sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Suwmiarki

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.90 (10 głosów)
Suwmiarki

Suwmiarki należą do rodziny narzędzi pomiarowych. Są podstawowym i niezbędnym rodzajem narzędzi, zarówno przy obróbce skrawaniem, jak i w ślusarstwie, kowalstwie oraz majsterkowaniu. Suwmiarki wykorzystywane są do wykonywania szybkich pomiarów z dokładnością od 0,05-0,02 mm do 0,01 mm, w przypadku suwmiarek cyfrowych lub zegarowych.

Suwmiarki umożliwiają wykonywanie pomiarów: zewnętrznych – które wykonuje się szczękami dolnymi, wewnętrznych – służą do tego szczęki górne, pod warunkiem, że suwmiarka jest w takowe wyposażona. Jeśli nie, to przeznaczone są do tego szczęki dolne, posiadające specjalne spłaszczenia, głębokości – jeśli suwmiarka jest wyposażona w głębokościomierz.

Suwmiarki zazwyczaj posiadają 2 skale. Jedną w standardzie metrycznym [mm] oraz drugą w calach [inch]. Występują w bardzo różnych rozmiarach od L-150 mm do nawet L-2000 mm. Przy dużych długościach suwmiarek, głębokościomierz oraz szczęki górne nie są zazwyczaj już wykonywane – pomiar wewnętrzny dokonywany jest za pomocą szczęk dolnych, które posiadają spłaszczenie.

Ze względu na budowę oraz działanie można wyróżnić 3 rodzaje suwmiarek:
Suwmiarka z odczytem noniuszowym jest z całą pewnością najbardziej niezawodna, jednak jej minusem jest wolny odczyt pomiaru.

Suwmiarka zegarowa ze względu na obecność zegara, który jest bardziej czytelny, umożliwia szybszy odczyt pomiaru. Posiada jednak zębatkę, którą przypadkowo łatwo jest uszkodzić, co czyni ją nieco mniej niezawodną.
Suwmiarka elektroniczna jest z całą pewnością najbardziej wygodna ze względu na wyświetlacz cyfrowy, dzięki któremu można dokonywać szybkich pomiarów. Minusem suwmiarki elektronicznej jest jednak delikatny pasek prowadnicy, który można uszkodzić w czasie upadku.

Suwmiarki mogą służyć do pomiary wewnętrznych, jak i zewnętrznych elementów. Dodatkowo, pomiar urządzeniami może odbywać się manualnie bądź elektrycznie. W ofercie naszego sklepu można znaleźć suwmiarki jednoszczękowe, dwuszczękowe oraz zegarowe. Dzięki szerokiej gamie produktów dostępnych w naszym asortymencie oraz profesjonalnym doradcom sklepu, z pewnością każdy z klientów znajdzie coś dla siebie.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png