sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Łączniki krańcowe

4.7777777777778 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.78 (9 głosów)
Łączniki krańcowe

Łączniki krańcowe, nazywane też łącznikami pozycyjnymi, to niewielkie elementy, które służą do informowania o aktualnej pozycji części ruchomych. Dzięki temu kład sterujący urządzenia mogę skuteczniej określać pozycję części ruchomych. Łączniki krańcowe i wiele ich odmian posiadamy w ofercie naszego sklepu.

Łączniki krańcowe – gdzie są wykorzystywane?

Łączniki krańcowe są często wykorzystywanymi w urządzeniach i maszynach, w których układ sterujący jest informowany o położeniu elementu ruchomego – taką częścią może być na przykład ramię suwnicy lub drzwi rozdzielnicy. Wymienne głowice napędowe z tworzywa lub metalu czynią z łącznika krańcowego bardzo elastyczne narzędzie. Łączniki krańcowe są przeznaczone do pracy w różnych obwodach pomocniczych układów sterowniczych, sygnalizacyjnych, pomiarowych i kontrolnych.

Łączniki krańcowe – jak je wybierać?

W naszym sklepie znajdziesz różnorodne łączniki krańcowe. Podczas wyboru powinieneś wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • miejsce zainstalowania (wymagany stopień ochrony),
  • kształt i sposób przemieszczania się elementów sterujących łącznikiem,
  • parametry elektryczne obwodu,
  • parametry mechaniczne łącznika.

Łączniki krańcowe, wyłączniki i inne urządzenia w naszej ofercie

Poza łącznikami krańcowymi, w naszym sklepie znajdziesz jeszcze wyłączniki krańcowe, które również odczytują pozycję danego urządzenia i jego elementów, z tą różnicą, że nie informują innych układów, tylko po osiągnięciu określonego położenia, odłączają urządzenie lub cały obwód.

W naszym sklepie znajdziesz łączniki krańcowe firmy PROMET oraz Schneider Electric, które służą do wykrywania niestandardowych elementów. Te urządzenia znajdują szczególne zastosowanie w pakowaniu, dozowaniu, transporcie i taśmociągach. Ich największa zaletą jest uniwersalność i modułowość. W naszej ofercie posiadamy również mikroprzełączniki, które są używane do przekazywania oraz zmiany sygnału w sterowaniu maszyny lub urządzenia. Ich główną zaletą jest odporność na ekstremalne temperatury.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png