe). To urządzenia podłączane do prądu i wyposażone w kabel, co może w niektórych przypadkach okazać się ograniczeniem. Istnieją także takie sam wyrzynarki akumulatorowe, które umożliwiają wygodną pracę z dala od gniazdka.

Inną ważną kwestią jest dobór uchwytu, który musi być dostosowany do brzeszczotu. Uchwyt wyrzynarki może być dostosowany do brzeszczotów o zaczepie typu U, T i 2T. Trzeba też sprawdzić skoków na minutę. Istotna jest także maksymalna głębokość cięcia w konkretnym typie materiału, którą jest w stanie wykonać wyrzynarka. Parametry te to maksymalna grubość cięcia w drewnie, tworzywie, aluminium czy stali, gdyż najczęściej to właśnie w odniesieniu do nich producent podaje tę wartość.

 

Jakiej firmy wyrzynarkę wybrać?

Makita, Bosch, Dewalt, Hitachi to najpopularniejsze marki elektronarzędzi, które kosztują swoje, ale w zamian oferują wieloletnią trwałość i solidne wykonania. Na rynku znajdziemy też tańsze wyrzynarki. Modele różnią się miedzy sobą typem uchwytu, metodą zasilania, mocą, liczbą skoków na minutę, głębokością cięcia i dodatkowymi funkcjami. W obliczu tak bogatej oferty łatwo się pogubić, jednak zawsze wybierajmy sprzęt dostosowany do naszych potrzeb.

Na początku ustalmy, do jakiego typu prac najczęściej posłuży nam nowa wyrzynarka. Jeśli są to prace profesjonalne sprawdzi się na pewno wyrzynarka Bosch czy Makita. Następnie dobierzmy potrzebną moc i maksymalną głębokość cięcia. Tu także oceńmy, w jak twardym materiale przyjdzie nam najczyściej wyrzynać otwory. Wysokiej jakości sprzętu od znanych i sprawdzonych firm najlepiej kupować w profesjonalnych sklepach z narzędziami, także internetowych, gdzie są przeważnie tańsze. 

 

 

Wyrzynarka 650W GST 90 BE BOX
618,90 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Wyrzynarka 550W DEWALT

Kompaktowa wyrzynarka 550 W / 85 mm z górnym chwytem DW341K Kompaktowa, lekka i ergonomiczna budowa Silnik 550 W z dużą rezerwą mocy jest efektywny i trwały Bez narzędziowa wymiana brzeszczotu, z opatentowaną konstrukcją zacisku zapobiegającą odbiciom, ułatwia pracę i zwiększa dokładność cięcia...

667,15 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Wyrzynarka GST 8000 E BOSCH
Dane techniczne: Typ zasilania: elektryczne Typ mocowania brzeszczotu: chwyt typu T Moc: 710 W Regulacja obrotów: tak Liczba skoków roboczych: 3100 min-1 Skok brzeszczotu: 20 mm Głębokość cięcia w aluminium: 20 mm Głębokość cięcia w stali: 10 mm Głębokość cięcia w drewnie: 80 mm Walizka transportowa: nie Masa: 2,5 kg Silnik bezszczotkowy: nie...
475,60 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png