sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Generatory prądotwórcze

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)
Generatory prądotwórcze

Generatory prądotwórcze to urządzenia elektroenergetyczne o bardzo szerokim zastosowaniu. Przydają się podczas prac na zewnątrz, w czasie imprez plenerowych, na kempingu, ale nie tylko. Mogą być także dobrym rozwiązaniem podczas awarii prądu – wygenerują prąd, gdy dostawy energii elektrycznej ulegną zakłóceniom. Sprawdzą się zatem m.in. w miejscach, gdzie pracują urządzenia grzewcze i chłodzące, komputery, piece z podajnikami elektrycznymi, instalacje alarmowe czy inne sprzęty, które wymagają ciągłego działania, a przerwy w dostawie prądu mogłyby w ich przypadku wygenerować bardzo duże koszty, a także doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

W ofercie naszego sklepu internetowego Akcesoria CNC znajdziesz szeroki wybór agregatów prądotwórczych, które różnią się od siebie poszczególnymi parametrami, a przede wszystkim mocą. Jeśli potrzebujesz agregatu prądotwórczego do użytku domowego, zakupisz go u nas już za kilkaset złotych. Cena będzie zależała oczywiście od parametrów konkretnego urządzenia, co oznacza, że im większe zasilanie wytwarza agregat, tym będzie droższy. Wśród naszych produktów znajdziesz także generatory prądotwórcze do zastosowania w ogrodach i na działkach, w warsztatach, w domkach letniskowych, podczas imprez plenerowych oraz na placach budowy.

Jednym z miejsc, w którym najczęściej korzysta się z agregatów prądotwórczych jest garaż wykorzystywany jako przydomowy warsztat. Sprawdzi się tam doskonale, gdyż pozwoli na wygodne zasilanie urządzeń elektrycznych bez obaw o przeciążenie instalacji domowej. Dzięki temu rozwiązaniu zapobiegniesz przerwom w dostawie prądu, a nawet uszkodzeniom instalacji elektrycznej. Pamiętaj o tym, by przed zakupem agregatu prądotwórczego do zastosowania podczas pracy z elektronarzędziami sprawić, czy jest on odpowiedni do pracy ze sprzętami elektrycznymi. Ważnym aspektem jest także waga agregatu. Wybierz lekkie urządzenie, które będzie Ci łatwo podnosić i przestawiać, gdy tylko będziesz tego potrzebować.

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, który zlokalizowany jest w mało uczęszczanym miejscu, koniecznie zainwestuj w agregat prądotwórczy. Pozwoli Ci on przetrwać awarię prądu, jeśli okazałoby się, że naprawa mogłaby zostać wykonana dopiero za kilka czy kilkanaście godzin. Z pomocą takiego agregatu, który jest dodatkowym źródłem zasilania, możesz zapewnić urządzeniom domowym nieprzerwaną pracę. To szczególnie ważne w przypadku chłodziarki oraz zamrażarki. Zwróć jednak uwagę na to, że nie każdy generator, który można zastosować do zasilania urządzeń indukcyjnych sprawdzi się również do zasilania sprzętów elektronicznych, takich jak komputer czy telewizor. Do ich podłączenia wymagany jest agregat inwertorowy, który także znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Planując zakup agregatu prądotwórczego do konkretnych zastosowań należy przede wszystkim dopasować odpowiednią moc urządzenia. Jak to zrobić? Wystarczy zsumować moc sprzętów, które mają być do niego podłączone. Jeśli ich moc będzie większa niż moc agregatu, nie będzie można w pełni korzystać z jego możliwości. W przypadku, gdy do agregatu ma być podłączonych kilka urządzeń jednocześnie, najlepszym wyborem będzie model trójfazowy. Rozdziela on moc w sposób równomierny, co sprawia, że szansa na powstanie przeciążenia jest minimalna.

Wśród produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym Akcesoria CNC znajdziesz także generatory zasilane na paliwo, czyli na przykład generatory prądotwórcze z silnikiem benzynowym lub na olej napędowy. Modele z dużym zbiornikiem pozwalają na wydłużenie czasu pracy bez konieczności przerywania na czas uzupełniania zbiornika. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają w pobliżu żadnej stacji benzynowej. Agregat z mniejszym zbiornikiem na paliwo także ma swoje plusy – jest nieco tańszy, a także znacznie lżejszy. Będzie szczególnie przydatny w sytuacjach, gdy trzeba go będzie często transportować.

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są także specjalne modele agregatów prądotwórczych z dodatkowym wyposażeniem, które podnosi komfort i ułatwia korzystanie z urządzenia. Mowa tu na przykład o dźwiękoszczelnych obudowach, systemach antywibracyjnych czy tłumikach. Dzięki takim funkcjom urządzenie jest przede wszystkim cichsze, co niewątpliwie jest dużym plusem, jeśli planujesz używać go na kempingu czy w domku letniskowym. Część agregatów wyposażonych jest także w kółka, co zdecydowanie poprawia ich mobilność. Dzięki takim różnorodnym opcjom z łatwością dopasujesz urządzenie do swoich potrzeb.

 

Prostownik z rozruchem DFC-50 Kupczyk
431,52 złDo sklepuZapytaj

więcej o produkcie

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png