sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Panele operatorskie HMI

4.6363636363636 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.64 (11 głosów)
Panele operatorskie HMI

Panele operatorskie HMI służą do przesyłania informacji między operatorem a obsługiwanym urządzeniem. Na czytelnym panelu HMI pokazywane są informacje tekstowe, dane liczbowe, wykresy lub graficzne wskaźniki, które informują o tym, które w danym momencie dzieją się w procesie technologicznym. Panel HMI z reguły działa na zasadzie współpracy ze sterownikami PLC. Dlatego też w łatwy sposób można przesyłać nastawy bloków funkcyjnych oraz zmiana danych czy ekspozycja alarmów. Panele HMI doskonale współpracują z innymi urządzeniami wzmacniane przez protokoły komunikacji. Najbardziej znane protokoły to ASCII, CAN, TCP/IP, MODBUS-RTU. Z łatwością można podłączyć panel HMI np. do komputera. Aby swobodnie czuwać nad postępem w procesie technologicznym niezbędny jest graficzny wskaźnik, który informuje o aktualnym stanie tego procesu.

Panel HMI jest gotowy do pracy kiedy przygotowany jest projekt zestawu ekranu i przesłany do urządzenia. Można więc zatem stwierdzić, że panel jest tu najważniejszy i kieruje wszystkim.

W zależności od modelu panele mają następujące opcje do wyboru:

  • obsługę w wielu językach,
  • port USB do podłączenia urządzeń,
  • obsługa alarmów i zdarzeń,
  • bezpłatne oprogramowanie,
  • programy makro,
  • zainstalowany zegar czasu RTC oraz wiele innych.
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png