sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Opalarki

4.7083333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.71 (12 głosów)
Opalarki

Opalarki to urządzenia które wytwarzają gorący strumień powietrza. Taka funkcjonalność ma bardzo szerokie zastosowanie, można nią topić elementy nie uszkadzając innych (na przykład pozbyć się farby/lakieru), wyginać, spawać, rozmrażać. Na pewno pomoże bardzo szybko rozpalić grilla. Opalarki dzielą się ze względu na moc oraz stopnie rozgrzewania. Lepsze opalarki posiadają płynną regulację temperatury, dodatkowe akcesoria i inne.

Oferujemy Państwo sprawdzone opalarki wielu znanych firm. Do wyboru o mocy 1600W/1800W/2000W, ze zmiennymi stopniami temperatury. Ekran LCD pomoże dokładnie kontrolować aktualną jak i oczekiwaną temperaturę. Funkcja Thermostop automatycznie wyłączy urządzenie w przypadku przegrzania, a dodatkowe akcesoria pomogą, na przykład, kontrolować tor przepływu powietrza. Poza tym, zadbano w nich o wysokiej jakości, nienagrzewające się materiały, dla długotrwałej pracy i bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki wysokiej różnorodności cen jak i wariantów wyposażenia, znajdą Państwo tutaj dla siebie idealną opalarkę.

Prowadzisz swój warsztat, a może lubisz majsterkować w swoim przydomowym garażu? Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w opalarkę, która jest urządzeniem wielofunkcyjnym o szerokim wachlarzu zastosowań. Przyda się zarówno podczas majsterkowania, ale także w czasie prac remontowych, budowlanych czy nawet rekonstrukcyjnych. Doskonale sprawdza się do usuwania starych warstw farby czy lakierów. Z jej pomocą można także spawać i suszyć różnego rodzaju materiały. Zastosowań jest jeszcze bardzo wiele – opalarki można bowiem używać nawet podczas codziennych prac.

Jeśli stoisz przed wyborem opalarki, przede wszystkim zwróć uwagę na moc urządzenia. Wybierz takie, które ma ją możliwie jak najwyższą. Istotną kwestią jest także wygoda użytkowania oraz prosta obsługa. Dzięki temu praca z urządzeniem nie będzie sprawiała problemów. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności stosowane przez konkretnych producentów. Wśród nich znajduje się m.in. wygodny wyświetlacz, który informuje chociażby o aktualnej temperaturze opalarki. Niektóre urządzenia wyposażone są także w dodatkowe dysze, dzięki czemu ich zakres zastosowań zwiększa się.

Jak wcześniej wspominaliśmy, opalarka ma bardzo dużo zastosowań. Po pierwsze i najważniejsze – jest pomocna przy usuwaniu powłok lakierniczych, a także starych farb czy lakierów. Okazuje się przydatna również podczas cięcia tworzyw sztucznych, ponieważ jest w stanie wytworzyć bardzo wysoką temperaturę, która sprawdza, np. przy cięciu polipropylenu. Wysoka temperatura opalarki sprawdza się także przy klejeniu. Stosując odpowiednie topniki można na przykład z pomocą tego urządzenia okleić folia szyby lub blachę auta. Opalarka elektryczna będzie także niezbędnym narzędziem przy montażu instalacji hydraulicznej, spawaniu czy lutowaniu.

Wysoka temperatura opalarki będzie także przydatna podczas prac na przedmiotach plastikowych. Po nagrzaniu można je swobodnie formować, zgrzewać, a nawet zamaskowywać pęknięcia, które na nich powstały. Opalarka okaże się również niezbędnym urządzeniem podczas prac w ogrodzie. Będzie pomocna podczas usuwania chwastów z trudno dostępnych miejsc. Należy jednak zachować szczególną ostrożność w czasie tego typu prac, aby nie spowodować zniszczeń okolicznych przedmiotów czy roślin. Wśród zastosowań opalarki wymienia się także dezynfekcję – z pomocą niektórych modeli można na przykład oczyszczać klatki do zwierząt czy ziemię do kwiatów. Urządzenie te idealnie sprawdzi się do zgrzewania folii i kabli, szlifowania na mokro czy zgrzewania na zakładkę.

Jeśli planujesz zakup opalarki, pamiętaj o tym, by przed wyborem konkretnego modelu zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Dzięki temu dobierzesz odpowiednie urządzenie, które będzie spełniało swoje zadanie w 100%. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebujesz urządzenia uniwersalnego czy specjalistycznego. Jeśli będziesz go używał do własnych zastosowań, zdecydowanie wystarczy Ci tańsza i nieco prostsza opalarka – bez dodatkowych funkcji. Zaplanuj także, jaki budżet przeznaczysz na zakup urządzenia, ponieważ standardowe urządzenia są dosyć tanie, ale już profesjonalne – znacznie droższe.

Ponadto przed zakupem opalarki zwróć uwagę na komfort użytkowania. Dobrą opcją są miękkie uchwyty, ponieważ świetnie układają się w dłoniach i zapewniają wygodę podczas pracy. Bardzo ważna jest również długość kabla zasilającego. Szukaj takich opalarek, które mają kable o długości przynajmniej dwóch metrów, a najlepiej nawet dłuższe. Nie będziesz wtedy zmuszony dokupować przedłużacza.

W przypadku gdy chcesz kupić opalarkę do drewna, koniecznie sprawdź, czy posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem. Choć jest to opcjonalne wyposażenie, na pewno przyda się przy tego typu urządzeniach, ponieważ nagrzewają się one do bardzo wysokich temperatur. Aby uchronić się przed ewentualnym poparzeniem, warto więc wybrać model z takim zabezpieczeniem. Działa ono w taki sposób, że w momencie, kiedy temperatura będzie za wysoka, opalarka automatycznie się wyłącza. Niektóre modele urządzeń posiadają także dwustopniową regulację temperatury. Jeśli więc zamierzasz kupić opalarkę, której będziesz używać do różnego rodzaju prac i z różnymi tworzywami, postaw właśnie na sprzęt z regulacją temperatury. Taka opcja umożliwia wskazanie, jaka temperatura ma być wytwarzana przez opalarkę, dzięki czemu dopasujesz ją do materiału, z jakim aktualnie pracujesz. To niezwykle przydatna opcja, która zapewni Ci bezpieczeństwo.
W przypadku gdy szukasz urządzenia do zastosowań profesjonalnych, zwróć uwagę na opalarki z wyświetlaczami cyfrowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mieć stałą kontrolę nad wszelkimi parametrami sprzętu i żaden z nich nie umknie Ci podczas pracy. Przede wszystkim wyświetlana jest tam informacja o temperaturze, co sprawia, że można cały czas mieć wgląd na to, jaką temperaturę wytwarza opalarka. Przyda się to w szczególności podczas pracy z wrażliwymi materiałami.

Opalarka YATO 2000W z akcesoriami
Opalarka o dużej mocy grzewczej 2000W. Przeznaczona do nagrzewania, opalania, suszenia itp. Zestaw zawiera akcesoria potrzebne przy pracy opalarką. Przeznaczenie / zastosowanie: Przeznaczona do nagrzewania, opalania, suszenia itp. materiał tworzywo odporne na działanie wysokiej temperatury Zasilanie 230V / 50Hz moc (W) 2000 zakres pracy I bieg- 50 / II bieg-70~550 / III bieg-70~550 wydajność...
89,00 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Opalarka 350°C - 550°C 2000W YATO YT-82288

Opalarka elektryczna o mocy 2000W. Do wielu prac takich jak, nagrzewanie, suszenie, opalanie, przedmuchiwanie. Przeznaczenie / zastosowanie: Do wielu prac takich jak, nagrzewanie, suszenie, opalanie, przedmuchiwanie. materiał tworzywo odporne na działanie wysokiej temperatury Zasilanie 230V / 50Hz moc (W) 2000 zastosowanie opalanie, nagrzewanie, suszenie waga (kg) 1,050 napięcie (v) 230 ilość...

96,01 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png