sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Imadła maszynowe

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (1 głos)
Imadła maszynowe

Imadła maszynowe to kolejna grupa profesjonalnych produktów, jakie mamy Państwu do zaoferowania. Są to imadła przeznaczone przede wszystkim do pracy na frezarkach oraz szlifierkach. Ich główną zaletą jest bardzo mocna siła zacisku oraz niezwykle solidna konstrukcja. Muszą bowiem poradzić sobie w wielu wymagających sytuacjach roboczych. Różnią się między sobą materiałem, z jakiego został wykonany ich korpus. Mogą być więc żeliwne, stalowe lub aluminiowe. Imadła maszynowe montowane są do stołu, a więc bezpośrednio do maszyny lub na podstawach.

Polecamy imadła maszynowe z obrotnicą, która jest dołączona do produktu bezpłatnie. Dodatkowo także imadła maszynowe stałe lub imadła maszynowe podwójne stałe. Z pewnością dobrym rozwiązaniem okażą się być imadła maszynowe uchylne w trzech osiach, ponieważ można je dowolnie regulować w zależności od zakresu naszych prac.

Do bardziej zaawansowanych prac wykorzystuje się zaś imadła maszynowe stalowe precyzyjne modułowe. Imadła maszynowa stalowe precyzyjne modułowe wykorzystywane są do prac precyzyjnych na frezarkach, szlifierkach, obrabiarkach elektroerozyjnych itp. Wykonane są ze stali stopowej. Twardość ich powierzchni roboczych wynosi HRC58-62. Dopuszczalna jest odchyłka na wysokość podstawy 0.01mm, przez co można zastosować kilka imadeł na raz. Przy wymianie wkładek należy wykonać ich obróbkę mechaniczną.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się imadła maszynowe do wałków, prętów i rur. Na szeroką skalę stosowane są we frezarkach oraz szlifierkach. Ustawia się je na bocznej stronie podstawy. Centracja i dociskanie półwyrób do podstawy następuje za pomocą ruchomych szczęk. Przeznaczone są do obróbki wałków, rur i prętów.

Polecamy całą gamę imadeł maszynowych dostępnych w naszym sklepie. Są warte uwagi ze względu na wysoką wytrzymałość szczęk zbudowanych z dobrej jakości odlewów żeliwnych, sztywnej budowy oraz doskonałych możliwości zastosowania.

Imadła maszynowe najczęściej wykorzystywane są w pracowniach ślusarskich. Właśnie dlatego producenci tych narzędzi tworzą coraz to nowe rodzaje tych narzędzi, które sprawdzą się podczas wykonywania różnego rodzaju prac ślusarskich. Wśród nich są przede wszystkim imadła maszynowe precyzyjne, imadła przeznaczone do pracy w zespołach, imadła wspomagane hydraulicznie, imadła z przesuwną śrubą, imadła pochylno-kołyskowe, imadła szlifierskie oraz imadła wiertarskie.

Jeśli szukasz solidnych i trwałych imadeł maszynowych, koniecznie zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Najlepsze narzędzia to te wytworzone ze stali hartowanej, która wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia i pozwala na intensywną, wielogodzinną pracę bez przerwy.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png