sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Falowniki Lenze

4.7777777777778 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.78 (9 głosów)
Falowniki Lenze

Przemienniki firmy Lenze dostępne są w wielu modelach, szeregach mocy oraz wykonaniach jeżeli chodzi o stopień ochrony IP. Duża różnorodność modeli, mocy, napięć zasilania, czy dodatkowych opcji daje projektantom ogromną elastyczność. Dzięki temu, w łatwy sposób możemy dobrać falwoniki przy modernizacji istniejących aplikacji, jak również do zastosowania w zupełnie nowych projektach.

Zależnie od wybranego modelu dostępnych jest również wiele akcesorii dodatkowych, takich jak: panele i klawiatury sterujące, dodatkowe modyły wejść/wyjść, moduły oraz rezystory hamujące, filtry i dławiki stosowane na wejściu oraz wyjściu przemiennika.

Seria ESMD

Falowniki smd dostępne są  w zakresie mocy od 0,25 do 22 kW. Charakteryzują się kompaktową budową. Trzy przyciski operacyjne zlokalizowane na panelu falownika zapewniają nam łatwy i szybki dostęp do wszystkich parametrów przemiennika. Wprowadzone parametry można zapisać na wymiennej kości pamięci.  Dzięki temu programowanie może odbywać się bezpośrednio na przemienniku, albo w trybie offline przy pomocy ręcznego programatora EPM. Raz wprowadzone parametry można wykorzystać, kopiować i edytować – tyle razy ile jest to potrzebne. Falowniki serii smd posiadają zintegrowane zabezpieczenie przeciążeniowe silnika. Mikroprocesor oblicza w tym celu moc silnika niezależnie od wyjściowej prędkości, chroni silnik, dzięki czemu nie potrzebny jest inny osprzęt. Ponadto smd wyposażony jest w ogranicznik prądu z obniżaniem częstotliwości dla zapewnienia ciągłej pracy, bez przekroczenia momentu krytycznego silnika, bardzo czytelny wyświetlacz LED i możliwość cichej pracy dzięki regulowanej częstotliwości kluczowania od 10 kHz. Zaciski sterujące obejmują: funkcje start/stop, analogowe wprowadzanie wartości zadanych (napięciem lub prądem), swobodnie programowalne wejścia oraz swobodnie programowalne wyjście przekaźnikowe. Możliwości systemu można znacznie rozbudować przy pomocy akcesoriów takich jak: wspomniany już moduł pamięci i programator EPM, jednostki hamujące (kompaktowe moduły, składające się z choppera hamującego i zintegrowanej rezystancji), filtry przeciwzakłóceniowe (filtry montażowe zajmują niewiele miejsca, w urządzeniach jednofazowych należą do wyposażenia seryjnego), moduł obsługi (zewnętrzna klawiatura o stopniu ochrony IP65 – na przykład do zabudowy w drzwiczkach szafki; klawiatura posiada pole z przyciskami dla funkcji start/stop, obroty w prawo/lewo, wprowadzanie obrotów i wyświetlacz LED).   Bardziej szczegółowe informacje odnośnie przemienników serii smd można znaleźć w instrukcji obsługi tego modelu. Zapraszamy również do zapoznania się z katalogiem.

Falowniki serii ESMD zasilane jednofazowo dostępne są od mocy 0,25kW do 2,2kW, zasilane z trzech faz dostępne są od mocy 0,37kW do 22kW. Przemienniki są idealnym rozwiązaniem do zastosowań typu: szlifierki, wiertarki, pompy, wentylatory. Główne zalety falowników Lenze serii ESMD to małe wymiary, niska cena oraz duże możliwości.

Trzy przyciski operacyjne, zlokalizowane na płycie czołowej urządzenia, umożliwiają szybki dostęp do wszystkich ustawień. Parametryzację można zapisać w programowanym module (EPM). Pozwala to szybkie kopiowanie konfiguracji do innych urządzeń z tej serii. Falowniki ESMD posiadają zintegrowane zabezpieczenie przeciążeniowe silnika, czytelny wyświetlacz LED i możliwość cichej pracy dzięki regulowanej częstotliwości kluczowania od 10 kHz.

{ebmia zakladki tabela 1456,1457}

Seria 8200 VECTOR

Kompletne i uniwersalne urządzenie do stosowania wszędzie tam, gdzie wymagane są: komfortowa obsługa, diagnozowanie i komunikacja. Do tych zadań stworzono serię przemienników częstotliwości o budowie modułowej 8200 vector z zakresie mocy od 0,25 do 90 kW. Wymienne moduły funkcyjne zapewniają precyzyjne połączenie 8200 vector z urządzeniami sterującymi i systemami automatyzacji.
Dzięki kompaktowym wymiarom uzyskuje się oszczędność miejsca w szafie rozdzielczej. Urządzenie obsługuje się albo przy pomocy wymiennego modułu obsługi Keypad XT, lub komputera wykorzystującego wygodny i bezpłatny program Global Drive Control easy.

Przy pomocy wyświetlacza tekstowego i wstępnie zdefiniowanych konfiguracji podstawowych ustawianie parametrów w 8200 vector odbywa się błyskawicznie.
Moduł obsługi Keypad XT dysponuje strukturą menu, podobnie do telefonu komórkowego. Możliwości:
– Obsługa, wyświetlanie statusów i diagnoza
– Indywidualne, wielostopniowe zabezpieczenie przy pomocy hasła przed niepożądanym wejściem
– Wewnętrzna pamięć do szybkiego, bezbłędnego kopiowania parametrów z jednego przemiennika częstotliwości do innego
– Kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami serii 8200 vector, 9300, kontrolerami Lenze Drive PLC oraz możliwość wykorzystania jako terminal ręczny w 8200 motec i starttec.

Bardziej szczegółowe informacje odnośnie przemienników serii 8200 Vector można znaleźć w instrukcjach obsług. Zapraszamy również do zapoznania się z katalogiem.

{ebmia zakladki tabela 507,508}

Seria 8400 BaseLine

Przemienniki Lenze 8400 BaseLine dostępne są w zakresie mocy od 0,25 do 2,2 kW (230 V jednofazowe) i 0,37 do 3 kW (400/500 V trójfazowe). Szczególnie polecane w aplikacjach (procesach) ciągłych takich jak: przenośniki taśmowe, sterowanie pomp i wentylatorów.

{ebmia zakladki tabela 1873,1874}

Seria ESV/SMV

Przemiennik częstotliwości SMV IP31

Są to wysokiej jakości przemienniki do ogólnych zastosowań w przemyśle: o zmiennych prędkościach, prostej obsłudze, wysokich osiągach, bezczujnikowej regulacji wektorowej. Dostępne w przedziale mocy od 0.25 do 45kW.

Łatwe w montażu, programowaniu i obsłudze.  Dzięki szybkiej reakcji dynamicznej momentu obrotowego, zaawansowanej autoregulacji i znakomitemu działaniu przy niskich obrotach - spełniają najróżnorodniejsze wymagania bez względu na prędkość.
Przemienniki SMV IP31 wyposażone są w prosty moduł obsługi z czytelnymi parametrami, dzięki czemu obsługa jest praosta, a rozruch jest łatwy. Dzięki modułowi pamięci EPM napędy te można błyskawicznie zaprogramować. Alternatywnie moduł pamięci EPM z ręcznym programatorem zapewnia ustawienie napędu w trybie offline.

Do dyspozycji jest 200% przeciążalność, idealna do uruchamiania dużych obciążeń, dzięki czemu napęd wykazuje ponadprzeciętne osiągi. Seria SMV odzyskuje sprawność po 100 % obciążeniu uderzeniowym zaledwie w ciągu 0,15 sekundy bez urządzenia do sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu utrzymywanie prędkości działa również sprawnie.

Przemiennik SMV IP31 oferują:

 • zasilanie 240 VAC 1-fazowe, 3-fazowe wyjście 0.37 do 2.2kW
 • zasilanie 400-480 VAC 3-fazowe 0.37 do 45kW
 • zasilanie 120 V AC 1-fazowe z dublerem napięcia 3-fazowym wyjściem 0,37 do 1,1 kW
 • na żądanie modele na napięcie 240V 3-fazowe wyjście do 7,5 kW, i 600 V

Wszystko co niezbędne:

 • Wymienne moduły komunikacji dla CANopen, PROFIBUS, Device Net, RS232/485
 • Ręczny programator dla modułu pamięci EPM
 • Dynamiczne hamulce dla modeli 3-fazowych
 • Moduł zdalnego sterowania (klawiatura) 

Przemiennik częstotliwości SMVector - IP65

Przeznaczone dla aplikacji w trudnych warunkach środowiskowych. Stopień ochrony IP65 oznacza, że napęd przystosowano do pracy w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, jak pył czy wilgoć. Odporny jest również na skierowane bezpośrednio strumienie wody. Można wybrać rodzaj tworzywa obudowy w zależności od wymagań aplikacji  (ABS plastyk lub poliwęglan - obudowa plastykowa ABS do zastosowań wewnątrzbudynkowych, obudowa poliwęglanowa do zastosowań na otwartej przestrzeni oraz aplikacji niskotemperaturowych). Dostępne w przedzialemocy od 0.37 do 22kW.

Napędy SMVector są proste w użyciu. Łatwo się je programuje za pomocą zintegrowanej klawiatury. Elastyczny tryb wektorowy, szeroki wybór modułów komunikacyjnych (RS485 - Modbus RTU, CANopen, Profibus DP, DeviceNet) oraz  opcjonalny wyłącznik zasilania (Przemiennik czestotliwości SMV IP65 w wersji obudowy ABS ma opcjonalnie do wyboru zintegrowany wyłącznik zasilania (wyłcznik awaryjny) - mapęd można wtedy bezpiecznie i szybko odłączyć od zasilania) sprawiają, że falowniki serii SMVector IP65 to doskonałe rozwiązanie za rozsądną cenę.

Napędy SMVector wyposażone są w unikatowy moduł pamięci EPM (Elektroniczny Programowalny Moduł). Ustawienia parametrów mogą być zapisane w kości EPM, a następnie można je skopiować i wykorzystać w innych napędach. 

Parametry techniczne:

 • Zakres mocy: 0.37 do 22kW
 • Stopień ochrony IP65: Szerokie możliwości montażowe. Oszczędność przestrzeni, okablowania i czasu instalacji
 • Dynamiczna reakcja na zmianę momentu, dobre właściwości napędu przy niskich prędkościach obrotowych, przeciążalność momentu do 200%
 • Cyfrowe i analogowe I/O – elastyczne i konfigurowalne - zależnie od modelu zaciski sterujące obejmują: funkcje start/stop, analogowe wprowadzanie wartości zadanych (napięciem lub prądem), swobodnie programowalne wejścia oraz swobodnie programowalne wyjście przekaźnikowe oraz wyjścia analogowe.
 • Wymienny moduł pamięci EPM
 • Dodatkowe akcesoria: zewnętrzna klawiatura, dynamiczny moduł hamujący, filtry RFI 

Bardziej szczegółowe informacje odnośnie przemienników serii SMVector można znaleźć w instrukcji obsługi tego modelu. Zapraszamy również do zapoznania się z katalogiem.

{ebmia tabela 583}

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png