sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Elektrody otulone

4.7142857142857 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.71 (14 głosów)
Elektrody otulone

Elektrody otulone to nic innego, jak materiały służące do spawania, a więc procesu łączenie poszczególnych elementów ze sobą. Jest to metoda łukowego spawania przy użyciu topliwej elektrody pokrytej otuliną topnika. Pod wpływem wysokiej temperatury, jaka wyzwalana jest podczas spawania, otulina zaczyna się topić i generować gazy. Wydziela się także żużel, który ma za zadanie zmniejszyć szybkość zasychania spoiwa. Elektrody otulone na bardzo szeroką skalę używane są w wielu gałęziach przemysłu, ponieważ ta metoda spawania jest zarówno szybka, jak i bezproblemowa. To zatem najpowszechniejszy sposób łączenia materiałów. Spawanie drutem rdzeniowym powoli staje się nieco konkurencyjną metodą, jednak elektrody otulone wciąż mają swoją niezachwianą pozycję, także ze względu na tanie koszty eksploatacyjne i łatwą dostępność elektrod otulonych.

W naszym sklepie polecamy elektrody otulone w najróżniejszych kategoriach i odsłonach. Przykładem niech tu będą choćby elektrody otulone do naprawiania i regeneracji. ELEKTRODA 2101S FI 3.20/2.50 wykorzystywana jest głównie do spawania odlewniczych stopów aluminium: np. pęknięcia korpusów, wady odlewnicze, błędy obróbki. Stopiwo o bardzo zbliżonym kolorze. Kolejnym przykładem są elektordy otulone niskostopowe. Elektroda OK 73.08 3.20/2.3 z dodatkiem stopowym Ni i Cu, do spawania wszystkich rodzajów złączy. Stopiwo o doskonałych własnościach mechanicznych, odporne na działanie wody morskiej i gazów spalinowych. Stosowana w budownictwie okrętowym oraz do stali trudno rdzewiejących na powietrzu typu Cor-Ten, np. w konstrukcji mostów.

ELEKTRODA 646 XHD 4.00 to doskonała odporność na udar, możliwość spawania w kontakcie, bardzo łatwo usuwalny żużel. Elektroda otulona przeznaczona do naprawania warstw buforowych oraz regeneracji stali 13%Mn, stali stopowych, jak również napoin prewencyjnych na kołach zębatych, kołach łańcuchowych, rolkach prowadzących, płytach pancernych, kruszarkach stożkowych itp. Łatwo spawalna, do łączenia materiałów różnoimiennych.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png