Serwonapędy bezszczotkowe AC
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą serwonapędów AC. Firma Baldor wprowadziła niezawodnie działające silniki przemysłowe ze sprzężeniem zwrotnym i regulatorem prędkości już w latach 50 ubiegłego wieku. Prawdziwa epoka serwonapędów rozpoczęła się w roku 1983, kiedy to Baldor jako jedna z pierwszych firm na świecie rozpoczęła masową ich produkcję.
Dzięki oferowanym przez producentów - firma ESTUN oraz ABB (dawniej Baldor) - napęwów o mocach z zakresu od 200 W do 15 kW oraz szerokiej gamie serwosilników możliwy jest dobór odpowieniego zestawu silnik+napęd nawet do najbardziej nietypowej aplikacji. Napędy AC firmy Leadshine mają nieco mniejszy wachlarz mocy (od 50 W do 1500 W), jednak mają one doskonały stosunek jakości do ceny. Dzięki czemu również znajdują szerokie zastosowanie w bardzo wielu aplikacjach napędowych.
Serwonapędy umożliwiają dzisiaj analogowe sterowanie momentemoraz prędkością. Akceptowane są również sygnały impulsowe kroku i kierunku (step&dir). Sterowanie może odbywac się również po sieci. Zazwyczaj standardowo jest to port RS232 lub RS485, ale opcjonalnie może to być ównież CANopen czy EtherCAT.
Napędy umożliwiają między innymi współpracę ze sterownikami PLC czy sterowaniem opartym o komputery PC (np. za pośrednictwem popularnego programu Mach3). Dzięki temu doskonale nadają się do zastosowania w wszelkiego rodzaju maszynach CNC - tych nowo budowanych, lub tych które wymagają modernizacji. W łatwy sposób możemy np. wymienić sterowanie z tradycyjnych silników krokowych na nowoczesne sterowanie serwo, których silniki dysponują dużym momentem obrotowym, pozwaljąc na pracę z dużymi prędkościami obrotowymi oraz przyśpieszeniami. W szybki sposób możemy zrealizoawać napęd frezarek, tokarek, maszyn pakujących, urządzeń medycznych, czy różnego rodzaju robotów oraz wielu innych urządzeń, gdzie wymagana jest szybkość oraz precyzja pozycjonowania.
Silniki serwo zależnie od producenta mogą być wyposażone w przetworniki impulsowe lub resolver. Te pierwsze zwane potocznie enkoderami mogą być inkrementalne bądź absolutne. Dostępne są napięcia zasilania napędów 230 oraz 400VAC. Dodatkowo producenci dostarczają oprogramowanie konfiguracyjne instalowane na komputerze użytkownika. Przy jesto pomocy możemy w szybki sposób dokonać konfiguracji parametrów, czy przeprowadzić strojnie napędu. Można również uruchomić napęd bez konieczności podłączenia zewnętrznych sygnałów sterujących, mając jednocześnie podgląd na przebiegi prądu, prędkości czy uchybu pozycji silnika.
W ofercie posiadamy również przewody połączeniowe napędów z silnikami (zasilające jak i enkoderowe) oraz przewódy do programowania napędów.