sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Sterowniki PLC Array - seria APB

4.7777777777778 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.78 (9 głosów)
Sterowniki PLC Array - seria APB

Sterowniki programowalne serii APB to już trzeci model wprowadzony przez firmę Array. Ich praca polega na budowie układu automatyki, sygnalizacji i sterowania. APB możemy zaprogramować z pomocą komputera PC, gdzie należy wcześniej przetestować program działania oparty na połączeniu ze sobą funkcyjnych bloczków. Metoda graficzną, która należy się tu posługiwać przygotowania do pracy PLC to zdecydowanie najprostszy sposób aby sterownik działał poprawnie. Seria APB natomiast wyróżnia się kilkoma istotnymi cechami, m.in. ma szybkie wejście i wyjście, dokładnie wejścia analogowe (10 bitów), czytelne pokazywanie komunikatów ze wszystkimi wartościami, wszelkie zapisy rejestrów i stan licznika, dodatkowo wyposażone są w rozszerzenia dla jeszcze lepszej pracy – dodatkowe wejścia i wyjścia, program komputerowy jako symulacja działania sterownika i wykorzystanie aż do 320 dodatkowych bloczków. Zapraszamy do zapoznania się z darmowym programem APBSoft oraz jego instrukcją. W razie problemów jak zawsze chętnie służymy pomocą.

Zastosowanie:

Układy automatyki, kontroli i sygnalizacji. Sterowniki APB szczególnie przydatne są w miejscach, gdzie potrzebne są szybkie, ewentualnie dokładne wejścia, szybkie wyjścia lub wyświetlanie komunikatów, wartości na LCD. APB mają dokladniejsze, niż sterowniki SR, wejścia analogowe , kalibrowane i z ustawianym wzmocnieniem, przesuwaniem o stałą. Seria APB ma dużo możiwości, co jednocześnie stawia projektantowi większe wymagania, niż w przypadku AF i SR,

Wybrane informacje techniczne o sterownikach programowalnych APB

  • wymiary : 71 ( lub 126 ) mm x 58,5 mm, wysokość 90 mm
  • zasilanie : 12V-24V DC lub 230V AC
  • wejścia : 8 albo 14 wejść dwustanowych lub analogowych (deklarowane w programie)
  • sygnały wejściowe: dwustanowe 0-24V( 12V=),analogowe (0-10V) lub dwustanowe 230V AC
  • szybkie 4 wejścia i szybkie funkcje licznikowe, szybkie 2 wyjścia np. dla PWM
  • wyjścia : 4 albo 8 przekaźników lub tranzystorów
  • rozszerzenie: 14 wejść , 8 Wyjść ( przekaźniki lub tranzystory )
  • obciążalność wyjść:przekaźnikowe 10A dla obciążeń rezystancyjnych, tranzystorowe 2A.
  • zegar czasu rzeczywistego RTC i kalendarz z podtrzymaniem pracy po zaniku napięcia zasilającego
  • panel klawiatury i wyświetlacza LCD ( możliwe wykonania bez panelu )
  • nieulotna pamięć programu sterownika, pozwalająca zapamiętać do 320 bloczków logicznych FBD ( CFC ) programu
  • złącze do współpracy z komputerem RS232 lub USB. Protokół MODBUS RTU
  • program komputerowy APB Soft pozwalający przygotować , sprawdzić przez symulację działania, przesłać lub odczytać programy sterowników.

UWAGA: Minimalny czas pojedynczego ustalonego sygnału na wejściu zwykłym to 50mS. Użycie wejść szybkich ( dostępne 4 ) pozwala zliczać impulsy nawet do 10kHz. Przy połączeniu jednego szybkiego licznika bezpośrednio z wyjściem sterownika, reakcja następuje nawet w czasie rzędu 50uS.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png