sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Osprzęt siłowy

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.90 (10 głosów)
Osprzęt siłowy

Osprzęt siłowy wykorzystywany jest zarówno w przemyśle, jak i w domu, gdyż przeważająca część urządzeń korzysta z prądu elektrycznego. Prawidłowy przepływ prądu wymaga różnorodnych konstrukcji, zależnych od sposobu ułożenia przewodów instalacji elektrycznej. Osprzęt siłowy to między innymi gniazda, wtyczki, łączniki, rozdzielnice i zestawy instalacyjne ,którego główną rolą jest doprowadzanie energii elektrycznej do silników elektrycznych oraz sprzętów grzejnych, przez bezpośrednie pobieranie bądź doprowadzanie prądu do źródła. Osprzęt siłowy powiązany jest z prądem trójfazowym, czyli doprowadzeniem trzeciej fazy do instalacji. Pomaga on korzystać z urządzeń o większej mocy oraz umożliwia podziału instalacji elektrycznej na trzy niezależne od siebie sieci, o naprzemiennym napięciu 230V. Osprzęt siłowy jest więc niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wielu maszyn. Najważniejszą kwestią jest tutaj jednak nie samo funkcjonowanie maszyn, ale bezpieczeństwo i zdrowie pracowników i domowników, tak  więc wysokiej klasy osprzęt siłowy, co do którego można być pewnym, że prawidłowo spełnia swoje funkcje,  jest niezbędny w każdym gospodarstwie domowym i zakładzie przemysłowym. Taki osprzęt daje gwarancję prawidłowego korzystania z urządzeń, niższych rachunków poprzez oszczędzanie energii i bezpieczeństwa.

Akcesoria oferowane w naszym sklepie to wtyczki i gniazda. Proponujemy wtyczki siłowe renomowanych firm ELEKTROMET oraz PCE, dostępne w różnych modelach, z 4 bądź 5 bolcami. Wtyczki takie wykonane są z tworzywa sztucznego, co czyni je wyjątkowo odpornym na obtarcia, uderzenia  i wstrząsy. Również gniazda na naszych sklepowych półkach dostępne są w różnych wariantach, wielobolcowe, z dławikiem czy z różną liczbą styków, wykonane zarówno z metalu, jak i plastiku. Należy być szczególnie uważnym przy dobieraniu osprzętu siłowego do konfiguracji sieci, by upewnić się, czy dane parametry są kompatybilne. Wszystkie oferowane przez nas produkty posiadają certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające zgodność wyrobów z obowiązującymi normami.

Część urządzeń elektrycznych do prawidłowego działania wymaga podłączenia do instalacji z prądem trójfazowym. Wynika to z faktu, że potrzebują one większej mocy. W przeciwnym razie mogłyby przeciążyć sieć elektryczną, a w konsekwencji doprowadzić nawet do powstania spięć. By stworzyć bezpieczną i solidną instalację niezbędny jest więc osprzęt siłowy. Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań, sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego EBMiA.pl, gdzie znajdziesz wszystkie elementy potrzebne do stworzenie efektywnego osprzętu siłowego. Jeśli odpowiednio dobierzesz wszystkie jego części, z całą pewnością uda Ci się stworzyć bezpieczną instalację, która zasili mniejsze urządzenia, jak i większe maszyny o dużej mocy oraz zaawansowanych parametrach. Gwarantujemy, że odpowiednio zbudowana instalacja sprawi, że wszystkie elementy będą w wygodnym i dostępnym miejscu.

Osprzęt siłowy będzie przydatny nie tylko na budowie, w warsztacie, przedsiębiorstwie przemysłowym czy na hali, ale również w domowej kuchni. Jest on potrzebny wszędzie tam, gdzie użytkowane są urządzenia, które muszą być podłączone do prądu o większym napięciu. Dotyczy to zarówno maszyn budowlanych, jak i sprzętów domowych, takich jak chociażby kuchenka indukcyjna.

Osprzęt siłowy dzieli się na kilka rodzajów, takich jak np. wtyczki siłowe, gniazda siłowe, łączniki krzywkowe, rozłączniki trójfazowe czy przełączniki. To właśnie z ich pomocą można stworzyć solidną instalację, która będzie zapewniała najwyższy poziom bezpieczeństwa. Poszczególne akcesoria różnią się od siebie parametrami oraz budową, dzięki czemu można je dopasować do swoich potrzeb. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepsze modele osprzętu.

Wśród konkretnych rodzajów gniazd siłowych można wyróżnić gniazda siłowe przenośne lub stałe, a także gniazda siłowe tablicowe. Różnią się od siebie parametrami, dlatego należy sprawdzić poszczególne modele przed zakupem. Najważniejsze, by zwrócić uwagę na dopuszczalne obciążenie gniazda siłowego. Istotnym aspektem jest także liczba styków, jak również zastosowanie. Dzięki temu, że gniazda siłowe wykonywane są z solidnych i trwałych materiałów, nie ma możliwości, by dostała się do nich wilgoć czy zanieczyszczenia. Gniazda siłowe będą niezbędne do podłączenia piecyków, płyt elektrycznych, a także kuchenek. Z całą pewnością przydadzą się również w warsztacie do podłączenia maszyn przemysłowych.

Kolejnym elementem osprzętu siłowego są wtyczki siłowe. Stanowią bardzo ważny element przy podłączaniu urządzeń do sieci elektrycznej. Z ich pomocą również zasilisz AGD, jak również większe maszyny. Ponieważ wykonuje się je z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, podobnie jak gniazda siłowe, są bardzo odporne na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Wśród produktów dostępnych w naszej ofercie znajdziesz wtyczki izolacyjne, wtyczki izolacyjne przenośne, a także elementy odbiornikowe. Co więcej, możesz także kupić model, który będzie pasował do urządzeń z bolcem uziemiającym.

Jeśli zaś chodzi o przełączniki siłowe, które służą do sterowania kierunkiem przepływu energii, sprawdzą się one szczególnie wtedy, gdy będzie trzeba podzielić instalację na trzy sieci. Z takim rozwiązaniem zapobiegniesz awarii prądu we wszystkich pomieszczeniach jednocześnie. Przełączniki siłowe, a także rozłączniki będą dobrym rozwiązaniem w połączeniu z bardzo wymagającymi sprzętami, jeśli chodzi o moc. Można je z powodzeniem stosować w fabrykach, warsztatach, a także w domu.

Wśród produktów dostępnych w naszej ofercie znajdziesz przełączniki siłowe, które pozwalają na korzystanie z prądu o różnym natężeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, koniecznie sprawdź parametry użytkowe. Warto wspomnieć, że są to elementy bardzo proste w montażu i łatwe w obsłudze, a do tego odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne.

Nasi dostawcy kładą szczególny nacisk na bezpieczeństwo i trwałość wyrobów.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png