sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Aktuatory liniowe

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (11 głosów)
Aktuatory liniowe

Aktuatory liniowe  są elementami szeroko stosowanymi w automatyce przemysłowej, automatyce budowlanej, maszynowej i wielu narzędziach. Tłok siłownika napędzany jest przez silnik. Te elementy bez wątpienia charakteryzują się dużą prostotą wykonania i eksploatacji, przy jednoczesnej skuteczności działania, bo nawet aktuatory o bardzo niewielkich rozmiarach są w stanie przesunąć wielkie ciężary.  Dodatkowo, aktuator o dobrych parametrach i prawidłowo dopasowany jest samohamowny, lecz nawet wtedy, gdy zostanie odłączone napięcie, jest on w stanie utrzymać dany ciężar. Aktuatory można również pozycjonować, a w punktach, gdzie siłownik ma się zatrzymać, można umieścić wyłączniki krańcowe, np. czujniki indukcyjne. Aktuatory znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie należy coś otworzyć, zamknąć, przymknąć, dosunąć. Często stosuje się je jako napędy do bram czy klap. Są elementami uniwersalnymi, więc można je stosować w dowolnego typu maszynach i urządzeniach, między innymi powszechnie stosowane są w maszynach rolniczych oraz urządzeniach specjalistycznych, biurach, domach mieszkalnych, jako dodatki do mebli lub w automatyce inteligentnego budynku, jak również w branży źródeł odnawialnych.

Aktuatory dostępne w naszym sklepie są bardzo staranne wykonane i mają bardzo dobre parametry, a ich montaż i obsługa nie sprawiają większych kłopotów. Zainstalowano w nich wyłączniki krańcowe, a kierunek zmiany jest sterowany zmianą polaryzacji. Napęd aktuatora korzysta z  prądu stałego. Akcesoria do aktuatorów używane są w celu uzupełnienia ich funkcjonalności. Centralka, którą oferujemy w naszym sklepie, służy do sterowania siłownikami za pomocą pilota. Należy tutaj zaprogramować daną funkcję a następnie wybrać dla niej przycisk. Centralka może obsługiwać nawet 50 pilotów,  a dodatkowo może być używana w każdych warunkach, gdyż jest wytrzymała na warunki atmosferyczne. Jej kompaktowa budowa sprawia, że centralkę można umieścić dosłownie w każdym miejscu.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png