sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Rękawice specjalistyczne

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosów)
Rękawice specjalistyczne

Rękawice specjalistyczne dzieli się na kilka grup. Zalicza się do nich między innymi: syntetyczne, nitrylowe, antywibracyjne, rękawice wykonane w całości z nitrylu oraz  spienionego polichlorku winylu.

Przedstawia się, że rękawica syntetyczna nitrylowa jest wykonana na bardzo dobrym wkładzie bawełnianym od strony grzbietowej z dostępem powietrza. Natomiast w nadgarstku znajduje się ściągacz. Analizując tę rękawicę specjalistyczną okazuje się, że jest ona niezwykle wygodna do użytkowania. Skutkuje to jednocześnie tym, iż opisywana rękawica przystosowana jest zatem do wszelkich bardzo wymagających prac. Jest ona również określana rękawicą elastyczną, która to posiada niezwykle długą żywotność. Kolejnymi zaletami jest fakt, iż są one niezwykle odporne na szeroko pojęte ścieranie. Otrzymuje bardo dobre oceny w środowisku tłustym i zaolejonym.

Zgodnie z powyższym do rękawic specjalistycznych zalicza się również rękawice nitrylowe. To właśnie one charakteryzują się wykończeniem o chropowatej strukturze, ale trzeba zaznaczyć, że nie posiadają silikonu – jedynie flokowaną bawełnę. Charakteryzują się jednocześnie niezwykle prostym zakończeniem brzegu mankietu. Poza tym jest ona chlorowana na zewnątrz. Ciekawostką zatem jest, że to właśnie rękawice nitrylowe idealnie zastępują ich lateksowe odpowiedniki, a jednocześnie eliminują ryzyko wystąpienia wielu podrażnień – poza tym chronią przedramiona. Posiadają idealną chwytność w środowisku suchym bądź wilgotnym. Zaznaczyć trzeba, że są one elastyczne i szczelne oraz wygodne, a co za tym idzie odpowiednio wyposażone w tak zwaną strukturę chropowatą na stronie chwytnej bądź palcach.

Na uwagę zasługują również rękawice antywibracyjne, które są również zaliczane do rękawic specjalistycznych. Charakteryzują się one przede wszystkim tym, iż są zaprojektowane w celu zmniejszania wszelkiego wpływu wibracji na zmęczone dłonie pracownika.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png