sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Serwonapędy hybrydowe Easy-Servo

4.7272727272727 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.73 (11 głosów)
Serwonapędy hybrydowe Easy-Servo

Serwonapędy hybrydowe, poznaj ich budowę, wady i zalety!. Silniki krokowe, tradycyjne i bez rozbudowanej wersji z zasady są stosowane bez enkoderów. Program, który nimi steruje przekazuje sygnały sterujące kroku i kierunku do sterownika tego silnika krokowego, który zamienia to na ruch silnika. Zatem pozycjonowanie dostępne jest bez udziału drogi przebytej przez silnik. Sterowniki silników krokowych przeważnie nie zajmują się enkoderami. Sterowanie zatem jest stosunkowo tanie i dlatego dość powszechnie stosowane. Zazwyczaj kiedy napotykane są plusy, mamy do czynienia również z minusami i tutaj właśnie jest to brak informacji o danej pozycji obiektu, który jest w ruchu. Gubi on wtedy kroki, czyli silnik wypada z obiegu. Może tka się stać podczas niewłaściwego wyboru silnika do danej aplikacji. Układ sterujący albo konkretny program wysyła sygnał do sterownika, jednak silnik nie ma na tyle mocy, aby wykonać jakikolwiek ruch i wtedy właśnie gubi kroki. Silniki krokowe to specyficzne urządzenia, dlatego należy dobierać je właściwie, aby miałaś trochę więcej mocy i mogły ją wykorzystać w nagłych przypadkach.

Serwonapędy są drogie ale dość stabilne w użyciu, dlatego wymyślono ich zamiennik – napęd hybrydowy i jest to nowość w ofercie sklepu Akcesoria CNC. Aby mieć pełną kontrolę nad pozycją obiektu należy wyposażyć silnik krokowy w wysokiej jakości enkondery, które uzupełnią cyfrowe sterowniki. W systemach hybrydowych prąd dopasowuje się do obciążenia silnika i zamieniany jest dynamicznie i dlatego też możliwa jest praca z większymi prędkościami, przy mniejszym hałasie i małym nagrzewaniu silnika. System hybrydowy zatem ma sporo zalet serwonapędów, a cena jest jak w przypadku silników krokowych. Zapraszamy do skorzystania z oferty i skonsultowania wyboru z naszymi doradcami, którzy podpowiedzą które urządzenie wybrać, aby w pełni pasowało do potrzeb przez nas realizowanych.

 

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png
Zdjęcia użytkowników forum
Zdjęcie użytkownika forum