sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Przekaźniki, styczniki

4.8888888888889 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.89 (9 głosów)
Przekaźniki, styczniki

Przekaźniki i styczniki to elementy należące do urządzeń automatycznych, bardzo powszechnie stosowane w układach automatyki i sterowania. Przekaźniki są to podzespoły, których głównym zadaniem jest sterowanie i kontrola obciążenia prądowego, za pomocą używanego półprzewodnika, którym steruje oddzielony obwód elektroniczny. Stycznik natomiast jest łącznikiem, który działa na zasadzie załączania, wyłączania i przewodzenia prądu w zwykłej eksploatacji obwodu, ale też przy przeciążeniach. Budowa i praca styczników odbywa się na podobnej zasadzie co budowa i funkcjonowanie przekaźników. Cała różnica polega na celu do którego te elementy są wykorzystywane - styczniki używane są do łączenia obwodów głównych, a przekaźniki do łączenia obwodów pomocniczych, takich jak układy sterownicze czy sygnalizacyjne. Dlatego styczniki mają bardziej skomplikowaną budowę, i  oprócz styków głównych mogą mieć kilka styków pomocniczych. Używane są one na przykład do sygnalizacji lub blokady. Stycznik posiada bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną oraz częstość łączeń. Przekaźniki są generalnie mniejsze niż styczniki, natomiast cechują się bardzo wysoką trwałością, która może dojść do nawet kilkudziesięciu milionów łączeń.

Przekaźniki i styczniki można podzielić na podstawie rodzaju cewki. Są one wtedy  też zasilane innym napięciem – 12, 24 lub 230 V prądu zmiennego. Przekaźniki i styczniki montowane są na szynie DIN, a przekaźniki mają dwa tory załączania. Ponieważ przekaźniki styczniki są elementami, które odpowiadają za bezpieczeństwo układów elektrycznych, dokładamy wszelkich starań by upewnić się, że towar oferowany w naszym sklepie spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa i jest solidny, trwały i niezawodny. 

Wszystkie elementy przekaźnikowe dostępne w naszym sklepie to elementy o najwyższej klasie i jakości, wytrzymałe i o doskonałych parametrach technicznych, stworzone przez profesjonalistów.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png