sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Płyty główne sterowników CNC

4.7272727272727 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.73 (11 głosów)
Płyty główne sterowników CNC

Sterowniki CNC są sterownikami w pełni programowalnymi, a także zdolnymi do rozbudowy i modyfikacji. Najbardziej istotnym elementem sterowników CNC jest rzecz jasna płyta główna sterownika, od której zależy między innymi to, jak sterowniki będą łączone oraz co w efekcie będzie możliwe do osiągnięcia dzięki nim. Sterowniki CNC odpowiadają za pracę poszczególnych podzespołów, a płyty główne pozwalają na ich dowolne łączenie i wspólne programowanie, co w efekcie wiąże się z jednoczesnym dostosowaniem maszyny poprzez połączenie kilku sterowników.

Płyty główne w szerokiej ofercie

Posiadamy bardzo szeroką ofertę płyt głównych do sterowników CNC. Prócz typowych płyt do łączenia systemów sterowania, posiadamy także układy pozwalające na sterowanie konkretnym procesem poprzez sterowniki falowników lub też regulatory temperatury dla poszczególnych elementów maszyn i urządzeń. Wszystko to dostępne w szerokiej ofercie płyt i układów scalonych, pozwalających na efektywne sterowanie systemami CNC.

Łączenie sterowników CNC

Sterowniki CNC odpowiadają za sterowanie silnikami poszczególnych elementów maszyn lub całych linii produkcyjnych. Zastosowanie odpowiednich płyt głównych daje możliwość scalenia kilku sterowników jednocześnie, co za tym idzie dostosowanie ich do potrzeb poszczególnych maszyn i ich systemu sterowanie. Takie rozwiązanie zapewnia najbardziej efektywny i skuteczny system kontroli nad całym procesem sterowania maszyną lub urządzeniem obróbczym pod postacią urządzenia CNC.

Płyta główna sterowania CNC - SSK-MB1

Płyta główna SSK-MB1 zaprojektowana została w celu podłączenia do 4 sterowników silników krokowych (serw) do komputera PC wyposażonego w równoległy port LPT. Rozdziela ona poszczególne sygnały z portu na złącza śrubowe ARK (3 osie są wyprowadzone bezpośrednio na złącza ARK, 4-ta oś wyprowadzona jest do złącza AUX, do którego należy dolutować przewody). Dodatkowym atutem urządzania jest możliwość podłączenia peryferii typu: krańcówki, przycisk awaryjnego zatrzymania itp. Na płytce znajdują się przełączniki umożliwiające wybór trybu pracy w sterownikach SSK-B01 (pełen krok,1/2kroku). W module zainstalowano dwa niezależne przekaźniki służące do programowego włączania/wyłączania np. wrzeciona czy chłodziwa. Przy zastosowaniu dodatkowych modułów możliwa jest regulacja prędkości wrzeciona (Spindle Control) lub regulacja temperatury drutu (Kanthall) pin1 złącza AUX.

Do sklepu Zapytaj

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Płyta główna sterowania CNC - SSK-MB2

Płyta główna SSK-MB2 zaprojektowana została w celu podłączenia do 4 sterowników silników krokowych (serw) do komputera PC wyposażonego w równoległy port LPT. Rozdziela ona poszczególne sygnały z portu na złącza śrubowe ARK. Dodatkowym atutem urządzania jest możliwość podłączenia peryferii typu: krańcówki, przycisk awaryjnego zatrzymania itp.

W module zainstalowano dwa niezależne przekaźniki służące do programowego włączania/ wyłączania np. wrzeciona czy chłodziwa. Przy zastosowaniu dodatkowych modułów możliwa jest regulacja prędkości wrzeciona (Spindle Control) lub regulacja temperatury drutu (Kanthall).

Do sklepu Zapytaj

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
KANTHAL - regulator temperatury drutu do Mach3

Moduł Kanthall przeznaczony jest do regulacji stopnia nagrzania drutu oporowego w różnego rodzaju ploterach termicznych. Przystosowany jest do współpracy z płytą główną SSK-MB1 i SSK-MB2. Sterowanie odbywa się przy wykorzystaniu sygnału PWM (modulacja szerokości impulsu), dlatego też moduł będzie poprawnie współpracował z programami, sterownikami z wyjściem PWM.
Do wykonania połączeń z urządzeniami zewnętrznymi wykorzystano złącza typu ARK 1,5 mm² o maksymalnym napięciu 250V i prądzie przewodzenia 16A. Komponenty, z których wykonany został moduł Kanthall spełniają dyrektywę RoHS Unii Europejskiej dotyczącą ochrony środowiska naturalnego. Urządzenie wykonuje się w technologii bezołowiowej. Spoiwo użyte do montażu urządzenia zawiera 99% cyny i 1% miedzi.

Do sklepu Zapytaj

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
SpindleControl - sterownik falownika do MACH3

Przetwornik był testowany w temperaturze pokojowej tj. 20°C i wilgotności względnej 50-60%.
Do zasilania przetwornika należy stosować zasilacz stabilizowany 12V, ponieważ zmiany napięcia zasilającego mogą powodować zmiany napięcia wyjściowego.
Potencjometr umieszczony na płytce przetwornika służy do zgrubnej regulacji napięcia wyjściowego- w niektórych przypadkach dzięki temu potencjometrowi można dokładnie ustawić dane napięcie wyjściowe.
Wydajność prądowa przetwornika nie jest większa niż 20mA, dlatego też przewody wyjściowe z płytko do falownika powinne być możliwie najkrótsze by nie "dławić" napięcia wyjściowego.

Do sklepu Zapytaj

zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Kabel D-Sub wtyk/gniazdo długość 5mb
Do sklepu Zapytaj zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
Do sklepu Zapytaj zapytaj lub zamów przez telefon:
+48 (87) 307 07 50
alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png