sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Próbniki napięcia

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (8 głosów)
Próbniki napięcia

W naszej ofercie próbniki napięcia są naprawdę bardzo zróżnicowane. Wówczas nasz jednobiegunowy próbnik napięcia 110-250 V WIHA to wysokiej jakości stal chromowo-wanadowo-molibdenowa, cała jest hartowana oraz niklowana. Natomiast izolacja jest natryskiwana bezpośrednio na trzon. Do owej identyfikacji napięć zmiennych w zakresie niskonapięciowym do 250 V do potencjału ziemi. Dla wszystkich profesjonalistów w przemyśle oraz rzemiośle. Normy Nach DIN 57680-6, GS-geprüft, CE konfor. Do danego montażu instalacji elektrycznych, fotowoltaicznych, serwisowania samochodów hybrydowych, dla służb utrzymania ruchu. Albowiem wskazań napięć przemiennego prądu AC w zakresie od 6V do 1000V, pewnych wskazań napięć  stałego prądu DC w zakresie od 6V do 1000V, sprawdzanie bowiem ciągłości obwodu  0÷50 kΩ, ciągłe sprawdzanie obecności faz (jednobiegunowe) > 100 V AC, sprawdzanie kierunku wirowania tych faz (dwubiegunowe), ciągłe testowanie zabezpieczeń różnicowo-prądowych (FI/RCD, podłączane obciążenie 30 mA przy 230 V AC).

Nasz próbnik napięcia dwubiegunowy 6-1000V PROFI III LCD jest przeznaczony do montażu  elektrycznych instalacji, fotowoltaicznych, serwisowania aut hybrydowych, dla służb utrzymania ruchu, wskazań napięć przemiennego prądu AC w zakresie od 3V do 1000V, wskazań napięć prądu stałego DC w zakresie od 4V do 1400V, wskazań pewnych rezystancji w zakresie 1-1999 Ω, wskazań owej częstotliwości 10-1000 Hz, sprawdzania ciągłości obwodu 0÷50 kΩ, sprawdzania jednobiegunowych obecności faz > 100 V AC, sprawdzania danego kierunku wirowania faz dwubiegunowych, testowanie zabezpieczeń różnicowo-prądowych (FI/RCD, podłączane obciążenie 30 mA przy 230 V AC), tester dwubiegunowy napięcia 40 PLUS to nasz bardzo popularny tester (próbnik) napięcia firmy Testboy do wskazań wartości napięć prądu stałego oraz przemiennego w zakresie 6-400V AC/DC; możliwość ustalenia owej biegunowości napięcia DC; wskazania, które zostały przedstawione za pomocą 8 LED; dopuszczenie: TÜV/GS:IEC/EN 61010-1; kategoria bezpieczeństwa: III 400V, stopień ochrony to IP44.

Próbniki napięcia to szeroka gama produktów dostępnych w ofercie sklepu internetowego Akcesoria CNC. Służą one do przeprowadzania podstawowych pomiarów, wykonywanych przede wszystkim podczas wymiany instalacji elektrycznej czy w trakcie kucia ścian. W tej kategorii możesz znaleźć m.in. jednobiegunowe próbniki napięcia, które przydadzą się do wykonania testów instalacji, jak również do wykrycia napięcia stałego i zmiennego. Niektóre modele próbników napięcia posiadają też wygodne wyświetlacze LDC, które umożliwiają szybkie i precyzyjne odczytywanie wyników pomiarów, dzięki czemu cały proces jest jeszcze prostszy.

Wśród produktów dostępnych w naszej ofercie znajdziesz najnowocześniejsze wersje próbników napięcia, które wskazują napięcie nie tylko przy bezpośrednim kontakcie z przewodem. Umożliwiają one również wykonanie pomiaru indukcyjnego, podczas którego zbliża się narzędzie do źródła prądu. Oprócz tego w sprzedaży posiadamy samochodowe próbniki napięcia, które znajdują zastosowania w przydomowych warsztatach i garażach. Próbnik napięcia przyda się bowiem nie tylko fachowemu elektrykowi, ale każdemu, kto wykonuje prace przydomowe – nawet amatorsko. Sprawdzi się nawet przy sporadycznych naprawach instalacji elektrycznych. To naprawdę proste i niedrogie narzędzie o bardzo praktycznym zastosowaniu. Pomoże ono szybko i skutecznie sprawdzić, czy w instalacji występuje prąd oraz jakie jest jego napięcie.

Próbniki napięcia to urządzenia, które kształtem przypominają śrubokręt dodatkowo wyposażony w diodę. Dioda ta zapala się w momencie, gdy wykryje obecność prądu. Próbniki te mają dwa główne elementy, czyli płaską końcówkę próbnika oraz metalowe zakończenie rączki. Działanie takiego narzędzia jest niezwykle proste. Wystarczy przyłożyć końcówkę do metalowej części instalacji i jednocześnie trzymać kciuk na metalowym zakończeniu rączki próbnika.

Najbardziej podstawowy model próbnika napięcia to śrubokręt z diodą, która sygnalizuje obecność napięcia w instalacji poprzez zaświecenie. W naszej ofercie znajdziesz również bardziej zaawansowane urządzenia, które przydadzą się w szczególności fachowcom. Innym modelem są próbniki napięcia do gniazd USB, które określają wartość napięcia prądu po wsunięciu końcówki do gniazda USB. Z kolei próbniki do gniazda zapalniczki samochodowej wskazują poziom naładowania akumulatora, jak również alternatora. Wielozakresowe próbniki napięcia umożliwiają zaś odczytywanie napięcia prądu w instalacji w różnych zakresach.

Próbnik napięcia to wielofunkcyjne i bardzo praktyczne narzędzie, które można stosować nie tylko w profesjonalnym zakładzie elektrycznym, ale również w każdym gospodarstwie domowym. Takie niewielkie urządzenie pomoże Ci sprawdzić napięcie w gniazdku, akumulatorze, lapie sufitowej, a także w każdej innej instalacji elektrycznej. To niezbędny element skrzynki narzędziowej każdego elektryka, gdyż to właśnie dzięki próbnikowi może on szybko ocenić, czy w instalacji znajduje się napięcie. Dzięki temu może zadecydować, czy rozpoczęcie prac będzie bezpieczne. Fachowcy często nazywają próbniki napięcia prostszymi wersjami multimetrów. Te uniwersalne narzędzia pozwalają określić zarówno napięcie prądu w instalacji, jak i inne wartości fizyczne. Mają także bardzo precyzyjną konstrukcję, dzięki czemu można nimi wygodnie manewrować przy instalacji.

Planujesz zakup próbnika? Pamiętaj o tym, by przed wyborem konkretnego modelu zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów tego narzędzia. Po pierwsze – pamiętaj o bezpieczeństwie. Koniecznie upewnij się, że wybrany przez Ciebie próbnik posiada rączkę pokrytą materiałem nieprzewodzącym prądu. Co więcej, najlepszą opcją będzie zestaw z kompletem osłonek, które nakłada się na końcówki robocze. Pozwoli to ochronić je podczas transportowania. Oprócz tego przed zakupem przemyśl, jakie funkcje próbnika napięcia są dla Ciebie najistotniejsze. Jeśli potrzebny Ci jest uniwersalny model, wybierz taki o dużym zróżnicowaniu zakresów napięcia. Sprawdź także, czy dioda została porządnie wykonana, ponieważ to ona ma informować o tym, jaki poziom napięcia jest w instalacji.

 

Na Wiedza EBMiA opisaliśmy rodzaje i zastosowanie próbników elektrycznych.

Bezkontaktowy tester napięcia Testboy114 z latarką
BEZKONTAKTOWY TESTER NAPIĘCIA TESTBOY114 Z LATARKĄ Dane techniczne: -bezkontaktowy próbnik (tester) firmy Testboy do sprawdzania obecności napięcia w gniazdach, przewodach, wyłącznikach, oprawkach itp. -przydatny także przy szukaniu przewodów pod napięciem osadzonych w korytkach, rurkach, pod boazerią itp. (podaje orientacyjną lokalizację, czułość zależy od rodzaju materiału)...
178,61 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Tester dwubiegunowy napięcia 40 PLUS
166,17 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
3 687,90 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Próbnik napięcia 6-12-24V Ks Tools
19,53 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png