sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych sterowniki silników krokowych

Ochrona słuchu

4.7142857142857 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.71 (14 głosów)
Ochrona słuchu

Ochrona słuchu

Ochrona słuchu to bardzo ważny element ochrony zdrowia. Słuch narażony na bardzo silny hałas o dużej częstotliwości może zostać trwale uszkodzony. Stąd też jego ochrona powinna być niemalże permanentna. Istnieje wiele sposobów na ochronę słuchu, najbardziej wydajnym i efektywnym są specjalne nauszniki, które powinny być stosowane wszędzie tam, gdzie wartość decybeli jest przekroczona wielokrotnie, a także gdzie występuje przekroczenie decybeli o dużą wartość nawet w postaci chwilowej. Stąd też nauszniki stanowią istotny element ochrony. Druga grupa, to tak zwane zatyczki, czyli stopery. Są one powszechnie stosowane, a ich efektywność jest również bardzo wysoka.

Nauszniki wysokiej jakości

W naszej ofercie znajdziecie Państwo nauszniki bardzo wysokiej jakości. Jest to niezwykle szeroka grupa produktów, które najlepiej i najwydajniej chronią słuch. Dzięki specjalnej konstrukcji, nie tylko tłumią one dźwięki, ale również pozwalają na bardzo wygodne i niezwykle swobodne porozumiewanie się, bowiem dźwięki te z łatwością docierają do ośrodka słuchu. Nauszniki są bardzo wygodne, posiadają specjalny system montażu, który z jednej strony komfortowo pasuje chociażby do gołej głowy lub kasku, a jednocześnie utrzymuje nausznik w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu nie jest on podatny na zsunięcie się z głowy i bezpośrednio z ucha. Bardzo szerokie poduszki tłumią dźwięki, takie jak chociażby szlifowanie lub uderzenia, z drugiej strony natomiast pozwalają na przepuszczanie dźwięków o częstotliwości zbliżonej do mowy, dzięki czemu porozumiewanie się jest możliwe. Nausznik, dzięki miękkiej poduszce w żaden sposób nie drażni ucha, ani tym bardziej nie powoduje jego uszkodzenia mechanicznego. Doskonale przylega i nie odkształca się, ani nie rani małżowiny. Wygodne, regulowane mocowanie można dostosować do wielkości głowy, a nawet kasku. Większość nauszników z naszej oferty posiada specjalne mocowania, pozwalające na stałe zamocować nausznik do wzmacnianej czapki lub kasku.

Stopery i zatyczki

Stopery i zatyczki to elementy gwarantujące ochronę słuchu, jednak w mniejszym stopniu niż profesjonalne nauszniki. Stopery przemysłowe wykonuje się ze specjalnych pianek, które pozwalają wygodnie chronić wnętrze kanału słuchowego, pozostawiając jednocześnie odkryte małżowiny. Stopery powinno się używać tam, gdzie natężenie hałasu jest zdecydowanie mniejsze i gdzie hałas nie występuje w znacznej częstotliwości. Ochrona ta jest jedynie ochroną pośrednią, nie gwarantuje takiej precyzji jak chociażby nauszniki, ale jednocześnie tłumi największy hałas, chroniąc bezpośrednio ucho. Bardzo elastyczna gąbka lub tworzywo gwarantują łatwe dopasowanie się do kanału ucha, co jest istotne podczas długotrwałej pracy. Nie powodują one trwałego odkształcenia się ani kanału słuchowego, ani małżowiny i są wygodne w użytkowaniu. Odpowiednia długość stoperów pozwala na łatwe wsadzie oraz wyjęcie ich bezpośrednio z kanału słuchowego. W naszej ofercie dostępne są zatyczki  luźne, jak i na sznurku lub pałąku.

alutec2.pngbeta.pngbosch.pngcrc.pngfanar.pngfatek.pngfenes.pngflt2.pnghiwin.pngigus.pngirwin.pngklingspor.pngknipex.pngleadshine.pngloctite.pnglwadshine.pngmeanweell.pngnsk.pngsiemens.pngstanley2.pngstomil.pngteknomotor2.pngyato.pngyg-1.png