sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Gniazda siłowe

4.8 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.80 (5 głosów)
Gniazda siłowe

Gniazda siłowe o świetnych parametrach. Są to akcesoria wodoszczelne, które posiadają uziemienie z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Ich napięcie znamionowe wynosi ok. 400 V, natomiast obciążenie 16 A lub 32 A. Z kolei stopień ochrony IP równy jest 44, a nawet więcej, co oznacza, że pracujące urządzenie jest w pełni bezpieczne. Gniazda siłowe dostępne w naszym asortymencie posiadają gwarancję na co najmniej rok. Można ich z powodzeniem używać zarówno w przydomowych warsztatach, jak również w dużych zakładach przemysłowych. To sprawdzone produkty, które są na co dzień używane przez majsterkowiczów czy też elektryków.

Gniazda siłowe od tradycyjnych gniazdek, które znajdziemy w każdym mieszkaniu, różnią się przede wszystkim wyglądem, ale również budową. Takie gniazdo posiada bowiem cztery lub pięć otworów i jest zabezpieczone specjalną klapką, która chroni je przed wilgocią oraz wszelkimi zanieczyszczeniami powstającymi podczas pracy. Wśród produktów dostępnych w naszej ofercie znajdziesz zarówno gniazda siłowe 16 A, jak również 32 A od najlepszych producentów na rynku. Wybierając je możesz mieć pewność, że sięgasz po sprawdzone, bezpieczne i wydajne rozwiązania.

Wśród naszych produktów znajdziesz także specjalne wtyczki do prądu trójfazowego. Są to akcesoria o napięciu siłowym ok. 380 V, obciążeniu 16 A, stopniu ochrony IP równym 44. Dodatkowo posiadają prąd znamionowy i są w pełni odporne na uderzenia, jak również wpływ wysokich temperatur. W ofercie posiadamy także praktyczne przełączniki do zmiany jednego obwodu na drugi.

Zastosowanie gniazd siłowych jest naprawdę bardzo szerokie. Można ich użyć do tworzenia efektywnych instalacji elektrycznych. Prąd trójfazowy wyróżnia się bowiem dużo większą mocą, która sięga nawet 400 V. Takie gniazda sprawdzą się na budowie, gdyż często urządzenia tam wykorzystywane wymagają więcej energii. Wykorzystywane są także na poligonach wojskowych oraz w zakładach przemysłowych, w których korzysta się ze sprzętów z wysokim poborem mocy. Gniazda siłowe można również znaleźć w teatrach, kinach, na siłowniach czy w lokalach gastronomicznych. Niekiedy przydają się również w domu do podłączenia piekarnika elektrycznego lub płyty indukcyjnej.

Jeśli planujesz zakup gniazda siłowego, po pierwsze sprawdź jego parametry. Najistotniejsza będzie przede wszystkim klasa szczelności, która oznaczana jest jako IP. Za tym oznaczeniem stoją zawsze dwie cyfry oznaczające, w jakich warunkach może być stosowane gniazdo siłowe. Pierwsza cyfra informuje o stopniu ochrony oferowanym przed konkretny model. Na przykład gniazdo zapewniające zabezpieczenie przed pyłem będzie oznaczone cyfrą 6. Z kolei w przypadku, gdy po znaku IP stoi cyfra 0 oznacza to, że produkt nie gwarantuje żadnej ochrony. Pierwsza z dwóch cyfr mówi także o ochronie przed elementami, które znajdują się we wnętrzu gniazda siłowego. Jeśli zaś chodzi o drugą cyfrę, która znajduje się po oznaczeniu IP, mówi ona o ochronie przed niebezpieczeństwem wynikającym z kontaktu gniazda z wodą. Jak można się domyślić, cyfra 0 oznacza brak zabezpieczenia, zaś 8 – najwyższy poziom ochrony. Cyfry pomiędzy 0 a 8 informują o ochronie przed zanurzeniem, tryskającą wodą czy padającymi kroplami. Ważna informacja jest taka, że gniazdo siłowe 16 A powinno posiadać stopień przynajmniej IP 44. Co to oznacza? Przede wszystkim ochronę przed ciałami stałymi większymi niż 1 mm oraz zabezpieczenie przed tryskającą wodą. Natomiast gniado siłowe 32 A powinno mieć stopień zabezpieczenia IP na poziomie 67. Dlaczego? Zapewnia to odporność na pył, a także zanurzenie w wodzie.

Przed zakupem gniazda siłowego warto także zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie gniazdo stałe czy przenośne. To pierwsze można zamontować zarówno natynkowo, jak i podtynkowo. Będzie dobrym wyborem na przykład do warsztatu czy garażu. Z kolei przenośne gniazdo okaże się lepszym wyborem w momencie, gdy pracujesz w różnych miejscach, a także od czasu do czasu potrzebujesz wziąć je ze sobą.

Istotną kwestią jest także materiał, z jakiego wykonano gniazdo siłowe. Zazwyczaj producenci stawiają na poliamid 6, który jest odporny, trwały i przystosowany do zmian temperatury. Dodatkowo nie ściera się i nie niszczy pod wpływem kontaktu ze środkami chemicznymi. Ten materiał wykazuje także doskonałe właściwości izolacyjne.

Dobrym wyborem będzie także gniazdo siłowe z klapką, które ochroni je przed wszelkimi zanieczyszczeniami czy też wodą i wilgocią. Sprawdzi się w szczególności w warsztatach, gdzie gromadzi się dużo kurzu oraz zabrudzeń. Gniazda siłowe z klapką będą także dobrym wyborem do miejsc, gdzie część instalacji jest narażona na wpływ wilgoci. Klapka skutecznie chroni przed porażeniem prądem. Jeśli szukasz tego rodzaju gniazd, sprawdź naszą ofertę. Posiadamy także modele z wyłącznikiem, który dodatkowo zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa podczas pracy. 

 

 

Gniazdo siłowe 16A, 5 styków, dławik, stałe, izol.
Gniazdo siłowe 16A. 5 styków. dławik. stałe. izol.
27,71 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Gniazdo siłowe 16A 230V przenośne, 3 bolce, nieb.
Gniazdo siłowe 16A 230V przenośne. 3 bolce. nieb.
21,29 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Gniazdo siłowe 16A, 3 styki, niebieskie, stałe
Gniazdo siłowe 16A. 3 styki. niebieskie. stałe
15,61 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Gniazdo siłowe 32A, 4 styki, dławik, stałe, izol.
Gniazdo siłowe 32A. 4 styki. dławik. stałe. izol.
24,88 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Gniazdo stałe 32A 400V 3P+Z+N IP44

Gniazdo siłowe 32A. 5 styków. dławik. stałe. izol

39,83 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Gniazdo tablicowe skośne 32A 5P 400V IP44 GTS
30,09 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Gniazdo 16A 250V tablicowe, niebieskie
16,27 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Gniazdo tablicowe skośne 16A 5P 400V IP44 GTS
17,36 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Gniazdo przenośne 16/5 PCE

Gniazdo przenośne 16A 5P 400V 6h IP44

21,34 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png